انفجار در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد 5 زخمی برجای گذاشت


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینخلیل عبداللهی در گفت وگو با تسنیم، اظهار داشت: امشب یکی از مخازن کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد منفجر شد که بر اثر آن 5 نفر مجروح و توسط اورژانس به صورت سرپایی به آنها رسیدگی شد.

وی افزود: خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای امدادی اعم از اورژانس، آتش نشانی و مدیریت بحران، خطر کنترل و رفع شد.

مدیر کل بحران استانداری فارس ادامه داد: در حال حاضر محور جم – فیروزآباد به دلیل انفجار در کارخانه کربنات سدیم مسدود است و مردم می توانند از محور فراشبند تردد کنند.

اعزام مجروحان به بیمارستان

مدیر اورژانس فارس در نشست مجازی تشریح ابعاد این حادثه گفت: در پی گزارش وقوع انفجار در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، تیم واکنش سریع دانشگاه متشکل از دو متخصص فوریت های پزشکی، جراح عمومی و بیهوشی ورتکون. اورژانس شیراز به شهرستان فیروزآباد اعزام شد.

محمدجواد مرادیان افزود: پس از انفجار، ستاد مدیریت بحران دانشگاه و تمامی مراکز و بیمارستان های نمازی، شهید فقیه، حضرت علی عسگر(ع)، حضرت امیرالمومنین(ع)، شهید رجایی شیراز، کوار، فیروزآباد انجام شد. فراشبند، کیروکارزین آمادگی کامل داشتند.

مدیر اورژانس و اورژانس دانشگاه ادامه داد: در دقایق اولیه این حادثه 12 دستگاه آمبولانس از شیراز و شهرهای فیروزآباد، کیروکارزین، فراشبندو کوار و یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

وی همچنین از آمادگی شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد و گروه های بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه خبر داد و افزود: اقداماتی برای بررسی ماده موثره حادثه برای پیشگیری و درمان انجام شده است.

دکتر مرادیان گفت: تاکنون 45 مصدوم حادثه انفجار کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به بیمارستان حضرت گایم (ع) فیروزآباد اعزام و تحت مداوا هستند و تاکنون فوتی گزارش نشده است.