افزایش 70 درصدی گیشه هفتگی حناس با بلیت های شناور جبران می شود / 40 درصد تفاوت با فیلم های کمدی


هناس به لطف تغییر قیمت بلیت، مخاطبان هفتگی خود را 78 درصد و فروش هفتگی خود را 70 درصد افزایش داد.

به گزارش خبرنگار سینمایی صبا، پس از 4 روز قیمت قایقرانی بلیت فیلم «گناس» نتایج اولیه این پروژه قابل مشاهده است.

از هفته گذشته و پس از افزایش انتقادات به قیمت های گران برای بلیط سینما، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی است بلیت فیلم «حناس» متعلق به این مجموعه گران شد. بر اساس این طرح، بلیت این فیلم در ساعات مختلف شبانه روز در سینماهای متعلق به حوزه هنری متفاوت است.

فیلم «حناس» در گیشه منتشر شده توسط سامانه مدیریت فروش و اکران (سامفا) ساخته شده است. حسین دارابی وی طی هفته گذشته (چهارشنبه 25 خرداد تا سه شنبه 30 خرداد) با فروش 26 هزار و 879 بلیت به ارزش 715 میلیون و 427 هزار تن در جایگاه پنجم جدول فروش قرار گرفت.

میانگین قیمت بلیت این فیلم 26617 تومان است در حالی که میانگین قیمت بلیت مجموعه ای از فیلم های ایرانی 31694000 تومان است.

به صندلی های کامل صعود کنید

در میان 6 فیلم برتر این هفته که 90 درصد گیشه را به خود اختصاص دادند، هیچ یک از فیلم ها در این هفته 30 درصد افزایش تماشاگر و 40 درصد افزایش فروش نداشتند. از طرفی مخاطبان حناس نسبت به هفته گذشته 78 درصد و فروش 70 درصد افزایش داشته است. در عین حال تعداد سانس های این فیلم نسبت به هفته گذشته 34 درصد افزایش یافت.

به عبارتی «جناس» که در هفته گذشته 14.4 جایگاه کامل داشت، در این هفته با 19.1 جایگاه کامل به افزایش چشمگیر دست یافت. به استثنای فیلم Solo که با 35 صندلی کامل در هر سانس در صدر فهرست قرار گرفت، هیچ فیلمی در این هفته یا هفته گذشته به 23 مکان کامل در هر سانس نرسیده است.

این ارقام باعث شد فیلم «حناس» از رتبه ششم جدول فروش هفته گذشته به رتبه پنجم برسد و «بدون سابقه قبلی» باقی بماند. با این حال مخاطبان این فیلم با فیلم های سوم و چهارم جدول فروش کمی تفاوت دارند.

کمدی ها 40 درصد تفاوت را تشکیل می دهند

حالا اگر مدت زمان تماشا را به شنبه ها، یکشنبه ها و دوشنبه ها محدود کنیم که بلیط همه فیلم ها پر بود و فقط گاناس بلیط ارزان تری داشت، نتایج جالب تری می گیریم. «حناس» در آن سه روز با کنار گذاشتن کمدی «چقدر گریه می کنی ۲» در رتبه چهارم جدول فروش قرار گرفت و از فیلم رتبه سوم «سگ» کمتر از ۷ میلیون تومان فروخت.

به عبارتی افزایش تماشاگران فیلم «حناس» به دلیل کاهش قیمت بلیت (شنا) باعث شد تا فیلم «چقدر گریه می کنی 2» را رها کند و تقریباً با فروش «سگ» برابری کند. این در حالی است که بلیت 10 روز ابتدایی آن که مانند سایر فیلم ها بود، همین فیلم «حناس» به ترتیب 41 و 40 درصد کمتر از «سگ ها» و «چند بار گریه می کنی 2» فروخت.

این قیمت شناور بلیت بود که اختلاف 40 درصدی را ایجاد کرد و در عین حال که افراد بیشتری از فیلم بهره بردند، به فروش فیلم نیز کمک کرد.

مصطفی هاشمیان

انتهای پیام/