انتقاد دبیر ستاد حذف سریال دینامیت / آموزش بازیگران تا نتیجه منفی نباشد


دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خواستار فیلمبرداری قسمت دوم فیلم «دینامیت» شد.

به گفته سابی، سید مسعود اطیابی مدیر شرکت دینامیت در جلسه ای با سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر شرکت کرد.

هاشمی گلپایگانی در این نشست با تشکر از نقدینگی مسعود اطیابی و حضور در ستاد گفت: هیچ شکایتی از عوامل و تهیه کنندگان دینامیت نداریم زیرا آنها فیلم را به صورت قانونی و قانونی ساخته و نمایش داده اند. مجوزها “. گلایه ما از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که چرا به مسئولیت حاکمیتی خود عمل نمی کند و حتی یک صحنه ارزشمند از این فیلم را حذف کرد که مرز بین امر به معروف و نهی از منکر و منکر را مشخص می کرد. ، بدون هیچ مشکلی. و تاثیر منفی برخی صحنه های فیلم بر نگرش مخاطب به این دو تعهد الهی، امکان تولید و نمایش را فراهم کرد. بنابراین باید ضرر را جبران کند و به جای رهایی از زیر بار مسئولیت و کناره گیری از عمل، به رسالتی که در ذات نامی که برای خود گذاشته عمل کند.

وی گفت: انتقاد اصلی ما به دینامیت این است که به طور کلی تصویری منفی و ناپسند از رهبران نظامی و فاحشه های شیطانی است و جایگاه این اصل مترقی فرهنگ اسلامی را تحقیر می کند. از دید تماشاگران.» در حالی که یک فیلم معروف باید روش صحیح امر به معروف و نهی از منکر را ارائه کند تا همه نیازمندان را مورد توجه قرار دهد و چگونه آن را درست انجام دهد. هنر باید از ارزش ها استفاده کند نه اینکه در خدمت ابتذال باشد و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی مردم ما را تحقیر کند. در موضوع فیلم، کارگردان و بازیگران باید از یک موضوع آماده شوند تا نتیجه و محصول فیلم منفی نباشد.

اطیابی در این نشست اذعان داشت: هدف من از نشان دادن رفتار نادرست قهرمانان فیلم در مقام امر به معروف و نهی از منکر نشان دادن نیاز و ضرورت تربیت برای انجام این فریضه الهی بود و انجام می دهم. کار من را بدون نقص و مشکل در نظر نگیرید. و البته هر فیلمی می تواند نقاط قوت و ضعف، ضعف و جنبه های منفی خود را داشته باشد، از نظرات شما استقبال می کنم و خوشحالم که در کنار شما هستم و در فضایی گرم درباره فیلم صحبت می کنیم.

وی تاکید کرد: اگر چندین صحنه از فیلم دینامیت که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دستور حذف آن را صادر کرده بود، سانسور نمی شد، این فیلم در نمایش نمونه های سیاه، سفید و خاکستری در کنار هم موفق تر بود، اما متاسفانه بدون دلیل، توصیه کارگردان میدانی درباره اشتباهاتشان در امر به معروف و نهی از منکر حذف شد و تعادل مفهومی و ارزشی فیلم از بین رفت.

در ادامه مطلب مهدی دوستان، معاون امر به معروف و نهی از منکر وی با اشاره به صحنه هایی از دینامیت که در این دیدار پخش شد، گفت: سوال من از جناب اطیابی این است که چرا در مقام معرفی امر به معروف و نهی از منکر، حتی در آن زمان، تصنعی و شعاری زیاد است. یک سکانس از راه دور. کار “. اما آیا مصادیق جعلی نیز با طنز و هنرمندانه به تصویر کشیده می شود که بینندگان را از امر به معروف و نهی از منکر بیزار و بیزار می کند؟

در این دیدار صمیمانه خجت الاسلام والمسلمین هادی پور معاون فرهنگی و مهندسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر وی گفت: می توان یک شخصیت جذاب و تاثیرگذار را در کنار دو نفر قرار داد که امر به معروف و نهی از منکر را به زیبایی و تاثیرگذاری هنری و جادویی امر به معروف و نهی از منکر انجام می دهند. تصور کنید فیلم علاوه بر تحریم منکر که اعتراض به روش نادرست است، امر به معروف یعنی پیشنهاد روش صحیح و مطلوب را نیز در بر می گیرد.

در ادامه این نشست، بای یکی از روسای توسعه منابع ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز در ارائه اطلاعات علمی سینمای عصر جدید گفت: که علاقه مخاطبان را به غیر دین که خیلی بد است. به عنوان مثال، طبقه بالا و پایین در پایین تیره و تنگ است و بالا روشن، شاد و دلپذیر است. در نتیجه این سکانس ناخودآگاه بینندگان را به صحنه ای منفی می کشاند.

در بخشی دیگر از این نشست مهندس بازرگان مدیرکل دولت و دستگاه های حاکمیتی امر به معروف و نهی از منکر گفت: دو اصل از شش اصل کلیدی و مهم در اساسنامه سینمای هالیوود در آمریکا وجود دارد. توسط غربی ها به شدت مورد تاکید قرار گرفته اند. و این خط قرمز آنهاست و نمی گذارند از آن عبور کنند، اما متاسفانه سینمای ما حتی این دو اصل را در خصوص ارزش های اسلامی رعایت نمی کند. اصل اول این است که دوگانگی خیر و شر همیشه باید ارزش‌های خوب اندیشی غربی و مخالف شر را معرفی کند و دوم اینکه با جسارت ارزش‌های خود را فریاد بزنند و حتی سانسور کنند، اما در سینمای ایران. یعنی جایگاه ارزشی و ضد ارزشی تغییر می کند و واجب الاهی فردی با حماقت و نادانی معرفی می شود و نقطه مقابل آن جذاب و دلنشین می شود و ما در بیان ارزش ها لکنت می کنیم و فقط ما هستیم. به عنوان ضد ارزش عمل کنند

در پایان این نشست هاشمی گلپایگانی، دبیر وزارت امر به معروف و نهی از منکر با تشکر از اطیابی از وی خواست تا فیلم «دینامیت ۲» را برای نمایش شیوه درست امر و نهی بسازد. شرارت و فواید این اقدام وی تاکید کرد: ما بر شکایت خود از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اصرار داریم و این وزارتخانه باید با مهیا کردن شرایط فیلم‌های عالی امر به معروف و نهی از منکر، این مرده را جبران کند. و رئیس جمهور مقامات را رهبری کرد.” این فیلم را در وزارت ارشاد بررسی کنید.

اطیابی مدیر شرکت دینامیت نیز در پایان از فضای صمیمانه و انتقادات حاضرین در جلسه تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/