آیا ماکروبیوتیک ها در مرگ استیو جابز نقش داشتند؟

ماکروبیوتیک ها یک فلسفه کل نگر از زندگی و شفا هستند که به گفته زندگینامه نویس استیو جابز، زمانی که استیو جابز برای اولین بار به سرطان لوزالمعده مبتلا شد، پذیرفته شد. تمرین ماکروبیوتیک دقیقاً شامل چه چیزی است؟ ماکروبیوتیک ها یک رژیم غذایی متعادل را توصیه می کنند که عمدتاً شامل غلات کامل، سبزیجات و محصولات سویا مانند میسو است که بر اساس شرایط و ساختار فرد تنظیم می شود. این به بسیاری از افراد کمک کرده است تا خود را از انواع بیماری ها از جمله سرطان درمان کنند.

با این حال، در مورد استیو جابز، او ممکن است با استفاده از عمل جراحی به محض تشخیص، علاوه بر پیروی از شیوه زندگی ماکروبیوتیک، خدمات بهتری داشته باشد. مشکل روش‌های درمانی جایگزین، مانند ماکروبیوتیک‌ها، این است که ممکن است فرد را در استفاده از آخرین روش‌های تشخیصی تکنولوژیکی و جراحی، در صورت درخواست، به تاخیر بیندازند.

متأسفانه در ده سال گذشته بسیاری از معلمان و مشاوران محترم ماکروبیوتیک بر اثر سرطان جان خود را از دست داده اند. آیا به این دلیل است که آنها به موقع تشخیص داده نشدند؟ یا به این دلیل که از عمل جراحی برای برداشتن تومور و سپس استفاده از ماکروبیوتیک یا سایر رویکردهای جامع برای حذف علت و گسترش احتمالی سرطان خود استفاده نکردند؟

معلم بزرگ ماکروبیوتیک، هرمان آیهارا، یکی از شاگردان بنیانگذار ماکروبیوتیک، جورج اوهساوا، مردی کوچک و فروتن بود که بسیاری را قادر ساخت تا از طریق رژیم غذایی کامل و درمان های خانگی شفا پیدا کنند. آیهارا اغلب به بیماران سرطانی می‌گفت که ابتدا تومورهای خود را برداشته و سپس برای مشاوره ماکروبیوتیک بازگردند تا یاد بگیرند که چگونه زندگی خود را – از نظر جسمی، عاطفی و معنوی – تغییر دهند و به طور طبیعی سلول‌های سرطانی را از بین ببرند و از عود مجدد آن جلوگیری کنند. او بیشتر به زندگی هر فرد اهمیت می داد تا ثابت کند که فلسفه او به تنهایی درست است.

روش‌های درمانی جایگزین زمانی که با تشخیص و درمان پزشکی مرسوم ترکیب شوند بهترین کار را دارند. امید به آینده “طب مکمل” است که بهترین های هر دو جهان را با هم ترکیب می کند. من امیدی را با مراکز پزشکی بزرگ از جمله مدیتیشن و Healing Touch به مجموعه درمان های آنها می بینم.

خاطرات چاکرا، داستان‌های بدیعی از زندگی افرادی که در سفری شفابخش هستند، شامل داستان جولی، یک درمانگر جایگزین است که از طب آلوپاتی استفاده نکرد و بنابراین تا زمانی که در مرحله 4 بود، ملانوم برایش تشخیص داده نشد و مداخله چندانی در دسترس نبود. . این یک نسخه دراماتیزه شده از یک داستان واقعی است – نه مشابه داستان استیو جابز، اما با همان نتیجه نهایی. و همین اخلاق… هم از عقل جایگزین و هم از تکنولوژی پزشکی استفاده کنید. بهترین های موجود را با هم ترکیب کنید.