آیا کیروش برمی گردد؟


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینهمانطور که اسکوچیچ می گوید، انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است و تیم زمان کافی دارد. وی روز گذشته در فرودگاه امام خمینی(ره) در جمع خبرنگاران گفت: تا جام جهانی زمان زیادی باقی مانده است. گویا فراموش کرده ایران از شهریور تا مهرماه فقط 8 روز و تا جام جهانی 7 روز فرصت دارد. یعنی فقط 15 آموزش در ایران خواهد بود. چون روز اول و آخر اردو برای ریکاوری بدنی بازیکنان قبل و بعد از بازی است و این زمان ریکاوری است. پس ایران در بهترین حالت از 27 شهریور تا 5 مهر (در صورت دو بازی) تنها سه تمرین فنی در اردو خواهد داشت! این همان چیزی است که روزنامه نگاران به آن «جزئیات» می گویند و شخصی مانند اسکوچیچ به آن توجه چندانی نمی کند و شخصی مانند کیروش به آن توجه زیادی دارد. احتمالاً همه می پرسند که آیا کارلوس برمی گردد؟ در دیدار 6 بازیکن تیم ملی با وزیر ورزش حمید سجادی نام کیروش را مطرح کرد؟

آخرین خبر از کارلوس – دو روز پیش در انگلیس بود و سپس به پرتغال بازگشت. کوروش منتظر پیشنهاد جدی ایران برای بستن چمدان هایش و بازگشت به تهران است. او برای آخرین بار قبل از ترک ایران در حالی که اشک می ریخت گفت: «بخشی از قلب من اینجا می ماند. شواهد حاکی از فراهم شدن زمینه برای بازگشت این مربی است. نلا وینگادا، دوست و رفیق کیروش، دیروز گفت: «او پیشنهادات باشگاه را رد کرد زیرا می‌خواهد با یکی از تیم‌هایی که به جام جهانی می‌روند کار کند. دیروز هم یکی از خبرنگاران اینتر اسپورت نوشت که احتمالا جانشین اسکوچیچ در تیم ملی خواهد شد. نزدیکان کارلوس در تهران می گویند که او دوست دارد برگردد. هواداران زیادی روز گذشته در سایت رسمی کیروش از او خواستند به تیم ملی بازگردد.

کارلوس اما تا زمانی که پیشنهاد رسمی دریافت نکند، نمی تواند چمدان هایش را ببندد و به تنهایی بیاید. حامیان پرونده او برای رمزگشایی از بیانیه در اینترنت تلاش کردند. برای بازی های دوستانه بجنگید، مشکلات و ضعف های فدراسیون را بپوشانید، در زمین تیم بسازید. بازیکنان نیز به این مربی اعتقاد دارند و معتقدند نظم تیمی با او بازخواهد گشت. این در حالی است که فدراسیون هنوز اقدامی در این زمینه انجام نداده و حتی از اسکوچیچ نیز حمایت کرده است. روز گذشته یکی از اعضای هیئت مدیره افشاریان گفته بود ایران با اسکوچیچ به جام جهانی می رود اما به نظر می رسد حتی مسئولان سیاسی کشور هم به دلیل آبان و آذر سرنوشت سازی که در انتظار فوتبال ایران است، تمایلی به بازگشت به ایران ندارند.