آیا جراحی کاهش وزن برای شما مناسب است؟

هنگامی که کاهش وزن به موضوعی برای توجه فوری تبدیل می شود، افرادی که مصمم به کاهش وزن و جلوگیری از افزایش وزن در آینده هستند، جراحی چاقی را انتخاب کرده اند. جراحی کاهش وزن یک روش جراحی است که به افراد چاق کمک می کند تا به سرعت وزن خود را کاهش دهند. از آنجا که برخی از اعضای بدن مسئول افزایش وزن را تنظیم می کند، به بیماران کمک می کند تا از کاهش وزن جلوگیری کنند.

متخصصان چاقی (چاقی) پزشکانی هستند که به خوبی واجد شرایط مشاوره در مورد بهترین روش های جراحی هستند. چه کسی ممکن است واجد شرایط جراحی کاهش وزن باشد؟

کتاب کلینیک مایو در مورد وزن سالم موارد زیر را پیشنهاد می کند: “در صورتی که شاخص توده بدنی شما بالای 40 باشد، پزشک شما ممکن است جراحی را در نظر بگیرد، که نشانه ای از چاقی شدید شماست. نامه سلامت کلینیک مایو پیشنهاد می کند: “جراحی برای چاقی عموماً فقط برای افراد توصیه می شود. افراد بین 18 تا 65 سال با نمایه توده بدنی بالای 40 که چاقی آنها خطر جدی پزشکی ایجاد می کند” (نحوه محاسبه شاخص توده بدن در جای دیگری مورد بحث قرار گرفته است). جوانانی که شاخص توده بدنی بالای 40 دارند توصیه اکید برای مشاهده چاقی است. حتی اگر خطرات پزشکی در این سن چندان مشخص نباشد، تاکید بر سلامت آینده شماست.

جراحی کاهش وزن بسته به وضعیت هر بیمار، شکل ها و اشکال متفاوتی دارد. چه گزینه های جراحی برای مبارزه با چاقی وجود دارد؟ ما بای پس روده کوچک، پارتیشن بندی معده، گاستروپلاستی و بای پس معده داریم. روش بای پس معده شامل منگنه زدن در بالای معده، باقی گذاشتن کیسه کوچکی است که تنها حدود نیم اونس غذا را در خود جای می دهد. سپس روده کوچک بریده شده و به این کیسه متصل می شود. بنابراین، بیشتر معده و دوازدهه دور می زند

حالا باید به فکر جراحی چاقی باشید؟ ابتدا حتما به توصیه پزشک خود عمل کنید. ممکن است منجر به یک سری عملیات شود، اما کاهش وزن سالم ارزش تلاش شما را دارد. چاقی شدید فرد را در معرض خطر مشکلات جدی سلامتی قرار می دهد. اینها شامل دیابت، بیماری قلبی، فشار خون بالا که در نهایت منجر به فشار خون بالا می شود، مشکلات متعدد سلامتی تهدید کننده زندگی است. آیا شنیدم که گفتی ممکن است هرگز اتفاق نیفتد؟ امیدواریم. اما اقدام لازم است. اگر در مورد شما قابل اجرا باشد، می توانید با جراحی چاقی، چربی اضافی بدن را کاهش دهید.