انتخاب های سبک زندگی سالم: سرخ کن هوا – راهی سالم برای سرخ کردن سیب زمینی های سرخ شده

خوردن سالاد تازه، ساندویچ و انتخاب غذای سالم برای برخی آسان است اما برای بسیاری از ما دشوار است. فکر اینکه نتوانید بال‌های مورد علاقه‌تان یا سیب‌زمینی سرخ کرده مورد علاقه‌تان را بخورید، یک کابوس است، به‌ویژه برای کسانی که تمام عمر خود را با خوردن غذاهای سرخ‌شده گذرانده‌اند. برای افرادی که هنوز غذای سرخ شده خود را می خواهند اما می خواهند سبک زندگی سالم تری داشته باشند، اکنون به لطف نوآوری های اخیر مانند سرخ کن هوا، این گزینه را دارند.

سرخ کن هوا

سرخ کن با یک تفاوت دقیقاً مانند وسایل آشپزخانه روزمره شماست – از هوای گرم برای پختن غذا استفاده می کند. سرخ کن به جای طبخ سنتی غذا با استفاده از روغن، از هوای گرم تا حدود 200 درجه سانتیگراد برای پختن غذا استفاده می کند. آخرین نسخه های سرخ کن به شما امکان می دهد درجه حرارت را تنظیم کنید و از پخت دقیق و یکنواخت اطمینان حاصل کنید.

مزایا و معایب

یکی از مزایای سرخ کن بادی این است که غذای پخته شده را سالم تر می کند. با عدم استفاده از روغن برای گرم کردن و پختن غذا، درصد چربی غذا کاهش می یابد. این در مورد سرخ کن های معمولی صدق نمی کند که استفاده از روغن باعث افزایش محتوای چربی اشباع می شود و برای برخی که دوست دارند آن را دوبرابر سرخ کرده باشند، درصد چربی نیز دو برابر می شود. مزیت دیگر استفاده از سرخ کن های هوا این است که سرخ کن های مدرن دارای یک سیستم اگزوز هستند که هوای اضافی را فیلتر می کند. از آنجایی که فیلتر است، دوستدار محیط زیست است.

اگرچه این تجهیزات برای سبک زندگی سالم ایده آل هستند، اما یکی از معایب استفاده از سرخ کن هوا این است که از آنجایی که از هوا برای پختن غذا استفاده می شود، مهم است که منطقه پخت و پز را بیش از حد بار نکنید زیرا این امر منجر به پخت ناهموار می شود. برش های ضخیم تر گوشت نیز ممکن است به زمان پخت بیشتری برای پختن کامل نیاز داشته باشند. قیمت نیز ممکن است مشکل ساز باشد زیرا برخی از مدل های موجود در بازار امروز گران هستند.

خرید سرخ کن شما

اگر قصد خرید سرخ کن بادی را دارید، باید نگاهی به ویژگی های سرخ کن خریداری کنید. قیمت به ویژگی های تجهیزات بستگی دارد، بنابراین برخی از مدل ها ممکن است کمی ارزان تر از سایرین باشند. ویژگی هایی که باید به دنبال آنها باشید عبارتند از: تایمر خودکار، سطح صفحه نمایش لمسی برای ناوبری آسان یا شماره گیری یکپارچه، تمیز کردن آسان و کارایی فضا. برخی از ماشین ها می توانند تن ها غذا را به خوبی بپزند در حالی که برخی دیگر این کار را نمی کنند. اگر همیشه یک گروه بزرگ دارید، ماشین بزرگتری را انتخاب کنید.