اعتراض مجری «الفازار» به حذف فیلمش از موزه سینما/ مدیر موزه: نمایش فیلم های مناسب خانواده


مدیر موزه فیلم در گفتگو با صبا گفت:

مدیر موزه سینما از چرخش تدریجی سالن سینمای این مجموعه به سمت اکران فیلم های کودک و نوجوان خبر داد و گفت: فیلم «طاووس ها» در این راستا اکران نمی شود.

به گزارش خبرنگار صبا سینما، ظهر امروز سعید هانی مدیر دفتر پخش خانه فیلم. آی تی پخش کننده فیلم Garsland انجام شده کاظم دانشی وی در استوری در اینستاگرام به موزه فیلم اعتراض کرد و گفت که این فیلم توسط این سازمان وابسته به سازمان سینمایی توقیف شده است.

مجید اسماعیلی، مدیر عامل موزه فیلم وی در گفت وگو با صبا گفت: عبارت «بایکوت فیلم» تعبیر مغرضانه ای است. ما سه سالن سینما داریم و از بین فیلم های دارای مجوز از وزارت فرهنگ، یکی را که متناسب با فضای موزه سینما باشد انتخاب می کنیم.

وی ادامه داد: فیلم را با توجه به فضای موزه انتخاب می کنیم که در نظر داریم بیشتر از خانواده ها و دانش آموزان بگیریم. اکران تمامی فیلم های دارای پروانه نمایش هرگز در همه سینماها اجباری نیست. این برای گروه های سینمایی و زمانی که شما سینمای کشور را اداره می کنید، اجبار است.

این کارگردان سینما توضیح داد: با آقای هانی هم تلفنی صحبت کردم. بالاخره آنها اهل سینمای ایران هستند و تلاش می کنند و من هم آنها را دوست دارم، اما چون چیزی نمی فهمند به آنها نمی گویم و جفا نمی کنم.

اسماعیلی درباره رویکرد موزه فیلم تاکید کرد: حدود 20 روز یا یک ماه پیش یک گروه حدود 100 تا 120 نفری از هنرجویان برای تماشای فیلم به اینجا آمدند. از آنها خواستم آنها را نبینند، زیرا برای بچه ها سودی ندارد.

مدیر موزه سینما در نهایت در پاسخ به سوالی درباره اکران فیلم «مغز استخوان» که برای کودکان و نوجوانان مناسب نیست، گفت: البته بلافاصله این روند پیش نمی آید. اما برای اینکه دنیا به بهشتی برای مطالعات خانوادگی در موزه و استفاده از سینما تبدیل شود، این اتفاق می افتد. ضمن اینکه قرارداد نمایش «مغز استخوان» قبل از حضور من در موزه سینما بسته شد.

مصطفی هاشمیان

انتهای پیام/