ارائه 2 فیلم برای روز جهانی; از اثر کالت «تلفن سیاه» تا بیوگرافی الویس پریسلی


دو فیلم اخیراً منتشر شده، تلفن سیاه و الویس را ببینید.

به گزارش خبرنگار سینما جهان صبا، در ادامه آشنایی با فیلم های روز جهانی، این بار با دو فیلم «تلفن سیاه» و «الویس» آشنا می شویم.

گوشی مشکی» نام فیلم ترسناک ماوراء الطبیعه آمریکایی محصول 2021 کارگردان اسکات دریکسون و فیلمنامه دریکسون و رابرت کارگیل بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده است جو هیل این روزها در سینماهای آمریکا فیلمبرداری و نمایش داده شد.

در این فیلم که با بودجه 16 میلیون دلاری ساخته شده بازیگرانی چون ایتان هاوکبا بازی جیمز رانسون و جرمی دیویس.

داستان فیلم، فیلم کوتاه “گوشی مشکی» داستان پسر 13 ساله ای را روایت می کند که پس از ربوده شدن توسط یک قاتل کودک و حبس شدن در زیرزمین عایق صدا، با تلفن قطع شده تماس های قربانیان قبلی را دریافت می کند.

این ویدیو در سایت موجود است گوجه فرنگی فاسد 200 منتقدی که فیلم را دیدند، 84 درصد عالی را دریافت کرد.

منتقد این فیلم را اثری خواند که بعد از بیست سال تبدیل به یک کالت می شود. “گوشی مشکیاین فیلم در 30 ژوئن اکران شد و 48 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

اما با فیلم آشنا شویدالویسباید گفت که با درام موزیکال بیوگرافی کارگردان باز لورمن ما بر اساس زندگی با هم روبرو می شویم الویس پریسلی ستاره راک اند رول و از نگاه مدیر برنامه های این خواننده آمریکایی، کلنل تام پارکر گفته می شود.

اولین نمایش جهانی این فیلم در جشنواره فیلم کن 2022 انجام شد و پس از آن در 24 ژوئن در سینماهای آمریکا به نمایش درآمد.

این فیلم داستان کودکی الویس و تبدیل شدن او به یک سوپراستار سینما و راک در دهه 1950 و همچنین رابطه پیچیده او با مدیر تام پارکر را روایت می کند.

در این فیلم تام هنکس تام پارکر و آستین باتلر نقش الویس را بازی می کنند.

«الویس» که با بودجه 85 میلیون دلاری و مدت زمان 159 دقیقه ساخته شد، امتیاز 78 درصدی را از 312 منتقد در Rotten Tomatoes کسب کرد.

البته منتقدان از نحوه روایت زندگی الویس انتقاد کردند و اینکه باز لورمن سعی کرد چهره پاک و پاک الویس را نشان دهد. این فیلم تا به امروز نزدیک به 70 میلیون دلار در باکس آفیس جمع آوری کرده است.

انتهای پیام