آزمون مردانه – شما چه تیپ بدنی هستید؟

شما چه تیپ بدنی هستید؟ (فقط آقایان)

1. توانایی شما برای افزایش/کاهش وزن بیشتر به نظر می رسد

آ). من نمی توانم به راحتی وزن اضافه کنم، به شکل چربی یا عضله

ب). من می توانم به راحتی عضله به دست بیاورم و چربی بسیار کمی به دست بیاورم

ج). من به راحتی چاق می‌شوم، ممکن است مقداری تون عضلانی داشته باشم، اما برای من سخت است که “پاره” شوم.

2. ساختار استخوان من است

آ). کم اهمیت

ب). متوسط ​​به بزرگ

ج). بزرگ

3. عضله می گیرم

آ). کم کم شبیه یک دونده مسافت طولانی می شوم

ب). به راحتی – پاره شدن برای من آسان است

ج). به راحتی، اما من به ندرت پاره شده به نظر می رسم

4. بدن من بیشتر شبیه است

آ). تنه کوتاه، اندام های بلند، سینه و شانه های باریک، ماهیچه های بلند نازک

ب). سینه بزرگ، نیم تنه بلند، ماهیچه های بدون چربی جامد

ج). گردن کوتاه، قد بزرگ، صورت گرد، ظاهر نرم

5. در کودکی بودم

آ). لاغر

ب). میانگین

ج). چاق و چله

6. در آفتاب تمایل دارم

آ). به راحتی بسوزانید

ب). خوب برنزه شوید

ج). بسوزانید و سپس برنزه کنید

7. اگر یک هفته کامل بدون تمرین ورزش کنم، این کار را خواهم کرد

آ). همینطور بمان، یا شاید یک یا دو پوند کم کنی

ب). همینطور بمان

ج). افزایش وزن

8. اگر یک هفته بدون ورزش رژیم بگیرم، این کار را خواهم کرد

آ). کاهش وزن

ب). چند پوند وزن کم کنید، اما ظاهری مشابه داشته باشید

ج). همینگونه بمان

9. من بیشتر شبیهم

آ). یک دونده

ب). یک بدنساز

ج). یک بازیکن فوتبال

10. نسبت چربی به عضله من است

آ). کم چربی / عضله کم

ب). چربی کم / عضله بالا

ج). چربی بالا / عضله بالا

پاسخ ها:

اکثرا Aاکتومورف

اگر در این دسته قرار می گیرید احتمالاً فردی لاغر، قد بلند و ضعیف هستید که نمی تواند به راحتی وزن اضافه کند. از آنجایی که این سایت در مورد بدنسازی است، من مطمئن هستم که این ظاهری نیست که شما دنبال آن هستید. با این حال، همه امیدها از بین نمی رود. افرادی که اکتومورف هستند باید کالری بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنند. مراقب باشید کالری را به یک یا دو وعده غذایی بزرگ اضافه نکنید، زیرا بدن شما نمی تواند از همه آنها به عنوان سوخت برای افزایش ماهیچه استفاده کند. بهتر است این کالری ها را به 5-7 وعده غذایی در روز تقسیم کنید. همچنین مراقب انواع غذاهایی که می خورید باشید. برای افرادی که متابولیسم بالایی دارند راحت است که همیشه بیرون بروند و فست فود بخورند، زیرا تاثیری بر وزن آنها ندارد. اما، زمانی که می‌خواهید عضله‌سازی کنید، خوردن غذاهای باکیفیت به اندازه زمانی که در تلاش برای کاهش وزن هستید اهمیت دارد. شما می توانید تا 30 درصد از رژیم غذایی خود چربی مصرف کنید، اما سعی کنید بیشتر آن را از چربی های با کیفیت مانند ماهی و روغن های گیاهی دریافت کنید. وقتی صحبت از ورزش می شود، اکتومورف ها باید فعالیت های قلبی خود را محدود کرده و بیشتر بر وزنه برداری تمرکز کنند. هنگام بلند کردن وزنه، باید تکرارهای کمتری را با وزنه های سنگین انجام دهید. استراحت بین ست ها مهم است، همچنین استراحت بین تمرینات برای اینکه به عضلات شما زمان برای رشد بدهد، مهم است. بهترین تمرینات برای انجام حرکات ترکیبی سنگین مانند لیفت مرده، اسکات، پرس نیمکت و کشیدن به پایین است. تمرکز اصلی باید روی جرم باشد و کمی دیرتر در مورد تعریف نگران باشید.

بیشتر Bمزومورف

اگر جزو این دسته هستید، خودتان را خوش شانس بدانید. این نوع بدن ایده آل برای بدنسازی است. افزایش یا کاهش وزن برای شما خیلی سخت نیست و می توانید به سرعت عضلات خود را جمع کنید. افراد در این دسته باید 4-6 وعده غذایی متعادل و سالم در روز را هدف قرار دهند. مصرف چربی شما باید حدود 20 درصد کالری روزانه شما باشد و باید سعی کنید به ازای هر پوند از توده بدن، 1 تا 1.5 گرم پروتئین مصرف کنید. به یاد داشته باشید، فقط به این دلیل که از داشتن تیپ بدنی ایده‌آل برخوردار هستید، به این معنی نیست که می‌توانید با خوردن دسر اضافی و حذف تمرینات سست شوید. با افزایش سن و ایجاد این عادات، متوجه نواحی مشکل دار بدن و سلامتی بیمار خواهید شد. هنگامی که در باشگاه هستید، باید 2 تا 3 بار در هفته تمرینات قدرتی انجام دهید و فعالیت های هوازی را روزانه یا هر دو روز یک بار انجام دهید. از آنجایی که هر فرد متفاوت است، باید تمرینات خود را به بهترین نحو برای منافع شخصی خود در اولویت قرار دهید.

اکثرا Cاندومورف

اگر شما یک اندومورف هستید، احتمالاً ظاهری گرد یا نرم دارید. شما ممکن است عضلات داشته باشید اما تون بسیار کمی دارید. برای دستیابی به ظاهر بدنسازی مورد نظر، تمرکز بر تغذیه سالم و ورزش بسیار مهم است. احتمالاً مجبور خواهید بود کالری را از رژیم غذایی روزانه خود حذف کنید. با خوردن وعده های کوچکتر، به دفعات بیشتر در طول روز (هر 2-3 ساعت)، حدود 4-6 وعده غذایی در روز شروع کنید. خوردن آخرین وعده غذایی 3-4 ساعت قبل از رفتن به رختخواب یک راه آسان برای کاهش کالری و تسریع کاهش وزن است. مطمئن شوید که مقدار زیادی پروتئین بدون چربی و غذاهای پر فیبر مانند لوبیا، غلات کامل، برنج قهوه ای، میوه ها و سبزیجات مصرف کنید. وقتی صحبت از ورزش می شود، باید حداقل 30 دقیقه فعالیت قلبی 5 تا 6 روز در هفته و تمرینات قدرتی دو تا سه بار در هفته انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که حداقل 2 روز بین تمرینات قدرتی خود استراحت کنید. می توانید روی تمرینات اصلی گروه عضلانی مانند لیفت مرده و اسکوات تمرکز کنید و همچنین می خواهید تمرینات ایزوله را برای تناسب بیشتر انجام دهید.

منابع بدنسازی @ اطلاعات ساختمان بدن [http://www.inforesearcher.com/body-building.php]