آشنایی با شهرهای پیشرو هنر همراه با تجلیل از هنرمندان در «هفت دریای هنر»


مشاور وزیر و مدیرعامل بنیاد اعتبار هنر گفت: سفر «هفت دریای هنر» با هدف پاسداشت و تجلیل از هنرمندان برجسته عرصه فرهنگ و هنر انجام می شود.

به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پورخمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، گفت: و خلق آثاری بدیع و ماندگار برای فرهنگ ایرانی اسلامی ماست.

وی افزود: بنیاد اعتبار هنر در رویکرد جدید خود با نگاه ویژه به مشاهیر و چهره های ثابت، حوزه فرهنگ و هنر را در اختیار دارد. این شهر با ویژگی هایی در زمینه فرهنگ و هنر است.

پورخمدی یادآور شد: از جمله معیارهای انتخاب ما شهرهایی هستند که از نظر فرهنگی، هنری، مذهبی و تاریخی در کشور شناخته شده اند و در دل آنها شخصیت های برجسته فرهنگی و هنری ظهور کرده اند. یکی از این شهرها شهر حنصار است که مردمانی بسیار بافرهنگ و فرهیخته دارد و در عرصه فرهنگ و هنر و مذهب کشور شناخته شده است. بسیاری از بزرگان جهان تشیع در این منطقه متولد شده و در تاریخ جاودانه هستند.

وی افزود: هم اکنون نیز چهره های برجسته ای مانند استاد یدالله کابلی در منطقه رشد کرده اند که از فرهیختگان و چهره های برجسته عرصه هنر ایرانی-اسلامی و احیای خط شکسته مدرن هستند.

مشاور وزیر و مدیر کل صندوق اعتباری هنر با اشاره به دیگر اهداف این برنامه گفت: در تلاش هستیم شهرهایی را انتخاب کنیم که هر کدام به هنر خاص خود معروف هستند. شهر حنصار نیز یکی از پایگاه های اصلی خوشنویسی و خوشنویسی است. این شهر از نظر تاریخی به انتشار و نام‌گذاری شهرت دارد و یکی از مراکز اصلی خوشنویسی کشور است. بر این اساس بسیاری از خانواده های مشهور این شهر نام و نام خانوادگی مرتبط با خط و خط دارند که در این زمینه می توان به خاندان اشرف الکتاب، ناشر الاحکام، حمه های، کتبی، افسرالشعراء و کتابچی اشاره کرد. . این نشان می دهد که این شهر در طول تاریخ اساس و خاستگاه خط و خط و خوشنویسی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: حنصار نیز شهری زیبا با طبیعتی دلپذیر است و به عنوان یکی از باغ های شهرهای زیبای ایران، شهر چشمه ها و درختان بلند شناخته می شود.

پورخمدی به حضور خوشنویسان برجسته و دیگر هنرمندان در تور هفت دریای هنر اشاره کرد و افزود: حضور این گروه از هنرمندان که بیش از خوشنویسان معاصر هستند، همایش فرهنگی و تاریخی منحصر به فردی را در هنصار دارد. خوشنویسی این منطقه. از ایران

مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در پایان خاطرنشان کرد: این صندوق امکان دیدار نزدیک با هنرمندان و چهره های مطرح را برای علاقمندان به هنر و هنرمندان جوان فراهم کرده است و این نشست بستری برای انتقال تجربه و دانش و انگیزه است.

تور «هفت دریای هنر» به همت صندوق اعتباری هنر از 10 تا 22 خردادماه با مراسم تجلیل از استاد یدالله کابلی در حنصار برگزار می شود.

انتهای پیام/