اصطلاحات پزشکی – اولین قدم در مسیر شغلی جدید

در این روزهای عدم اطمینان اقتصادی، تغییر شغل یک موضوع داغ است. با بازنشستگی و ترک نیروی کار، کارفرمایان نگران کمبود کارگران ماهر هستند. علاوه بر این، کاهش هزینه‌های شرکت، اخراج، اخراج و تغییرات اجباری شغلی بسیاری از کارگران را با انتخاب‌های دشواری مواجه می‌کند. دوران یک شغل و یک کارفرمای مادام العمر گذشته است. پیروی از یک مسیر شغلی امروز می تواند به معنای مانور دادن بسیاری از پیچ و خم ها، عقب نشینی ها، جاده های فرعی و کوچه های کور باشد. نقشه راه به سمت یک شغل جدید که غنی سازی، ثبات و پتانسیل رشد را فراهم می کند کجاست؟

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش برخی از عدم قطعیت‌ها و افزایش ضریب بازارپذیری، گسترش مجموعه مهارت‌های خود است. از آنجایی که اغلب برای حفظ مجوزها و گواهینامه ها به ادامه تحصیل نیاز است، این ساعت های آموزشی را به کار مضاعف تبدیل کنید. آموزش صحیح می تواند به معنای فرصت های بیشتر در زمینه فعلی شما باشد و به عنوان پله ای برای یک حرفه جدید باشد. اما کدام صنایع بهترین شانس را برای ثبات و پیشرفت شغلی دارند؟

پیش‌بینی می‌شود که گسترش مراقبت‌های بهداشتی و صنایع مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی به تعداد زیادی نیروی ماهر اضافی در دهه آینده نیاز دارد. به گفته مجله فوربس، “با افزایش سن، به صنعت مراقبت های بهداشتی نگاه کنید… (ب) بین سال های 2004 و 2014، هفت شغل از 10 شغلی که سریع ترین رشد را در ایالات متحده داشته اند، در حوزه مراقبت های بهداشتی خواهند بود.” علاوه بر مشاغلی که مستقیماً در مراقبت از بیمار نقش دارند، تقاضا برای متخصصان پشتیبانی مانند سوابق پزشکی و تکنسین‌های اطلاعات سلامت، درمانگران، مشاوران و رونویسی‌نویسان پزشکی افزایش خواهد یافت.

یک نیاز اساسی برای ورود به تقریباً هر شغل مرتبط با مراقبت های بهداشتی، تسلط بر اصطلاحات پزشکی است. توانایی تشخیص، درک، املا و تلفظ اصطلاحات اولیه پزشکی، شناسایی اختصارات پزشکی، و رمزگشایی کلمات ناآشنا با استفاده از ریشه، پسوند و پیشوند ابزار ضروری برای عملکرد خوب در هر محیط پزشکی است. دوره های اصطلاحات پزشکی به طور گسترده در قالب های آنلاین، مطالعه خانگی و تحت رهبری مربی در دسترس هستند. از آنجایی که فناوری پزشکی به سرعت پیشرفت می کند، اصطلاحات پزشکی به گونه ای تکامل می یابد که همگام باشد. اگر در گذشته آن را گذرانده‌اید، برای حفظ اصطلاحات جدید، مجدداً دوره را امتحان کنید.

پایگاه داده دپارتمان کار هفت شغل غیرسنتی را فهرست می کند که به اصطلاحات پزشکی نیاز دارند:

رونویسی های پزشکی – برای درک و رونویسی دقیق گزارش‌های دیکته‌شده، رونویس‌نویسان پزشکی باید اصطلاحات پزشکی، آناتومی و فیزیولوژی، روش‌های تشخیصی، فارماکولوژی و ارزیابی‌های درمان را بدانند. آنها همچنین باید بتوانند اصطلاحات و اختصارات پزشکی را به شکل های توسعه یافته خود ترجمه کنند.

تکنسین های مدارک پزشکی و اطلاعات سلامت – علاوه بر آموزش عمومی، الزامات درسی برای مدارک پزشکی و تکنسین های اطلاعات سلامت شامل اصطلاحات پزشکی، آناتومی و فیزیولوژی، جنبه های حقوقی اطلاعات سلامت، استانداردهای داده های سلامت، کدگذاری و انتزاع داده ها، آمار، مدیریت پایگاه داده، روش های بهبود کیفیت و علوم کامپیوتر.

تکنسین های جراحی – تکنسین های جراحی آموزش های خود را در برنامه های رسمی ارائه شده توسط جامعه و کالج های راهنمایی، مدارس حرفه ای، دانشگاه ها، بیمارستان ها و ارتش دریافت می کنند. در سال 2006، کمیسیون اعتباربخشی برنامه‌های آموزش بهداشت متحد (CAAHEP) بیش از 400 برنامه آموزشی معتبر را به رسمیت شناخت. دوره ها از 9 تا 24 ماه طول می کشد و منجر به گواهی، دیپلم یا مدرک کاردانی می شود. برنامه ها آموزش کلاس درس و تجربه بالینی تحت نظارت را ارائه می دهند. دانشجویان دوره های آناتومی، فیزیولوژی، میکروبیولوژی، فارماکولوژی، اخلاق حرفه ای و اصطلاحات پزشکی را می گذرانند. سایر موضوعات تحت پوشش شامل مراقبت و ایمنی بیماران در حین جراحی، تکنیک های استریل و روش های جراحی است. دانش آموزان همچنین می آموزند که ابزار را استریل کنند. پیشگیری و کنترل عفونت؛ و داروها، محلول‌ها، لوازم و تجهیزات خاص را مدیریت کنید. اکثر کارفرمایان ترجیح می دهند تکنسین های معتبر را استخدام کنند.

دستیاران و دستیاران کاردرمانگر – 126 برنامه دستیار کاردرمانگر معتبر در سال 2007 وجود داشت. سال اول تحصیل معمولاً شامل مقدمه ای بر مراقبت های بهداشتی، اصطلاحات اولیه پزشکی، آناتومی و فیزیولوژی است. در سال دوم، دوره‌ها دقیق‌تر هستند و معمولاً شامل دوره‌های کاردرمانگر در زمینه‌هایی مانند سلامت روان، ناتوانی‌های جسمی بزرگسالان، پیری شناسی و اطفال می‌شوند. دانش آموزان همچنین باید 16 هفته کار میدانی تحت نظارت را در یک کلینیک یا محیط اجتماعی تکمیل کنند.

تکنسین ها و تکنسین های رادیولوژی – کمیته بازنگری مشترک آموزش در فناوری رادیولوژی اکثر برنامه های آموزشی رسمی را برای این رشته معتبر می داند. این کمیته در سال 2007 بیش از 600 برنامه رادیوگرافی را تایید کرد. این برنامه ها آموزش های کلاسی و بالینی در آناتومی و فیزیولوژی، روش های مراقبت از بیمار، فیزیک پرتو، حفاظت در برابر پرتو، اصول تصویربرداری، اصطلاحات پزشکی، موقعیت یابی بیماران، اخلاق پزشکی، رادیوبیولوژی، و آسیب شناسی

دستیاران پزشکی – برنامه های کمک پزشکی پس از متوسطه در دبیرستان های فنی-حرفه ای، مدارس حرفه ای پس از متوسطه، و دانشگاه ها و کالج های راهنمایی ارائه می شود. دوره ها معمولاً 1 سال طول می کشد و منجر به گواهی یا دیپلم می شود یا 2 سال و منجر به مدرک کاردانی می شود. دوره ها آناتومی، فیزیولوژی و اصطلاحات پزشکی و همچنین تایپ، رونویسی، ثبت سوابق، حسابداری و پردازش بیمه را پوشش می دهند. دانش آموزان تکنیک های آزمایشگاهی، روش های بالینی و تشخیصی، اصول دارویی، تجویز داروها و کمک های اولیه را می آموزند. آنها همچنین رویه های مطب، روابط با بیمار، قوانین پزشکی و اخلاق را مطالعه می کنند. سازمان‌های مختلفی وجود دارند که برنامه‌های کمک پزشکی را تأیید می‌کنند، و برنامه‌های معتبر اغلب شامل دوره کارآموزی است که تجربه عملی را در مطب‌های پزشکان، بیمارستان‌ها یا سایر امکانات مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌دهد.

خبرنگاران دادگاه – داوطلبان گواهینامه گزارش دادگاه سطح اول – CVR – باید یک آزمون کتبی املا، نقطه گذاری، واژگان، اصطلاحات حقوقی و پزشکی و سه امتحان 5 دقیقه ای دیکته و رونویسی که سرعت، دقت و سکوت را آزمایش می کند، بگذرانند.

علاوه بر این زمینه ها، بسیاری از متخصصان دیگر می توانند از درک اصطلاحات پزشکی بهره مند شوند. وکلا، وکلا، منشی‌های حقوقی و سایر متخصصان حقوقی که به پرونده‌های مربوط به مسائل پزشکی رسیدگی می‌کنند، زمانی که اصطلاحات مربوط به آن را درک می‌کنند، بهتر می‌توانند به این پرونده‌ها رسیدگی کنند. متخصصان بیمه درمانی و همچنین کسانی که در موقعیت های صورتحساب و کدگذاری پزشکی کار می کنند نیز از دانش کاری اصطلاحات پزشکی بهره مند می شوند.

بسیاری از آژانس ها برای تکنسین های داروخانه نیاز به گواهی اصطلاحات پزشکی دارند. متخصصان و تکنسین های زیست شناسی، دندانپزشکی، مدیریت بیمارستان و بسیاری دیگر باید به درستی از اصطلاحات پزشکی برای برقراری ارتباط با بیماران، کارکنان، مشتریان و همکاران استفاده کنند. درمانگران، تکنسین ها، مشاوران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در خانه می توانند ارتباطات را بهبود بخشند، کیفیت مراقبت را به بیماران افزایش دهند و مسائل مربوط به نظارت و مسئولیت را با درک روشنی از اصطلاحات پزشکی کاهش دهند.

دوره در اصطلاح پزشکی ابزاری است که به طور گسترده در دسترس است برای گسترش مجموعه مهارت‌های شما، تقویت بازارپسندی و افزایش فرصت‌های پیشرفت در حرفه فعلی‌تان و در عین حال به شما کمک می‌کند مسیری را برای کار هیجان‌انگیز در صنعت مراقبت‌های بهداشتی ترسیم کنید. دوبرابر کردن ارزش زمان و تحصیلات شما منجر به اشتغال بهتری می شود که زندگی شما را غنی می کند.