آیا سگ من از COVID-19 ایمن است؟

اگرچه آزمایش 3 سگ در چین برای کروناویروس یا کووید-19 مثبت شناخته شده است، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز کنترل بیماری (CDC) اعلام کرده اند که احتمال اینکه شما و سگتان به یکدیگر آلوده شوند بسیار بعید است. کووید-۱۹. گمان می‌رود سگ‌هایی که در چین مثبت شدند، در معرض غلظت‌های بسیار بالایی از آلاینده‌های ویروسی قرار گرفته‌اند تا سطح قابل تشخیصی را داشته باشند.

ممکن است متوجه شده باشید که در چک لیست واکسن سگ خود، یک سویه “کرونا” فهرست شده است. خوشبختانه، این به طور خاص یک نوع ویروس کرونای سگ است. متأسفانه، آن سویه مشابه COVID-19 نیست. COVID-19 امکان انتقال انواع دیگر از حیوان به انسان را دارد.

آیا سگ من باید ماسک بزند؟

خیر. استفاده از ماسک روی سگ شما ممکن است در تنفس سگ شما اختلال ایجاد کند و بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر داشته باشد.

سگ به احتمال زیاد در پوشیدن ماسک راحت نیست و به تلاش برای بیرون کشیدن آن ادامه می دهد.

و در نهایت، ماسک برای اندازه گیری صورت انسان، بینی و دهان انسان طراحی شده است. اگر هر کدام خط دهان سگ خود را بررسی کنید، می بینید که در امتداد گونه های او بریده می شود. هیچ ماسک انسانی نمی تواند آن را به طور موثر بپوشاند.

ماسک‌های پزشکی برای سگ‌ها وجود دارد که دور پوزه‌شان می‌پیچد. با این حال، به دلایل مشابه توصیه نمی شود. راحت نیست، می تواند در تنفس اختلال ایجاد کند و سگ به تلاش برای حذف آن ادامه می دهد. مهمتر از همه، سگ شما به احتمال زیاد به سویه COVID-19 ما مبتلا نمی شود.

چگونه از خود و سگم محافظت کنم؟

من مطمئن هستم که بسیاری از شما در این اقدامات حفاظتی کار بزرگی انجام می دهید. آنها همان چیزی هستند که شما همیشه شنیده اید؟

دستان خود را با آب و صابون به مدت 20 تا 30 ثانیه بشویید

مرتباً سطوح پرترافیک و با لمس بالا را تمیز کنید

خود را ایزوله کنید، خوب است که در اطراف سگ خود باشید

قبل از شستن دست‌ها از دست زدن به چشم‌ها، بینی و دهان خودداری کنید، این‌ها راحت‌ترین نقاطی هستند که میکروب‌ها وارد شما می‌شوند و شما را بیمار می‌کنند!

کووید-19 به طور کلی دارای دوره نهفتگی از 2 روز است که نادر است، تا 5-14 روز که متوسط ​​تر است، این زمانی است که قبل از شروع علائم بیمار هستید.

انسان در این مرحله نهفتگی حتی قبل از اینکه علائمی داشته باشد بسیار مسری است

انسان ها هنگام دمیدن بینی و سرفه همچنان مسری باقی می مانند.

تحقیقات همچنین نشان داده است که انسان ها حتی ویروس را در مدفوع خود دفع می کنند.

منابع:

https://pethelpful.com/misc/Can-Dogs-and-Cats-Get-Coronavirus-Your-Pets-Health

https://vetmed.illinois.edu/pet_column/coronavirus-pets/