اعلامیه سرصفحه/مانیتور افق تکامل ساترا قبل از انتشار توسعه یافته است


همایش افق تحول سازمان جهانی تنظیم مقررات صوتی و تصویری (SATRA) روز گذشته در مجتمع فرهنگی شهید باهنر تهران برگزار شد.

گفت موکیسه

گزارش صبا به گزارش روابط عمومی سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری (ساترا) کنفرانس تبیین افق ساترا روز گذشته 11 آبان ماه با حضور مسئولان و کارکنان ساترا جلسه تبیین افق تحول سترا تا سال 1405 برای تحول در محورهای برجسته شده در طرح تحول صدا و سیما از جمله تشکیل شد. دگرگونی رویکردها، دگرگونی محتوا و دگرگونی نهادها.

گفت موکیسه رئیس ساترا در این همایش به تشریح سرفصل های افق تحول سترا پرداخت و گفت: یکی از محورهای تحول سترا، تحول رویکردها است. این محور بر حرکت به سمت یکپارچگی راهبردی و لزوم هم افزایی رسانه ملی و بخش خصوصی، هم افزایی در تنظیم مقررات با سایر نهادهای مرتبط و افزایش سواد مقررات جامع صوتی و تصویری در بین عموم مردم، کارشناسان و مسئولان تاکید دارد. .

وی در ادامه به محورهای تحول محتوا سترا اشاره کرد و اظهار داشت: محورهای تحول محتوا سترا شامل استقرار نظام نظارتی در چارچوب استانداردهای محتوای صدا و سیما، تقویت و هدایت تولید بخش خصوصی با توجه به اولویت های محتوایی مورد نیاز جامعه است. ترویج و تسریع در تولید و انتشار محتوای سالم در فضای مجازی، توسعه پیش نظارت بر تمامی آثار حرفه ای پلتفرم های نمایش ویدیو در صورت تقاضا و ارائه خدمات رسانه ای مستقیم به کاربران از جمله فهرست جامع و اطلاع رسانی.

رئیس سازمان جهانی تنظیم مقررات رسانه های صوتی و تصویری (ساترا) در پایان با اشاره به محورهای تحول در سازمان ساترا، تعامل حداکثری با عوامل تولید، ایجاد شبکه گسترده نظارتی مردمی، توسعه عدالت رسانه ای و تعامل را برشمرد. . با انحصار در بخش خصوصی و توسعه حمایت های موثر در کنار اقدامات پیشگیرانه یکی از محورهای تحول ساترا است.

انتهای پیام/