افزایش تورم

امروز، ایالات متحده و حتی بقیه جهان در یک معضل از شرایط از پیش تعیین شده گرفتار شده اند. که بسیاری از آنها به خود تحمیل شده اند. تلفات این بیماری همه گیر منجر به افزایش شدید تورمی شد که در بیش از 35 سال گذشته مشاهده نشده است. وقتی از تورم صحبت می کنیم آنچه در واقع اتفاق می افتد فقط عرضه و تقاضا نیست بلکه طمع آشکار است.

از سال 1933 که FDR استاندارد طلا را حذف کرد و در نتیجه دلار آمریکا به ارز فیات تبدیل شد، شاهد تقریباً از بین رفتن ارزش دلار بودیم. چیزی که مصرف کنندگان سال ها پیش می توانستند با یک دلار بخرند، اکنون هزینه بسیار بیشتری دارد. به زبان ساده، امروز یک فنجان قهوه تقریباً 4 دلار قیمت دارد، در حالی که سال ها پیش با 250 دلار می‌توانست یک فنجان قهوه را تهیه کند.

آنچه ما در ایالات متحده می بینیم تعدادی از موارد احتمالی است که همه در هم تنیده شده اند. همه‌گیری منجر به واکنش دولت‌ها به شیوه‌هایی شده است که نتایج منفی بسیاری را به همراه داشته است. سال‌هاست که کارگران آمریکایی در پی افزایش دستمزدهای خود هستند. سرانجام با فشار کافی بر قانونگذاران، دستمزدها در نهایت افزایش می یابد. اما، مانند هر چیز دیگری که دولت دارد و انجام می‌دهد، تدابیر حفاظتی برای مهار آنچه اکنون در حال وقوع است، یعنی افزایش تورم، به کار نگرفته است.

روندهای تورمی امروز نتیجه غیرمستقیم افزایش دستمزدهای مرتبط با اختلال زنجیره تامین است. برخلاف تصور بسیاری، افزایش دستمزدها همیشه با افزایش کالاها همراه بوده است. اختلال زنجیره تامین مستقیماً به شیوه ای که دولت ها با سیاست های واکنش نادرست به بحران بهداشت کووید-19 برخورد کرده اند، مرتبط است. اساساً منجر به کاهش عمده کالاها و خدمات می شود.

تلفات ناشی از این همه گیری غیر از مبتلا شدن بیشتر است. با وجود اینکه افزایش دستمزدها در حال افزایش است، بسیاری متوجه شده‌اند که هنوز حتی با وجود روندهای تورمی امروزی، هنوز نمی‌توان به اندازه‌ای درآمد کسب کرد که بتوان به ثبات مالی دست یافت. در نتیجه، ما در حال تجربه یک تغییر عمده در اقتصاد خود هستیم.

اگر ما مقامات دولتی داشتیم که واقعاً برای مردم آمریکا کار می کردند تا ثبات اقتصادی را تضمین کنند، به این معنی است که به نظریه تکامل اقتصادی ویلیام پایبند بودند، که می گوید: «وقتی افراد بیشتری درآمد قابل تصرف کافی برای خرج کردن، پس انداز، پرداخت بدهی و سرمایه گذاری داشته باشند، بزرگترین عامل بازدارنده است. به بی‌ثباتی اقتصادی» این بدان معناست که تصویب لایحه زیرساخت، درمان عالی برای اقتصاد نیست. این کار خیلی دیر انجام می شود و واقعاً به راه های ایجاد محیطی برای سلامت، ثبات و آینده این ملت نمی پردازد.

آنچه مورد نیاز است تزریق مستقیم پول نقد است که مستقیماً در حساب های بانکی مالیات دهندگان آمریکایی و دریافت کنندگان تأمین اجتماعی کمتر از 2000 دلار درج شود تا فوراً از یک بیماری همه گیر مالی دیگر جلوگیری شود. چیزی که خیلی ها متوجه نمی شوند که سرمایه اولیه در دست بسیاری با سیاست هایی که در واقع باعث رشد اقتصادی تولید کالاها و خدمات می شود، افزایش می یابد.

برای قدردانی از رشد اقتصادی که بیش از این لایحه زیرساخت را مورد توجه قرار می دهد، باید یک برنامه جهت گیری معتبر وجود داشته باشد که تمام جنبه های زندگی آمریکایی را در بر گیرد. این همان چیزی است که ده ماده کنفدراسیون اصلاحات اقتصادی ملی مستلزم آن است. هیچ ثبات اقتصادی و مالی واقعی بدون دستیابی به آنچه در اصلاحات اقتصادی ملی ده ماده ذکر شده است وجود نخواهد داشت.

ماده 1: مراقبت های بهداشتی همگانی
ماده 2: کسری بودجه و کاهش بدهی ملی
ماده 3: اصلاح آموزش و پرورش
ماده 4: اعاده تامین اجتماعی
ماده 5: تساوی کسری تجاری
ماده 6: دستورالعمل علم و فناوری
ماده 7: اصلاحات مهاجرت و امنیت داخلی
ماده 8: وزارت توسعه اقتصادی
ماده 9: اصلاحات خزانه داری ایالات متحده
ماده 10: اصلاحات وزارت دفاع

تا زمانی که این مواد اجرا نشوند، چرخ های دولت به چرخش خود ادامه خواهند داد.