آزمایش STD باعث کاهش سیفلیس در کارولینای شمالی می شود

هفته گذشته، “Citizen’s Times” از آشویل، کارولینای شمالی گزارش داد، “تعداد HIV/STD در NC همچنان بالاست؛ آزمایشات ضروری است.” در روزگاری که آزمایش‌های بیماری‌های مقاربتی بسیار در دسترس هستند، به نظر می‌رسد که عنوان یادگاری از دوران تاریکی است، اما در حال حاضر اتفاق می‌افتد. و این واقعیت که بیماری های مقاربتی بیداد می کنند نشان می دهد که آموزش بیشتر و گزینه های آزمایش بیشتری لازم است. به هر حال، اگر افراد ناقل این بیماری به موقع آزمایش شوند و درمان شوند، بیماری های مقاربتی رو به کاهش خواهد بود.

همانطور که مقاله اشاره می کند، “آزمایش منظم برای HIV و سایر بیماری های مقاربتی (STDs) بهترین و موثرترین راه برای جلوگیری از گسترش در ایالت ما (کارولینای شمالی) است.” به همین منظور مدیر بهداشت این ایالت توصیه کرد: “ما هر کسی را که از نظر جنسی فعال است تشویق می کنیم تا وضعیت HIV و STD خود را بیاموزد تا بتواند برای محافظت از سلامت خود و شریک زندگی خود اقداماتی انجام دهد.”

با وجود سایت‌های آزمایش در سراسر کشور و بسیاری از کلینیک‌ها که آزمایش‌های STD رایگان را ارائه می‌دهند، چرا بسیاری از افراد از این فرصت برای به دست گرفتن سلامت جنسی خود استفاده نمی‌کنند؟ به احتمال زیاد این انگ وجود یک بیماری مقاربتی (یا حتی قرار دادن خود در موقعیتی است که ممکن است در معرض یک STD قرار گرفته باشد). پتانسیل دیده شدن یا شناسایی شدن توسط شخصی در مرکز آزمایش اغلب باعث ایجاد مشکلات خجالتی می شود.

یک مدل جدید تست STD به افراد این امکان را می دهد تا آزمایشات STD مورد نیاز خود را برای محافظت از سلامت خود در ناشناس بودن کامل دریافت کنند. با همکاری دو تا از بزرگترین آزمایشگاه‌های کشور، ساکنان کارولینای شمالی و ساکنان سایر ایالت‌ها به طور یکسان می‌توانند وارد رایانه‌های خود شوند، آزمایش‌های مورد نیاز خود را سفارش دهند، در زمانی که برایشان مناسب است در مرکز آزمایشی که انتخاب می‌کنند حاضر شوند و سپس بنشینند. به عقب برگردید و منتظر باشید تا نتایج سریع، دقیق و محتاطانه بازگردد.

از جمله آزمایشات STD ارائه شده توسط این رهبر ملی در آزمایش مستقیم آزمایشگاهی مصرف کننده، HIV، تبخال، کلامیدیا، سوزاک، کاندیدا، هپاتیت و سیفلیس است. در حالی که سایر موارد STD در کارولینای شمالی افزایش یافته است، سیفلیس در واقع در آنجا رو به کاهش است، که نشان می دهد آزمایش و درمان مناسب می تواند از گسترش بیماری های مقاربتی جلوگیری کند. در واقع، “داده های جدید از سال 2010 نیز نشان می دهد که … در سراسر کشور، در مجموع 561 مورد سفلیس زودرس (عفونی) در ایالت برای نه ماه اول سال 2010 گزارش شده است که کمی کمتر از زمان مشابه در سال گذشته است.”

برای بهبود بیشتر این اعداد در سال 2011، تسهیل کننده تست آنلاین هم تست سیفلیس FTA-ABS و هم تست سیفلیس RPR را ارائه می دهد. آزمایش اخیر یکی از رایج ترین تست های غربالگری سیفلیس است. از طریق نمونه خون، آزمایش RPR سیفلیس به دنبال آنتی بادی های تولید شده در پاسخ به آلوده شدن به باکتری سیفلیس می گردد. اگر نتیجه مثبت به دست آمد، باید با آزمایش اخیر یعنی تست سیفلیس FTA-ABS تایید شود. این تست STD به دنبال آنتی‌بادی‌هایی است که در پاسخ به آلوده شدن به باکتری سیفلیس تولید می‌شوند و معمولاً به‌عنوان یک آزمایش تأییدی که پس از دریافت آزمایش RPR سیفلیس مثبت انجام می‌شود، استفاده می‌شود. زمان انجام هر دو آزمون معمولاً یک تا سه روز کاری است.