انتخاب نوع مناسب غذای سالم برای سگ

وقتی نوبت به انتخاب نوع مناسب غذای سالم سگ می رسد، ممکن است متوجه شوید که این کار دشوارتر از آن چیزی است که در ابتدا فکر می کردید. مطمئناً اکثر غذاهای سگی که در فروشگاه خانگی یا خواربار فروشی محلی خود در دسترس می‌بینید، حاوی مقادیر زیادی مواد نگهدارنده و همچنین فرآوری شده هستند. بنابراین به منظور کمک به شما در یافتن سالم ترین غذای سگ برای حیوان خانگی مورد علاقه خود، نکاتی را در زیر به شما ارائه می دهیم.

ابتدا باید بدانید که رژیم غذایی سگ شما باید از چه چیزی تشکیل شود. مهم است که سگ خود را با مقادیر کافی پروتئین (40%)، فیبر (30%) و نشاسته (30%) تامین کنید. بنابراین فقط به دنبال آن دسته از غذاهای سگ باشید که حاوی این مقادیر مواد در فرمول خود هستند. همچنین هنگام نگاه کردن به برچسب اطمینان حاصل کنید که اولین ماده ای که در لیست ذکر شده است نوعی پروتئین (گوشت خوک، مرغ و غیره) است و از فرآورده های گوشتی تشکیل نشده است. اغلب متوجه می‌شوید که برخی از غذاهای ارزان‌تر برای سگ ابتدا کمتر از مواد تشکیل دهنده گوشت برخوردار هستند، اما در زیر جزئیات محصولات و پرکننده‌هایی که برای تهیه غذای تولید شده نیز استفاده شده‌اند، ارائه می‌شود. مراقب باشید زیرا این بدان معناست که مقدار کافی گوشت (پروتئین) که سگ شما برای حفظ تناسب اندام و سالم به آن نیاز دارد، در اختیار شما قرار نمی گیرد.

در مرحله دوم به مواد نگهدارنده ای که تولید کنندگان غذای سگ تولید می کنند نگاه کنید. مطمئناً آنها ضروری هستند زیرا کمک می کنند تا غذا از بین نرود و بنابراین خوراکی باقی بماند. با این حال، نیازی نیست که آنها از مواد مصنوعی ساخته شده باشند، زیرا در واقع می توانند باعث ایجاد مشکلات جدی برای سلامتی سگ شما در زندگی بعدی شوند. به جای آن به دنبال غذاهایی باشید که از ویتامین E و C در داخل آنها استفاده می کنند، زیرا نه تنها برای حفظ غذا عالی هستند، بلکه برای سگ شما نیز بسیار بهتر هستند.

اگر استطاعت مالی دارید، فقط غذاهای با برند ممتاز مانند Eukanuba، Iams یا Hill’s را انتخاب کنید، زیرا اینها حاوی سالم ترین موادی هستند که احتمالاً امروز در غذای سگ پیدا می کنید. به علاوه آنها همچنین طیف گسترده ای از غذاهای مناسب برای سگ ها در هر سنی و زمانی که آنها به مراحل خاصی از زندگی خود می رسند ارائه می دهند.

با این حال، اگر واقعاً می‌خواهید مطمئن شوید که سگ شما فقط غذای سالم سگ می‌خورد، می‌توانید خودتان آن را درست کنید. امروزه اگر بخواهید جستجوی آنلاین انجام دهید، متوجه خواهید شد که سایت‌های زیادی در حال حاضر وجود دارد که مجموعه وسیعی از دستور العمل‌های غذای سگ سالم و برنامه‌های غذایی را ارائه می‌دهند که می‌توانید امتحان کنید و ببینید که سگ شما کدام را ترجیح می‌دهد.