انگلیس مقابل هند: سرانجام COVID-19 آزمایش نهایی را به هم ریخت!

پنجمین و آخرین مسابقه آزمایشی بین انگلیس میزبان و هند میهمان توسط دوستداران کریکت با هیجان فراوان در انتظار هند بود که هند با برتری 2-1 شکست ناپذیر در چهارمین تست در Oval پیروز شد، زیرا هواداران هندی می خواستند تیم آنها برنده سری شود. در حالی که هواداران انگلیس می خواستند تیمشان به عقب برگردد و در آزمون برنده شود تا افتخارات نهایی را به اشتراک بگذارد. هر چند همه آنها در یک ناامیدی بزرگ بودند. به محض اینکه تست کووید-19 فیزیوتراپ جوان تیم هند در روز پنجشنبه، 9 سپتامبر 2012، مثبت شد، یک روز قبل از شروع پنجمین آزمایش در اولدترافورد، عدم اطمینان کامل و بی‌معنی مسابقه را فرا گرفت. سرمربی تیم راوی شاستری و احتمالاً یک یا دو نفر از اعضای تیم از جمله فیزیو ارشد (تأیید نشده) قبلاً قبل از آزمایش چهارم در انزوا مثبت بودند. جلسه تمرینی هند در آن روز لغو شد.

از آنجایی که مشخصاً یک فیزیوتراپیست باید از نظر فیزیکی با بازیکنان درگیر شود، در صورت ادامه مسابقه، خطر آلوده شدن بازیکنان وجود داشت، و بسیاری از نارنگی‌های کریکت هند، احتمال داشتند که IPL-2021 در 9 روز آینده شروع شود. ذهن ها شاید به دلیل نگرانی برای سلامت بازیکنان انگلیسی که تعدادی از آنها نیز در IPL بازی می کنند تا جام جهانی ICC T20 به دنبال آن برگزار شود، کریکت بورد انگلیس و ولز (ECB) از هیئت هندی BCCI خواست تا پنجمین مسابقه را از دست بدهد. بازی که به این معنی بود که در آن صورت سری به تساوی 2-2 در نظر گرفته می شد. همچنین از طرف آنها غریزی بود زیرا هیچ کس نمی خواست تیمشان بدون جنگ سری را واگذار کند. دو هیئت مدیره مربوطه بدون هیچ ارتباطی با بازیکنان وارد یک بحث به ظاهر بی پایان شدند.

در روز جمعه، 10 سپتامبر 2021 – روزی که قرار بود مسابقه شروع شود، بانک مرکزی اروپا بیانیه قبلی خود را کمی تغییر داد و اکنون گفت که هند به دلیل عفونت فیزیوتراپیست نتوانست تیمی را وارد میدان کند و این مسابقه لغو شد. هیئت هند همچنین گفت که از ترس افزایش عفونت در بین بازیکنان بازی باید لغو شود. در همین حال، همه بازیکنان هند آزمایش شدند و کووید منفی پیدا کردند. ویرات کوهلی و روهیت شارما به لغو بازی اعتراض داشتند. اگرچه برخی گزارش‌های دیگر می‌گفتند که آنها مخفیانه به BCCI نامه نوشتند و نگرانی خود را از عفونت‌های بیشتر ابراز کردند، زیرا احساس کردند وضعیت فعلی “کووید منفی” ممکن است به راحتی در طی دو یا سه روز تغییر کند. به هر حال، هیئت ها برای تصمیم گیری زمان زیادی گذاشتند و اعلام کردند که آزمون پنجم تنها دو ساعت قبل از شروع برنامه لغو شده است. حتی بازیکنان هر دو تیم هم از قبل نمی دانستند.

حالا حکم سریال به نفع هند بزرگترین سوال بوده است. اگر باران بازی را از بین می‌برد، بدون شک هند برنده این سری می‌شد، اما با وجود اینکه همه‌گیری یک فاجعه طبیعی است، سؤال در مورد رعایت احتیاط‌ها و پیروی از پروتکل‌های سخت‌گیرانه است، و برخی در اردوگاه انگلیسی احساس کردند که هندی‌ها اینگونه نیستند. دقت کافی با این حال، ما احساس می کنیم که واقعاً مایه تاسف است که این سری در زمانی برگزار شد که انگلیس پس از واکسینه کردن اکثر شهروندان خود تصمیم گرفت با ویروس زندگی کند و مسابقات کاملاً برای تماشاگرانی که حتی از آنها خواسته نشده بود ماسک بزنند باز بود. و در چنین شرایطی بازیکنان یا اعضای غیربازیکن می‌توانند به راحتی هنگام حرکت در میان جمعیت در مناسبت‌های مختلف، حداقل در حین حرکت در غرفه پاویون، آلوده شوند. یک حباب نرم وجود داشت و آزمایشات لازم هر از گاهی انجام می شد. و بنابراین درست نیست که اردوگاه هند را به خاطر عدم اتخاذ تدابیر احتیاطی کافی سرزنش کنیم.

همچنین گزارش شد که ICC مداخله خواهد کرد و آخرین تماس را در مورد نتیجه رسمی سری تست خواهد داد. شاید برای جلوگیری از نارضایتی یا هر گونه بی عدالتی نسبت به هر تیمی، دو هیئت در نهایت تصمیم گرفتند که آزمون را در سال آینده دوباره برنامه ریزی کنند، زیرا در حال حاضر زمان زیادی باقی مانده بود که IPL-2021 در 9 روز پس از جام جهانی بسیار مهم ICC T20 شروع می شود. 2021 در امارات. اما مشکل هنوز حل نشده است، زیرا اگر آزمون پنجم تنها به صورت مستقل یا یک مسابقه برگزار شود، چگونه می‌توان آن را به عنوان بخشی از سری آزمایشی انگلستان و هند در سال 2021 در نظر گرفت و اگر به عنوان بخشی در نظر گرفته نشد، پس باید اعلام کرد که اکنون هند با برتری 2-1 که پس از پیروزی در بازی چهارم به دست آمده است، سری را به دست آورده است.

البته، اگر می‌توان IPL-2021 را به دو نیمه تقسیم کرد – قسمت اول در سالن‌های هند و نیمه دیگر در امارات – در بازه‌های زمانی مختلف با امتیازات و رده‌بندی یکسان لیگ، پس چرا قانون یکسانی را در اینجا اعمال نکنیم. همچنین: آزمون پنجم لغو شده یا به تعویق افتاده را هر زمان در سال 2022 در انگلستان برگزار کنید و آن را به عنوان بخشی از سری آزمایشی 2021 تلقی کنید که نتیجه آن در نهایت حکم سری را تعیین می کند. طبق آخرین برنامه بین المللی کریکت، هند قرار است دوباره در سال 2022 از انگلیس بازدید کند. یک جنبه دیگر از این موضوع وجود دارد: ECB حدود 40 میلیون پوند از حقوق پخش و حمایت های مالی میزبانی از لغو پنجمین آزمون از دست خواهد داد، و بنابراین ، به نفع هیئت مدیره خواهد بود که مسابقه را تغییر دهد و آن را به عنوان بخشی از سری حاضر در نظر بگیرد.

بازی پول یا چالش پول در همه جای بازی کریکت وجود دارد. در حالت ایده‌آل، این سریال طبیعتاً باید به نفع هند تصمیم می‌گرفت و بازیکنان باید فوراً به خانه بازگردانده می‌شدند تا به آنها استراحت بسیار لازم داده شود و آنها به خوبی برای جام جهانی T20 آماده شوند. اما نه، IPL باید برای همان سهام پولی هیئت هند تکمیل شود. جایگزین ایده‌آل دیگر می‌توانست بسته به شرایط، پنجمین آزمون را در یک هفته دیگر برنامه‌ریزی کند و برگزاری IPL-2021 را پس از جام جهانی به تعویق بیاندازد. اما باز هم نه، به همان دلایل؛ نه تنها هیئت هندی، بلکه تعداد زیادی از کریکت‌بازان بین‌المللی و تخته‌های کریکت درگیر آن هستند. پس بیایید منتظر بمانیم و تماشا کنیم و از هر چیزی که ارائه می شود لذت ببریم.

در نهایت، این همه گیری هنوز به پایان نرسیده است و باید جدی گرفته شود. مسابقات کریکت باید تحت حباب شدید و پشت درهای بسته برگزار شود. علاوه بر این، نگه داشتن بازیکنان کریکت در سناریوی حباب به حباب و انزوای اجباری به علاوه آزمایش های بی پایان برای بیش از یک سال، غیرانسانی است. هر چه مخاطرات مربوط به کریکت باشد، مسابقات باید با در نظر گرفتن تمام زوایای بشردوستانه برگزار شود.