امیرحسین میرزایان مترجم خبرگزاری صبا درگذشت


امیرحسین میرزایان مترجم روز شنبه اول مرداد ماه سال جاری بر اثر سکته مغزی درگذشت.

به گزارش صبا، شنبه گذشته اول مرداد ماه امیرحسین میرزایان مترجم ادبیات داستانی و روانشناسی بر اثر سکته درگذشت.

از او به عنوان مترجم 84 عنوان کتاب از خود به جای گذاشته که تنها 41 اثر او در کتابخانه ملی فهرست نویسی شده است و 27 کتاب دیگر او در حوزه های روانشناسی، ادبیات کودک و نوجوان و ادبیات داستانی منتشر شده است.

امیرحسین میرزایان، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد اراک، ابتدا داستان های کوتاه و کاریکاتورهای خود را در نوجوانی برای چاپ در مجله تنام و کاریکاتور ارسال کرد.

از آثار ترجمه شده میرزایان در بازار کتاب می توان به کتاب های «23 راه غلبه بر تنبلی»، «فرهنگ لغت خواب و رویاهای یونگ»، «شجاعت»، «بخشش»، «پایان ترس و آغاز» اشاره کرد. خود. «اعتماد به نفس». آنچه مردان درباره بارداری نمی‌دانند، «خدای زنانه»، «هفده عشق عشق: فراز و نشیب عشق در نامه‌های سلبریتی»، «واقع‌گرایان در سیل عشق»، «کتاب کوچک شادی» و «برای اولین بار باباها».

امیرحسین میرزایان اخیرا با همکاری نشر نفیر او به عنوان دبیر مجموعه ادبیات کلاسیک جهان، مترجمان جوان را به ترجمه این آثار به فارسی هدایت کرد. وی همچنین سابقه همکاری با مطبوعات و انتشاراتی چون نردبان، ذکر، کسدک، جیحون، کتابفروشی نیک و سایت کتابخوانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را داشت.

انتهای پیام