آیا آلت تناسلی خمیده نشان دهنده سرطان احتمالی است؟

چیزهای کمی مرد را عصبی تر از احتمال بروز مشکل جدی در آلت تناسلی او می کند – و چیزها به ندرت جدی تر از سرطان می شوند. در مورد سلامت آلت تناسلی، نگرانی در مورد سرطان بسیار زیاد است. خوشبختانه سرطان آلت تناسلی نادر است و تنها عامل حدود 1 درصد از کل موارد سرطان در مردان است. اما این توانایی آن را برای ایجاد ترس در یک مرد کاهش نمی دهد. و برخی از مردان ممکن است اخیراً با انتشار مقالاتی که ظاهراً آلت تناسلی خمیده را به افزایش احتمال ابتلا به سرطان مرتبط می‌کند، نگران شده باشند.

مطالعه

این مقالات عمدتاً بر اساس مطالعه ای است که در مجله پزشکی Fertility & Sterility منتشر شده است. این داده ها برای اولین بار در کنگره علمی سرطان تولید مثل آمریکا ارائه شد.

این مطالعه با عنوان “افزایش خطر ابتلا به سرطان در میان مردان مبتلا به بیماری پیرونی” بررسی کرد که آیا ارتباط بالینی بین بیماری پیرونی و شرایط ژنتیکی مرتبط مانند سرطان وجود دارد یا خیر. این یک مطالعه کوهورت گذشته‌نگر بود، به این معنی که به داده‌های موجود در میان گروهی از مردان نگاه کرد و داده‌ها را برای کسب اطلاعات استخراج کرد (بر خلاف راه‌اندازی یک آزمون جدید در میان یک گروه یا گروه‌هایی از افراد و دیدن نتایج این آزمایش جدید. ).

در این مطالعه بیش از 48000 مرد مبتلا به بیماری پیرونی مورد بررسی قرار گرفتند، وضعیتی که در آن مرد به جای انحنای ساده که بسیاری از مردان تجربه می‌کنند، آلت تناسلی مرد را به شدت خم کرده است. در بیشتر موارد، آلت تناسلی به شدت خم شده به دلیل ایجاد بافت اسکار فیبری یا پلاک است که اغلب از آلت تناسلی در اثر برخورد خشن آسیب دیده است. این مطالعه همچنین روی بیش از 1100000 مرد مبتلا به اختلال نعوظ و بیش از 480000 “کنترل” که نه آلت تناسلی خمیده داشتند و نه مشکلات نعوظ را مورد بررسی قرار داد.

نتایج

هنگامی که دانشمندان داده ها را غربال کردند، نشان دادند که مردان مبتلا به بیماری پیرونی به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان، از جمله سرطان آلت تناسلی را دارند (به طور خاص، خطر 40٪ بیشتر).

این نتایج ممکن است نگران کننده به نظر برسد. چندین مرد که این را می خوانند احتمالاً قبلاً بررسی کرده اند که آیا عضوشان خم شده است یا خیر. اما مهم است که به یاد داشته باشید که این مطالعه به بررسی مردان مبتلا به بیماری پیرونی می‌پردازد، نه مردانی که آلت تناسلی‌شان کمی انحنا دارد، اما نه با زاویه‌ای که نگران‌کننده باشد.

و حتی برای مردانی که در واقع آلت تناسلی خود را به شدت خم کرده اند، دلیلی برای وحشت وجود ندارد. در وهله اول، این تنها یک مطالعه است. بسیاری موارد دیگر مورد نیاز است تا ببینیم آیا نتایج حاصل از آن در مطالعات دیگر تکرار می شود یا خیر. و در حالی که این مطالعه یک ارتباط را مشخص می کند، ممکن است پیچیده تر از این باشد که بگوییم پیرونی خطر سرطان را افزایش می دهد. و حتی در صورت افزایش خطر، به هیچ وجه به این معنا نیست که مردی با آلت تناسلی خمیده مطمئناً به سرطان مبتلا خواهد شد.

گفته می شود، مردان مبتلا به بیماری پیرونی ممکن است بخواهند به این مطالعه به عنوان یادآوری برای حفظ سلامت آلت تناسلی خود نگاه کنند. آنها ممکن است بخواهند این مطالعه را با پزشک خود مطرح کنند و بپرسند که آیا کاری برای نظارت بر علائم اولیه سرطان وجود دارد یا خیر.

آلت تناسلی خمیده و ارتباط احتمالی آن با سرطان از نگرانی‌های سلامت آلت تناسلی دورتر است. مراقبت روزانه از اندام را می توان با استفاده منظم از کرم سلامت آلت تناسلی با درجه بالا کمک کرد (متخصصان بهداشت روغن Man1 Man را توصیه می کنند که از نظر بالینی ثابت شده است که ملایم و برای پوست بی خطر است). برای بهترین نتیجه، به مواد تشکیل دهنده کرم نگاه کنید و کرمی را پیدا کنید که حاوی ال کارنیتین باشد. این اسید آمینه محافظت کننده عصبی است و می تواند به بازگرداندن از دست دادن حساسیتی که ممکن است با آلت تناسلی که بیش از حد بد کار شده است، کمک کند. بهترین کرم همچنین حاوی ویتامین A است که به دلیل خواص ضد باکتریایی و توانایی آن در مبارزه با باکتری هایی که می تواند منجر به بوی مداوم و نامطبوع آلت تناسلی شود، ارزشمند است.