آنچه باید در مورد انتشار اخبار بد به بیماران بدانید

به عنوان یک پزشک، یکی از چالش هایی که ممکن است اغلب با آن روبرو شده باشید، وظیفه ناراحت کننده انتشار اخبار بد است. آموزش رسمی پزشکی به اندازه کافی گام های عملی را برای مقابله با جنبه های چالش برانگیز احساسی اطلاع رسانی به بیماران در مورد یک خبر غم انگیز ارائه نمی دهد.

اخبار بد اغلب با عدم اطمینان و یک موقعیت بسیار ناراحت کننده همراه است. در غیاب آموزش مناسب برای رسیدگی به این کار به روشی بالغ، پزشکان در خطر جدا شدن از پیوند عاطفی که با بیماران خود به اشتراک می گذارند، هستند.

با این حال، تلاش آگاهانه برای انتشار اخبار غم انگیز مطمئناً راه را برای یک فرآیند تصمیم گیری آسان برای شما و بیمارتان هموار می کند. به عنوان یک پزشک شایسته، باید اطمینان حاصل کنید که رویکرد شما برای انتشار اخبار نامطلوب صریح و مستقیم است، در حالی که حس همدلی را نیز در بر می گیرد. گاهی اوقات، ارائه موفقیت آمیز اخبار غم انگیز نیاز به آموزش رسمی در ارتباطات دارد. این تضمین می کند که رضایت بیمار و همچنین آسایش پزشک مورد توجه قرار می گیرد.

انتشار اخبار بد استرس آور است و توصیه های تسلی دهنده کمک می کند

حتی یک تلاش حرفه ای برای انتشار اخبار نامطلوب می تواند استرس قابل توجهی ایجاد کند. برای شما به عنوان یک پزشک مهم است که نسبت به نگرانی های بیماران خود صبور باشید و درک کنید. این توضیح می‌دهد که چرا پزشکان ممکن است در مراحل اولیه کارشان به سختی اخبار بد را اعلام کنند.

علاوه بر این، زمانی که بیمارانی که مبتلا به بیماری های لاعلاج مانند سرطان تشخیص داده شده اند، باید از وضعیت سلامتی خود مطلع شوند، بیماران ممکن است به دلیل نگرانی های عاطفی خود، ارائه مراقبت را پیچیده تر کنند.

دانستن این نکته ضروری است که بیماران باید بدون توجه به واکنش خود از وضعیت واقعی بیماری خود مطلع شوند. از این نظر، وقتی پزشکان باز هستند، بیماران تصمیمات بهتری می گیرند.

جنبه های اخلاقی برای تصمیم گیری موثر پزشکی

پزشکان باید در مورد جنبه های اخلاقی در مراقبت از بیمار بدانند. برخی از جنبه ها مانند استقلال بیمار و رضایت آگاهانه باید در نظر گرفته شود تا اخبار بد به طور موثر منتقل شود.

برای پزشکان ضروری است که از هرگونه تلاش برای فریب بیماران در مورد وضعیت سلامتی آنها اجتناب کنند. در انجام این کار، پزشکان باید اطمینان حاصل کنند که بی احساس نیستند و از انتقال بی‌پرده اخبار بد خودداری می‌کنند.

چنین تلاش هایی برای ارائه اخبار بد ممکن است منجر به ناامیدی یا پیامدهای منفی بر سلامت عاطفی بیمار شود و ممکن است منجر به نگرانی های اخلاقی شود.

با ارائه اخبار بد به بیماران با استفاده از یک رویکرد آگاهانه و همدلانه، پزشکان می توانند اطمینان حاصل کنند که بیمارانشان به مراقبت پاسخ می دهند، که به آنها کمک می کند به نتایج بالینی بسیار بهتری دست یابند.