ارائه دهندگان خدمات غذایی مدرسه در نیوجرسی با برنامه ناهار مدرسه سالم خود

گاهی اوقات مردم غرق در قلقلک دادن جوانه های چشایی خود می شوند تا از آشپزها بهترین بهره را ببرند و مهارت های آشپزی خود را کشف کنند. اما غذا با وجود فوق العاده خوشمزه بودن باید در بهترین حالت سالم و مغذی باشد. فقط یک وعده غذایی یا میان وعده سالم و مغذی می تواند عادت به کام درست را برای شما ایجاد کند.

علاوه بر این، با ارائه غذاهای مجلل و خوش طعم، آنها باید بتوانند کام کودکان را برای غذای مناسب ایجاد کنند. اگر در کسب و کار سرویس غذاخوری برای مدارس هستید، باید ارزش پنهانی ایجاد کنند.

این یعنی ایجاد طعم و مزه برای غذای مناسب به جای ایجاد غذای متناسب با ذائقه. سخت است. اما با گذشت زمان، اگر مهارت های آشپزی خود را توسعه دهید، می توانید درک کنید که چگونه طعم غذای مناسب را توسعه دهید، هم مغذی و هم می تواند به سلامت روح های جوان کمک کند.

سرویس غذا در مدارس، بخش عمده ای از برنامه ناهار مدرسه فدرال، مسئولیت های زیادی برای ارائه دهندگان خدمات غذا دارد، علاوه بر بازی با مهارت آشپزی، آنها باید به حساس ترین کام مدرسه خدمت کنند و همچنین غذای مغذی ارائه دهند و از رشد آنها در مدرسه حمایت کنند. مرحله اولیه زندگی

مدرسه خدمات غذا در نیوجرسی شامل راهنمایی بیشتر است و ما را با محدودیت های بودجه محدود می کند. از کارشناس تغذیه مدرسه و بچه های مدرسه و مدیریت هم انتظاری هست. بیشتر به عنوان یک ارائه دهنده خدمات باید منوهای دو طرف را با انتظارات رقیب خراش دهید. از یک طرف انتظار تغذیه است و طرف دیگر انتظار طعم قلقلک.

هر گونه عدم تعادل می تواند منجر به طرد و هدر رفتن شود. بنابراین به‌عنوان یک ارائه‌دهنده مدرسه، آنچه مهم است این است که بهترین‌های هر دو را به همراه داشته باشید تا منویی ارائه دهید که برای همه قابل قبول باشد و تنها شما می‌توانید آن را تأیید کنید که هیچ هدر رفت یا برگشتی را مشاهده نکنید. تنها زمانی که این اتفاق بیفتد، یک ارائه دهنده خدمات غذایی می تواند ادعا کند که استانداردها و انتظارات را برآورده کرده و باعث خوشحالی مشتری شده است.

کودکانی که درخواست ناهار مدرسه را به دلایل شخصی ارائه می کنند، بودجه ناچیزی برای تأمین غذای خود در اختیار دارند. این نباید از مدیریت برنامه ناهار مدرسه و یا ارائه دهنده خدمات غذای مدرسه فرار کند.

هم مدرسه و هم ارائه‌دهنده خدمات باید وعده‌های غذایی یا میان‌وعده‌ها را با بودجه‌ای متناسب با رشته‌های کفش بسته‌بندی کنند. این یک محدودیت اضافی برای ارائه دهنده ناهار ایجاد می کند تا با منابع موجود، تغذیه و طعمی برابر داشته باشد. بنابراین یک ارائه دهنده خدمات غذایی برای مدارس در نیوجرسی باید از همه این موارد مراقبت کند تا او بتواند خدمات را با موفقیت انجام دهد.

یک ارائه دهنده خدمات غذایی مانند Karson Foods http://www.karsonfoods.com/school-food-services.html ممکن است آنها را به جای مشکل، محدودیت یا محدودیت به عنوان یک مزیت در نظر بگیرد و مهارت های آشپزی خود را در بهترین حالت در یک موقعیت کنترل شده بیشتر کشف کند. . درست مثل اینکه از دانش‌آموزان می‌خواهید در مورد هر موضوعی که انتخاب می‌کنند مقاله بنویسند و آن‌ها مجبور می‌شوند برای موضوع‌ها دست و پا بزنند. در عین حال لیستی از موضوعی که باید انتخاب کنند به آنها بدهید و خیالشان راحت شود.