انتقال فرهنگ غدیر از نسلی به نسل دیگر از وظایف اهالی شعر و ادب است


در دیدار رئیس جمهور با جمعی از شاعران کشور این بحث مطرح شد:

رئیس جمهور به مناسبت عید سعید غدیر خم به قرائت اشعار شاعران آئینی کشور نشست.

به گزارش صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیت الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه یکشنبه 5 تیرماه در آستانه عید سعید غدیر خم، رئیس جمهوری ایران در دیدار با جمعی از شاعران سراسر کشور، با تبریک این عید، این امر را بر شمرد. نسل به نسل فرهنگ غدیر و تبیین معارف علویان را از رسالت های شاعران و نویسندگان عنوان کرد و گفت: شاعران و دوستداران اهل بیت با تلاش مستمر خود در تبیین معارف اسلامی، نقش بسزایی در انتقال آن ایفا می کنید. فرهنگ غدیر برای نسل های آینده

رئیس جمهور واقعه غدیر را یکی از حقایق تاریخی در اسلام دانست و با تاکید بر اهمیت بالای این واقعه برای اعتقادات و فرهنگ شیعیان، خاطرنشان کرد: غدیر به عنوان واقعه ای است که حضرت علی (ع) در آن به عنوان ولی امر معرفی شده است. از مسلمانان امت اسلامی و جانشینان پیامبر این به معنای واقعی کلمه یکی از نعمت های بزرگ خداوند است.

رئیسی توسعه معارف و ارزش های علوی را یکی از وظایف مهم اهالی شعر و ادب دانست و افزود: اعتقاد راسخ داریم که در پرتو فرهنگ علوی می توان بر همه مشکلات و معضلات کنونی کشور فائق آمد. و اولین گام برای این امر تبیین روشن ویژگیهای فرهنگ علوی است. اینها مردم و جامعه هستند و در این حوزه شما شاعران و بزرگواران مسئولیت بسیار مهمی دارید.

وی در ادامه سخنان خود بر اهمیت ولایت در اعتقادات اسلامی تاکید کرد و اظهار داشت: در اعتقادات ما ورود به قلعه حسین ولایت ضامن مصونیت انسان از ناملایمات زمان است. خدا را شکر می کنیم که امروز ولایت فقیه بر نظام ما حاکم است. ولایت فقیه بزرگترین نعمت خداوند به ماست که با آموزه های دینی و نگاه عادلانه جامعه را هدایت می کند.

رئیس جمهوری ایران نظام جمهوری اسلامی را ثمره خون هزاران شهید دانست و تاکید کرد: این جانفشانی ها و جانفشانی ها مسئولیت بزرگی را بر دوش ما به عنوان خدمتگزاران نظام و مردم و بر عهده شما نهاده است. به عنوان هنرمندان متدین کشور برای حفظ و استمرار این نظام.

رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود به درخواست شاعران برای ایجاد جایگاه قانونی برای حمایت از شعر و شاعری اشاره کرد و گفت: هیچ هنری مانند شعر توانایی تعالی و انتقال مفاهیم و ارزش های اصیل اسلامی را ندارد، لذا استقبال می کنم. و حمایت از ایجاد جایگاه حمایت از شعر و شاعران.

در ابتدای این مراسم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه باید فضای فرهنگی کشور را به صورت تعاملی با کمک اهالی فرهنگ مدیریت کنیم، گفت:

همچنین 12 شاعر در این شب اشعار خود را در وصف امیرالمومنین (ع)، واقعه غدیر، معضلات اجتماعی و… قرائت کردند.

انتهای پیام/