اختلال وسواس اجباری – OCD در مورد ترس از ربوده شدن توسط بیگانگان

آیا می ترسید که توسط بیگانگان ربوده شوید؟

آیا شما تشریفاتی را انجام می دهید که این اتفاق نیفتد؟

اگر دارید، OCD دارید. درمان وجود دارد پس نگران نباشید. با این حال شما کمی کار در پیش دارید. اجازه ندهید که شما را از جستجوی کمکی که برای غلبه بر آن نیاز دارید منصرف کند.

گاهی اوقات ممکن است احساس کنیم که تنها ما از نوع OCD رنج می بریم، اما این درست نیست.

از اینکه چه تعداد از افراد دقیقاً از همان نوع OCD رنج می برند شگفت زده خواهید شد. کاری که می توانید انجام دهید تا متفاوت و منحصر به فرد باشید این است که یکی از معدود کسانی باشید که در واقع به دنبال درمانی برای آن هستند و عاری از OCD هستند. این بهترین کاری است که می توانید در این مرحله برای خود انجام دهید.

مطمئن باشید که توسط بیگانگان ربوده نخواهید شد. من می دانم که این موضوع برای اکثر مردم خنده دار است، اما برای شما نه، این یک ترس واقعی است که شما دارید، اما این را بدانید، فقط همین است، یک ترس. حالا نمی‌خواهی از خود ترس بترسی، نه؟

گاهی اوقات کاری که باید انجام دهیم این است که مسیر زندگی خود را تغییر دهیم. اگر می بینیم که به سمت یک آبشار می رویم و شما اگر OCD دارید، وقت آن است که قایق را در جهت مخالف بچرخانید.

چطور می تونی این کار رو بکنی؟

شما می توانید این کار را به سادگی با توقف انجام تشریفات انجام دهید، که قایق را متوقف می کند، سپس می توانید با ترس خود روبرو شوید و ببینید که اتفاق بدی که فکر می کردید قرار است اتفاق بیفتد به دلیل انجام یا عدم انجام مناسک رخ نداده است.

هنگامی که به مغز خود نشان دادید که حتی زمانی که مراسم را انجام ندادید و هنوز توسط بیگانگان ربوده نشدید، دیگر چیزی برای نگرانی ندارید. مغز شما خواهد دید که تشریفات ربطی به ربوده شدن توسط بیگانگان ندارند و ترس فروکش می کند و ترس شما را با صدای بلند می گوید و خواهید دید که این تصور چقدر مضحک است. حتی اگر می‌دانید که مسخره است، گاهی اوقات باید آن را با صدای بلند بگویید تا مغزتان واقعاً آن را بفهمد.