از کجا می توان دستبندهایی را پیدا کرد که تعادل شما را بهبود بخشد

مس از دوران ماقبل تاریخ حتی قبل از تاریخ ثبت شده برای ساخت و ساز استفاده می شده است. تمدن های باستان حتی از ترکیبات موجود در فلزاتی مانند مس، روی و منگنز در داروها و درمان های خود استفاده می کردند. و همانطور که مشخص است، مس دارای طیف گسترده ای از مزایای سلامتی است! مس یک ریز مغذی ضروری است که فواید متعددی برای سلامتی، تندرستی و زیبایی دارد، از بهبود ظاهر پوست گرفته تا درمان زخم‌ها و بیماری‌های پوستی، و همچنین به حفظ فرآیندهای متابولیک، از جمله فواید بی‌شماری دیگر برای سلامتی کمک می‌کند. بدن شما به طور طبیعی مس تولید نمی کند، بنابراین باید آن را از منابع خارجی به بدن خود اضافه کنید. مس در بسیاری از غذاهایی که می خورید، از جمله لوبیا، آجیل و دانه ها، غذاهای دریایی مانند صدف، سبزیجات برگ دار، غلات کامل، سویا، چغندر، آووکادو و کاکائو یافت می شود. بدن شما مس را در استخوان ها و عضلات ذخیره می کند.

همچنین می توانید با نوشیدن آب از ظروف مسی یا پوشیدن زیورآلات مسی، مس را وارد بدن خود کنید. هیچ خطر یا عوارض جانبی در مصرف رژیم غذایی مس گزارش نشده است. تنها زمانی که یک فرد مشکلی را تجربه می کند به دلیل سطوح بیش از حد مس در آب آشامیدنی، قرار گرفتن در معرض سطوح بالای مس از طریق مواد شیمیایی یا استفاده بیش از حد از مکمل ها است. سطوح بالای مس می تواند منجر به آسیب اکسیداتیو در مغز شود. به عنوان مثال، در بیماری ویلسون، سطوح بالای مس در کبد، مغز و سایر اندام های حیاتی جمع می شود.

با توجه به دانشکده پرستاری دانشگاه پنسیلوانیا، افرادی که سطح کافی آهن دارند همچنان ممکن است کم خون باشند. اگر نتایج آزمایش خون نشان دهد که مس کافی دریافت نمی کنید، ممکن است پزشک مصرف مکمل ها را به شما توصیه کند. مکمل های مس به صورت قرص و کپسول در دسترس هستند. شما همچنین می توانید مس را به صورت داخل وریدی یا از طریق وریدهای خود دریافت کنید. شما نباید مکمل های مس و روی را همزمان مصرف کنید. شما باید این مکمل ها را با فاصله حداقل دو ساعت مصرف کنید.

بررسی اجمالی مس یک ماده معدنی است که در سراسر بدن شما یافت می شود. این یک ماده مغذی است که بدن شما باید برای عملکرد صحیح آن داشته باشد. شما فقط به مقادیر کمی از این فلز سنگین نیاز دارید. سرب، جیوه و آرسنیک نمونه هایی از فلزات سنگین هستند که برای شما مفید نیستند. اما دریافت مس در مقادیر کمی ضروری است. مصرف بیش از حد آن یا عدم مصرف آن می تواند باعث مشکلات سلامتی شود.

کمبود مس در ایالات متحده و اکثر کشورهای توسعه یافته نادر است، به ویژه زمانی که فرد از یک رژیم غذایی متعادل پیروی کند. در واقع، اکثر مردم می توانند تمام مس مورد نیاز خود را از طریق رژیم غذایی دریافت کنند. اگر سطح مس در فرد پایین باشد، پزشک می‌تواند مکمل مس را توصیه کند و/یا هر گونه بیماری زمینه‌ای را بررسی کند. هر کسی که در مورد مکمل مس فکر می کند باید ابتدا با یک پزشک مشورت کند.

به عملکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می کند مس دارای خواصی است که به کشتن باکتری های مضر و کاهش التهاب در معده کمک می کند و آن را به یک درمان عالی برای زخم، سوء هاضمه و عفونت تبدیل می کند. مس همچنین به پاکسازی و سم زدایی معده کمک می کند، عملکرد کبد و کلیه ها را تنظیم می کند و مواد زائد را به درستی دفع می کند و جذب مواد مغذی را از غذا تضمین می کند. هنگامی که آب در یک ظرف مسی ذخیره می شود، ماده معدنی در آن شسته می شود. این مس شسته شده در آب به تجزیه ذرات غذا در بدن ما کمک می کند و هضم ما را بهبود می بخشد.

ما همچنین کشف کرده‌ایم که پس از آزمایش با مس باردار با فرکانس‌های التیام‌بخش، اثر فرکانس شگفت‌انگیز است و نتیجه عالی است، النگوهای شارژ شده مسی زمانی که روی بدن هستند کار می‌کنند و زمانی که پوشیده نمی‌شوند کار نمی‌کنند.