اشتباهات مهمی که افراد هنگام استفاده از درمان جایگزین تستوسترون مرتکب می شوند

من از اشتباهات بسیاری شنیده ام که توسط افرادی که از درمان جایگزین تستوسترون استفاده می کنند، مرتکب می شوند. برخی از اشتباهات به طور جدی کیفیت زندگی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد یا باعث می شود مردان زودتر از موعد تستوسترون را متوقف کنند. در اینجا تعدادی از بزرگترین خطاهایی که من شاهد آن بوده ام آورده شده است:

 1. استفاده از “منابع خیابانی” تستوسترون: من مردان زیادی را ملاقات کرده ام که پزشکان آنها از استفاده آنها از تستوسترون حمایت نمی کنند، بنابراین آنها آن را در بازار سیاه یا از برخی افراد در باشگاه های ورزشی خود می خرند. این غیرقانونی است. تستوسترون تحت قانون کنترل استروئیدهای آنابولیک در سال 1990 به عنوان یک ماده کنترل شده طبقه بندی شده است و به جدول III اختصاص داده شده است. این توسط آژانس مبارزه با مواد مخدر (DEA) تنظیم می شود. پزشک می تواند به طور قانونی آن را تجویز کند اما استفاده از آن بدون نسخه غیرقانونی است. توجه داشته باشید که خرید یا استفاده از تستوسترون بدون نسخه مناسب ممکن است عواقب قانونی داشته باشد. استفاده از تستوسترون و مولکول های پسر عموی آن (استروئیدهای آنابولیک) در ایالات متحده برای کسانی که تشخیص پزشکی که استفاده از آنها را توجیه می کند (مانند کم خونی، هدر رفتن، هیپوگنادیسم) غیرقانونی است. اگر پس از خواندن این کتاب همچنان تصمیم به دریافت تستوسترون در بازار سیاه دارید، مراقب باشید که می توانید توسط خبرچین هایی که ممکن است به DEA از خرید شما هشدار دهند، راه اندازی کنید. همچنین واردات تستوسترون حتی در صورت داشتن نسخه قانونی نیست. در پوست آجیل: تستوسترون را فقط پس از تجویز پزشک استفاده کنید و آن را از کشورهای دیگر وارد نکنید.
  • استفاده از تستوسترون “خیابانی” نیز خطرناک است. هیچ کس نمی داند که این محصولات ممکن است حاوی چه چیزی باشند. برخی از محصولات به اصطلاح تستوسترون ممکن است به سادگی حاوی روغن بادام زمینی، کنجد یا روغن هسته انگور باشند. شما همچنین در معرض خطر قرار گرفتن در معرض آلاینده هایی هستید که می توانند باعث عفونت شوند.
  • عدم پیگیری آزمایش خون توسط پزشک راهی مطمئن برای ایجاد مشکل است! اگر تستوسترون پایینی دارید، صدها پزشک وجود دارند که درمان جایگزینی تستوسترون را تجویز می کنند (به بخش پیوست برای فهرست ها مراجعه کنید). اگر از تستوسترون برای افزایش توده عضلانی یا بهبود عملکرد ورزشی استفاده می کنید، حتی اگر سطح تستوسترون طبیعی دارید، هوشمند باشید و تمام تلاش خود را انجام دهید. و لطفاً اطلاعات این کتاب را در مورد اینکه چگونه متوقف کردن تستوسترون می‌تواند باعث مشکلات سلامتی شود را بخوانید (اگر از تستوسترون بازار سیاه استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد منبع شما در نهایت تمام خواهد شد).
 2. کاوش نکردن بهترین گزینه تستوسترون برای شما: از آنجایی که مجموعه‌ای از گزینه‌ها برای جایگزینی تستوسترون وجود دارد، مهم است که زمان بگذارید و واقعاً بفهمید چه چیزی برای شما بهتر است. عوامل متعددی در تصمیم گیری برای اینکه بهترین گزینه جایگزین تستوسترون برای شما باشد، دخیل هستند. از جمله آنها می توان به هزینه، پوشش بیمه، راحتی، ترجیح استفاده روزانه نسبت به هفتگی، کمبود زمان برای پایبندی به یک برنامه دقیق روزانه، ترس از سوزن زدن، و آشنایی پزشک با محصولات مختلف اشاره کرد. به عنوان مثال، برخی از برنامه‌های سازمان‌های مدیریت سلامت (HMOs) تنها هزینه تزریق تستوسترون را پرداخت می‌کنند، زیرا ارزان‌ترین گزینه هستند. با این حال، برخی از مردان دچار سوزن‌فوبی هستند و از تزریق‌های هفتگی یا دو هفته‌ای که ممکن است نیاز به مراجعه مکرر به پزشک داشته باشند، بیزارند (بعضی از پزشکان به بیماران خود تزریق در خانه را آموزش نمی‌دهند). برای مردان دیگر ژل‌های روزانه تجویز می‌شود، حتی اگر زندگی پرمشغله‌شان، سازگاری کامل با درمان روزانه را دشوار کند. برخی از مردان بدون بیمه یا امکانات مالی تصمیم می‌گیرند که به دنبال کمک نباشند، زیرا نمی‌دانند که برنامه‌های کمک به بیمار توسط تولیدکنندگان تنظیم شده است، یا این واقعیت که داروخانه‌های ترکیبی می‌توانند ژل‌ها و کرم‌های ارزان قیمت را با نسخه پزشک تهیه کنند (جزئیات این اطلاعات عبارتند از موجود در بخش ضمیمه). هر گزینه تستوسترون دارای مزایا و معایبی است که ممکن است برای یک فرد نسبت به دیگری مناسب تر باشد، بنابراین بخش زیر را در مورد گزینه های درمانی بخوانید.
 3. عدم استفاده از دوز مناسب: مردانی که تستوسترون را شروع می کنند باید دو هفته یا یک ماه پس از شروع درمان (بسته به فرمول تستوسترون)، درست قبل از اینکه دوز مربوطه را برای آن روز یا هفته تجویز کنند، سطح تستوسترون خون خود را مجدداً بررسی کنند. این بسیار مهم است زیرا این نتایج برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن دوز برای شما ضروری است. سطح کل تستوسترون خون زیر 500 نانوگرم در دسی لیتر که میل و انرژی جنسی شما را بهبود نمی بخشد باید با افزایش دفعات تزریق یا دوز به 500 تا 1000 نانوگرم در دسی لیتر افزایش یابد. آنها تصور می کنند اکثر مردان به تزریق 200 میلی گرم در هفته یا 5 گرم ژل در روز پاسخ می دهند. واقعیت این است که بسیاری از مردان برای رسیدن به سطح تستوسترون تام بالاتر از حد متوسط ​​​​به دوزهای بالاتر نیاز دارند. این مردان تمایل دارند تستوسترون را زودتر متوقف کنند زیرا در دوزهای “متوسط” هیچ فایده ای درک نمی کنند. تکرار نادرست تزریق یک اشتباه رایج است و در واقع بدتر از عدم درمان است. برای جزئیات بیشتر در این مورد به بخش های بعدی مراجعه کنید.
 4. دوچرخه سواری و خاموش کردن تستوسترون: جایگزینی تستوسترون در بیشتر موارد یک تعهد مادام العمر است. هنگامی که شروع کردید، باید فرض کنید که روی آن باقی خواهید ماند مگر اینکه یک عارضه جانبی غیرقابل کنترل داشته باشید. برخی از بیماران فکر می کنند که «به بدن استراحت دادن» هر چند هفته یک بار کار خوبی است. چیزی که آنها نمی دانند این است که در طول مدتی که تستوسترون مصرف می کنید، بیضه های شما تولید آن را متوقف می کنند. هنگامی که درمان جایگزین را متوقف می کنید، باقی می ماند نه تستوسترون در سیستم شما برای هفته ها در حالی که محور هورمونی HPG شما عادی می شود. افسردگی، کاهش وزن، کمبود انگیزه و از دست دادن میل جنسی می تواند به سرعت و با انتقام ظاهر شود. تعداد کمی از مردان پس از قطع تستوسترون هرگز محور هورمونی خود را به حالت عادی باز نمی‌گردانند (به خصوص اگر در ابتدا هیپوگنادال بودند). جزئیات بیشتر در این مورد را در بخش “اختلال HPGA” بخوانید.
 5. قطع ناگهانی تستوسترون به دلیل یک سیگنال نامرتبط: برخی از ما ممکن است در کنار تستوسترون داروهایی را برای شرایط دیگر مصرف کنیم. گاهی اوقات داروهای جدید می توانند کلسترول و تری گلیسیرید و/یا آنزیم های کبدی را افزایش دهند (من به این سیگنال ها می گویم). برخی از پزشکان به جای داروهای جدیدی که ممکن است کسی شروع کرده باشد، تستوسترون را پیش از موعد مقصر می دانند. من مردم را دیده ام که به خاطر این قضاوت ضعیف پزشکانشان رنج می برند. هفته‌ها بعد، آنها یاد می‌گیرند که قطع کردن تستوسترون هیچ یک از این مشکلات را بهبود نمی‌بخشد، اما تا آن زمان احساس خستگی، افسردگی و غیرجنسی می‌کنند.
 6. عدم آگاهی از نحوه مدیریت عوارض جانبی بالقوه: خوشبختانه پس از اتمام خواندن این کتاب، این اتفاق برای شما نخواهد افتاد. من مردانی را می شناسم که تستوسترون را به دلیل تورم ناحیه نوک پستان، آکنه، بدخلقی، عدم فایده درک شده، ریزش مو یا افزایش آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) که به دلیل عفونت پروستات بود، متوقف کردند. دانستن نحوه مدیریت این عوارض جانبی برای موفقیت طولانی مدت ضروری است. اگر می دانید چه عوارض جانبی ممکن است رخ دهد و چگونه با آنها مقابله کنید، احتمال اینکه درمان را زودتر قطع کنید، کمتر است. ممکن است فقط نیاز به تنظیم مجدد دوز، تغییر روش زایمان یا مصرف دارو برای مقابله با مشکل احتمالی داشته باشید. فقط بهترین پزشکان که به یک عارضه جانبی واکنش نشان نمی دهند، می دانند چگونه این کار را انجام دهند.
 7. داشتن یک سبک زندگی که “پسند تستوسترون” نیست: اگر سیگار می کشید، بیش از دو نوشیدنی در روز می نوشید، بیش از حد قابلمه سیگار می کشید، اضافه وزن دارید، ورزش نمی کنید، قند یا چربی خون خود را کنترل نمی کنید، و سر وقت پزشک حاضر نمی شوید، تستوسترون ندارید. -سبک زندگی دوستانه مطالعات نشان داده اند که این عوامل ممکن است بر عملکرد جنسی و سلامت طولانی مدت شما تأثیر بگذارد. الکل بیش از حد می تواند تستوسترون را کاهش دهد. اگر ورزش به درستی انجام شود می تواند آن را افزایش دهد یا در صورت زیاده روی آن را کاهش دهد. در ادامه این کتاب می توانید در این مورد بیشتر بخوانید.
 8. نخواندن یا “شبکه” ماندن با سایر بیماران: در انزوا بودن در مورد اطلاعات، شما را به یک بیمار کمتر موثر تبدیل می کند. گروه‌های آنلاینی از مردان وجود دارند که درباره تستوسترون و سایر مسائل بحث می‌کنند (به بخش منابع مراجعه کنید). به اشتراک گذاشتن تجربیات خود و یادگیری از دیگران، کلیدی برای داشتن یک بیمار توانمند و فعال است. این تنها راه برای به حداکثر رساندن مزایای هر درمانی است که استفاده می کنید. بسیاری از “ترفندهای” عملی که من آموخته ام از طریق این روش به دست آمده اند. خرد جمعی سایر افراد با مشکلات مشابه قوی تر از تکیه بر هر چیزی است که پزشک شما می گوید یا به شما نمی گوید. علاوه بر این، بیشتر پزشکان با بیماران تحصیل کرده بسیار بهتر از کسانی که از اشتراک گذاری و پرسیدن سؤال ترسو هستند، رفتار می کنند.
 9. عدم تغییر پزشک در موارد زیر: تغییر پزشک می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر شما یک بیمار شبکه ای نیستید که در مورد وضعیت شما مطالب زیادی می خواند. بسیاری از مردم گزینه ای ندارند و باید به پزشک معینی در یک سازمان مدیریت سلامت (HMO) مراجعه کنند. اما بسیاری از ما این گزینه را داریم که به دنبال پزشکان تحصیلکرده ای بگردیم که متکبر نباشند و با شما مثل هم رفتار کنند. پزشک شما باید شریک سلامتی شما باشد و نه فقط یک مرجع بی چون و چرا. اگرچه آنها زندگی را نجات می دهند و صدها ساعت را در مدرسه سپری کرده اند و برای این کار تمرین کرده اند، اما آنها انسان هایی هستند که در معرض افسانه ها و باورهای غلط مشابه ما هستند. ممکن است بیمارانشان تاسف بار باشند. حتما تکالیف خود را انجام دهید و دکتری پیدا کنید که حمایت کند شما در جستجوی سلامتی بهینه برای راهنمای پزشکانی که در زمینه مدیریت جایگزینی تستوسترون آموزش دیده اند، به بخش منابع مراجعه کنید.
 10. انطباق ضعیف: فراموش کردن زمان تزریق یا استفاده از ژل یک شکایت رایج است. مدیریت زمان خوب و یادآوری ها کلیدی هستند. یادآوری هایی را پیدا کنید که برای شما مفید هستند. من از تقویم Google استفاده می کنم که می تواند برای من پیام های متنی به عنوان یادآوری به تلفن من ارسال کند. از تأثیر یویو که پیروی ضعیف ایجاد می کند اجتناب کنید! جایگزینی تستوسترون یک تعهد مادام العمر و سبک زندگی است که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد.