آیا در حال برنامه ریزی برای تعطیلات هستید؟ – 12 نکته ای که باید قبل از رزرو تعطیلات خود بخوانید

چه یک روز تعطیل یا شش تعطیلات در سال داشته باشید، به راحتی می توان برخی از اجزای ضروری را که باعث ایجاد تعطیلات شاد و بدون استرس می شود، فراموش کرد. عاقلانه است که با هر دو پا نپرید و اولین ارزان ترین معامله را در آژانس مسافرتی نگیرید. کمی برنامه ریزی و فکر می تواند تعطیلات متوسطی را به “بهترین تعطیلات” تبدیل کند.

خواندن نظرات تعطیلات می تواند مفید باشد. اما حواستان به کلماتی که در بروشور هوشمندانه نوشته شده است مانند “همه آپارتمان ها دارای منظره دریا هستند” باشید. این ممکن است درست باشد، اما این “منظره” از دریا می تواند به این معنی باشد که شما سه مایل از ساحل فاصله دارید. این پیاده روی هر روز به سمت دریا ممکن است باعث شود که شما نفس نگیرید و بچه ها اشک بریزند.

لازم نیست انیشتین تمرین کند تا از مکان‌هایی که مسافران در آن‌ها گزارش‌هایی درباره سوسک‌ها و ملحفه‌های کثیف به جا می‌گذارند دوری کند. تمیزی یکی از اولین اولویت های من است، به خصوص زمانی که شما فرزندان کوچکی دارید که باید در نظر بگیرید. بنابراین در اینجا 12 نکته برای کمک به شما در برنامه ریزی تعطیلات افسانه ای وجود دارد.

1. چقدر می خواهید سفر کنید؟ مدت زمان پروازها و توقف‌ها را بررسی کنید؟ اگر هفت روز به تعطیلات می روید، ممکن است نخواهید دو روز از تعطیلات خود را به مسافرت بگذرانید. پس از رسیدن به محل اقامت خود چقدر مسافت را باید طی کنید؟ سه ساعت سواری با اتوبوس ممکن است بعد از یک پرواز طولانی بسیار زیاد باشد.

2. محل اقامت شما در کجا واقع شده است؟ آیا نزدیک به ساحل، نزدیک به کوه، وسط شهر است؟ آیا در کنار خانه یک کلوپ شبانه پر سر و صدا وجود دارد؟ تعطیلات برای هر فرد فردی است، بنابراین هتلی را انتخاب کنید که مطابق با شرایط تعطیلات شما باشد.

3. آیا هتل امکاناتی را که برای تعطیلات نیاز دارید، مانند کلوپ کودکان، نگهداری از کودکان، سرگرمی های شبانه، آشپزخانه، سشوار، پذیرش 24 ساعته، کمک پزشکی، تنیس، گلف یا دسترسی به اینترنت را دارد.

4. آب و هوا ممکن است یک عامل کلیدی در انتخاب مقصد شما باشد. اگر به دنبال تعطیلات ساحلی هستید، آفتاب مهمتر است. اگر به دنبال اسکی هستید، به برف نیاز دارید! خوب است میانگین دما/بارندگی/برف سال قبل را برای ماهی که در تعطیلات هستید از طریق اینترنت بررسی کنید. اگر در مسافت های طولانی سفر می کنید، ایده خوبی است که بهترین زمان سال را برای سفر بررسی کنید. از فصول موسمی، طوفان ها و زمانی که پشه ها بیشترین شیوع را دارند آگاه باشید. اغلب می توانید یک راهنمای آب و هوای 10 روزه برای منطقه خود پیدا کنید.

5. اگر مقدار قابل توجهی پول در تعطیلات خرج کنید، همیشه بهترین بیمه مسافرتی را که می توانید بخرید، خریداری کنید. اگر مشکلی پیش بیاید، ضمانت می خواهید. مزیت تعطیلات بسته بندی شده این است که آنها با نماینده ای همراه هستند که در صورت بروز مشکل از طرف شما عمل می کند. نکته مثبت در مورد تعطیلات بسته بندی شده این است که معمولاً یک نماینده برای کمک به هماهنگی مجدد برای شما در دسترس است، اما اگر هواپیما، هتل و ترانسفر را جداگانه رزرو کنید، باید شما مرتب کردن.

6. بیمه مسافرتی در صورت وقوع بدترین اتفاق، خرید یک ذهنیت است. صورت حساب های پزشکی می تواند هزاران پوند باشد. اگر در اتحادیه اروپا تعطیلات دارید، کارت EHIC (کارت بیمه سلامت اروپا) را نیز ببرید. EHIC برای ساکنان بریتانیا رایگان است و به شما امکان می دهد به پوشش بهداشتی دولتی در کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس با کارت رایگان یا با کارت کاهش یافته دسترسی داشته باشید. مدت اعتبار این کارت پنج سال و قابل تمدید است.

7. ایرلاین انتخابی شما چه شهرتی دارد؟ هر چند وقت یک بار پروازها را کنسل می کنند؟ اگر آنها اغلب پروازها را کنسل یا به تعویق می اندازند، سیاست آنها برای بردن شما به پرواز بعدی چیست؟ دستورالعمل خطوط هوایی برای بسته بندی، برای افرادی که به کمک نیاز دارند، برای کسانی که با کودکان یا وسایل ورزشی سفر می کنند چیست؟

8. آیا مانع زبان برای شما مشکل ساز خواهد شد؟ آیا زبان مادری شما به شما کمک می کند یا باید از یک فرهنگ لغت استفاده کنید یا حتی از یک مترجم هنگام ورود استفاده کنید. اگر می‌خواهید «برنامه‌ای» را روی رایانه یا تلفن هوشمند خود برای تبادل ارز یا یک فرهنگ لغت خارجی دانلود کنید، قبل از رفتن به این کار، این کارها را انجام دهید تا در «هزینه‌های دانلود» صرفه‌جویی کنید.

9. قبل از سفر به چه اقدامات احتیاطی پزشکی نیاز دارید؟ برخی از کشورها به تزریق احتیاطی دیفتری نیاز دارند. مالاریا، حصبه و غیره و شواهدی از چنین واکسیناسیونی باید قبل از سفر نشان داده شود.

10. آیا مقصد مورد نظر شما نیاز به درخواست ویزا دارد که قبل از پرواز تکمیل شود؟ اغلب ممکن است مجبور شوید چند ماه قبل درخواست بدهید. بنابراین لطفا قبل از نهایی کردن هر گونه مستندات، این را بررسی کنید. یک آژانس مسافرتی خوب باید در این مورد به شما هشدار دهد. اغلب قبل از سفر، خرید بلیط های موضوعی مانند دیزنی، اپکوت و تورهای گردشگری ارزان تر است. کرایه ماشین معمولاً به عنوان بخشی از رزرو تعطیلات شما ارزان‌تر است.

11. تبدیل نرخ ارز از کشور شما به نرخ ارز چقدر است؟ قبل از تبدیل پول، چند هفته این موضوع را پیگیری کنید. آیا قبل از رفتن باید چک های مسافرتی را سازماندهی کنید؟ توجه داشته باشید که برخی از کشورها به شما اجازه نمی دهند پول اضافی انجام دهید یا حتی پول دریافت کنید. ممکن است پس از ورود به کشور و تعویض پول قبل از عزیمت به مقصد، نیاز به دریافت ارز خارجی داشته باشید.

12. آیا زمان تعطیلات شما با اوج تقاضا مانند تعطیلات مدرسه، جشنواره ها یا رویدادهای خاص که می تواند هزینه تعطیلات شما را افزایش دهد همزمان است؟ هزینه های تعطیلات را به صورت آنلاین و با سایر آژانس های مسافرتی مقایسه کنید. برای پول خود چه چیزی به دست می آورید؟ گرایشی وجود دارد که با رزرو پرواز و هتل به طور جداگانه تعطیلات خود را بسازید، اما مراقب هزینه های اضافی چمدان، انتخاب صندلی باشید که می تواند قیمت را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

تعطیلات زمان خاصی هستند. پس از همه، به احتمال زیاد شما تمام سال کار کرده اید تا یکی داشته باشید! بنابراین منطقی است که برای برنامه ریزی تعطیلات خود کمی زمان بگذارید تا حداکثر لذت را ببرید. آیا قبل از سفر به اندازه کافی وقت بگذارید تا امور خانه خود را مرتب کنید، آیا صورتحساب هایی وجود دارد که باید در زمانی که دور هستید پرداخت کنید؟ شیر را لغو کنید و از همسایه بخواهید تا زمانی که شما دور هستید مراقب خانه شما باشد. سعی کنید داستان زندگی خود را در فیس بوک قرار ندهید، به خصوص که شما دور هستید! این یک دعوت برای یک سارق است اگر وجود داشت.

با پیروی از این نکات کمک می کند تا تعطیلات خود را به یک تعطیلات لذت بخش، شاد و بدون استرس تبدیل کنید، چه بخواهید در دنیا تعطیلات را انتخاب کنید. دنیا صدف ماست و فرصت های تجربه فرهنگ ها، غذاها و مناظر مختلف در کتاب من ضروری است.

سفر خوب.