امید اساس فصل سوم «فردا امروز» بود/ جوانان به ما پیوستند


تهیه کننده برنامه فردای امروز درباره جزئیات این ویژه برنامه و روند تولید آن صحبت کرد.

ایمان قاسم پور این تهیه کننده درباره فصل سوم این برنامه با خبرنگار صدا و سیمای صبا گفتگو می کند “فردا امروز” که از شبکه دو سیما پخش شد، گفت: ویژه برنامه «فردای امروز» این فصل بر محورهای صداقت، وفاداری، فداکاری، ایثار و گذشت، جوانمردی و ادب، بر سلامت اخلاق، اصول حرفه ای در تجارت و زندگی استوار است. ما پرداخت کردیم در هر قسمت به یک نفر از واقعه عاشورا نگاه می کردیم و ویژگی های آنها را بررسی می کردیم.

وی درباره این فصل از فردا امروز گفت: لوکیشن تصویربرداری این برنامه در محوطه آرامگاه شهدا و اطراف آن انجام شد و در فصل سوم نیز چهره های دولتی از جمله مدیرعامل فرودگاه امام خمینی (ره)، رئیس بنیاد شهید حضور داشتند. ، معاون وزیر و سایرین در این برنامه از آنها در مورد کارشان جویا شدیم و به زندگی شخصی آنها پرداختیم، سپس به همراه کارشناسان موضوعات ویژه برنامه را مورد بررسی قرار دادیم.

قاسم پور در خصوص همکاری با این برنامه تصریح کرد: شهرداری تهران شعار «با تلاش فراوان از برنامه های دینی حمایت می کنیم» را مطرح می کند، اما علیرغم اینکه با سازمان های زیر نظر شهرداری تهران مکاتبه داشته ایم، علیرغم دستاوردهای مثبتی که به دست آورده ایم. برای دولت و گزارش عملکرد آنها و تنها درخواست ما هماهنگی برای ضبط برنامه در محل مناسب بود، این نهاد همکاری نداشت.

وی ادامه داد: در نهایت رادیو اربعین که ما جزء گروه تولید آن هستیم، با ساماندهی مجموعه حکیمیه متشکل از مسجد، حسینیه و مقبره شهید گمنام موافقت کرد. برای این برنامه موجود است.

این تهیه کننده درباره بازیگران فردای امروز گفت: همه کسانی که در این پروژه با ما همکاری کردند مانند کارگردان، مدیر پروژه، مدیر فضای مجازی و … شخص خصوصی نیستند و در سازمان صدا و سیما فعال هستند. در حق خود این را لطف و محبت خداوند می دانم که در گروه تهیه و تولید این برنامه، جوانان دهه هفتاد و هشتاد دور هم جمع شدند و با خلاقیت های متفاوتی در بحث تولید محتوا همکاری کردند.

وی در ادامه به بیان جزئیات بیشتری از روند «فردا امروز» پرداخت و گفت: کارشناس این برنامه مهدی کریمی تفرشی و کارشناسان این برنامه علی بهد، مشاور، توسعه‌دهنده کسب‌وکار و فعال فضای مجازی و سامان کریمی‌شاد، نویسنده و مدرس حوزه مالی با داستانی از مهر آسا ونهری، چهره فرهنگی و ادبی بودند. دیدگاه و صنعت که در آن تخصص دارند. موضوع هر قسمت از برنامه در سه نکته مورد بحث قرار گرفت. در هر برنامه این کارشناسان در دو قسمت 4 دقیقه ای مقابل دوربین صحبت کردند.

قاسم پور در خصوص دغدغه ای که تولید فصل سوم این برنامه ایجاد کرد، تصریح کرد: در دولت سیزدهم دولت مردمی ایران، ریاست جمهوری بر امیدواری تاکید دارد. ما بر همین اساس جلو رفتیم که مردم با هم مهربان باشند و به هم اعتماد کنند، اما از یکدیگر سوء استفاده نکنند.

وی ادامه داد: تمام چالش‌های فنی ما و سایر توسعه‌دهندگان اپلیکیشن، ایجاد اپلیکیشن‌های غنی و خوب، دادن غذای خوب به مردم است تا اپلیکیشن در ذهن مخاطب تاثیرگذار باشد. حرفه ای تر شده است و از محتوای خوب استقبال می شود. همه اینها تلاش حامد بامروت نژاد سرپرست جدید شبکه دو سیما و ناصر آراسته معاون وی است.

قاسم پور در خصوص ارتباط نسل جوان با این برنامه گفت: ما در حوزه برنامه سازی از خودمان شروع کردیم و عبارت «محرم و صفر است که اسلام را نجات داد» را وام گرفتیم زیرا ذهن مردم در ایام محرم و صفر آمادگی بیشتری دارد. و با مواجهه مداوم با موکب ها، ایستگاه های استقبال و غرفه های فرهنگی که به همت دستگاه های مختلف برپا می شود، مردم بیشتر با حال و هوای عاشورا مرتبط می شوند.

وی ادامه داد: همچنین مخاطبان در دهه 80 و 90 از سرود سلام فرمانده که قبل از محرم منتشر شده بود استقبال و حمایت بیشتری کردند، بنابراین تصمیم گرفتیم در این چند ماه این طرح را تدوین کنیم اما یک نفر تغییر می کند که خوشبختانه موثر خواهد بود و ما پاسخ دریافت کرده ایم.

ایمان قاسم پور در پایان اظهار داشت: سیاست و خط فکری ما گسترده تر است. در این قلمرو تنها به سه چیز می توان اعتماد کرد و آنها را چاشنی افکارمان کرد و اینها امید، زندگی و ایمان است.

تولید «فردا امروز است». حسین روزباخانی و کارگردانی ایمان قاسم پور از 6 شهریور 1401 تا پایان صفر هر روز حوالی ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش می شد.

انتهای پیام/