اهمیت بررسی های بیمه

اکثر مردم زمانی که رویداد مهمی در زندگی آنها رخ می دهد که نیاز به پوشش ریسک جدید یا تجدید نظر شده دارد – با کارگزاران بیمه یا پذیره نویسان خود تماس می گیرند – شاید زمانی که خانه جدیدی خریداری می کنند یا زمان معامله با ماشین قدیمی فرا رسیده است. با این حال، تعداد کمتری به یاد می‌آورد که بیمه خود را در فواصل زمانی منظم یا زمانی که تغییرات ظریف‌تری در الزامات پوشش‌شان رخ می‌دهد، بررسی کنند.

بررسی منظم بیمه خود به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که پوشش شما همان چیزی است که انتظار دارید در شرایط تاسف باری که نیاز به ثبت ادعا دارید، باشد. همچنین به تصمیم گیری آگاهانه در مورد پوشش و فعال بودن در مورد به حداقل رساندن هزینه های بیمه کمک می کند.

شرایط مختلف زیادی وجود دارد که احتمالاً می تواند شرایط پوشش شما را تغییر دهد و برای بررسی با یک متخصص بیمه تماس بگیرید. مثال‌های زیر برخی از مواردی را که ممکن است بخواهید پوشش خود را مرور کنید، مشخص می‌کند:

 • بازسازی – اگر خانه خود را بازسازی می کنید، احتمالاً ارزش آن را نیز افزایش می دهید. خواه آشپزخانه جدید، حمام، استخر یا حتی محوطه سازی گران قیمت باشد، به یاد داشته باشید که محدودیت های بیمه نامه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در صورت خسارت بیمه شده کافی هستند. اگر اخیراً زیرزمین خود را بازسازی کرده اید، همچنین توجه داشته باشید که به احتمال زیاد بیمه خسارت آب شما نیاز به بازبینی دارد.
 • شما اموال جمع کرده اید – آیا اخیراً موجودی خانه را انجام داده اید؟ اکثر مردم دارایی های شخصی بیش از آنچه فکر می کنند دارند. برآورد ارزش کل محتوای شما برای کمک به اطمینان از کافی بودن محدودیت های شما حیاتی است.
 • شما یک مورد با ارزش بالا خریداری کرده اید – به یاد داشته باشید که برخی از دارایی های شخصی شما باید برنامه ریزی شود تا به درستی پوشش داده شوند. جواهرات، عتیقه‌جات، کلکسیون‌ها، مجموعه‌های شراب و هنر نمونه‌هایی از قطعاتی هستند که ممکن است نیاز به پوشش بیشتری داشته باشند.
 • پوشش های جدید در دسترس قرار گرفته است – صنعت بیمه اغلب خود را با شرایط متغیر بازار وفق می دهد و پوشش هایی را در مناطقی ارائه می دهد که در گذشته چنین نبوده است. برای صاحبان خانه، بیمه خسارت آب زمینی و مسائل مربوط به تعمیر خانه (مانند کوره های شکسته) اخیراً در برخی از مناطق توسط برخی از بیمه گذاران در دسترس قرار گرفته است. علاوه بر این، بیمه هزینه های قانونی، بیمه مسافرتی و بیمه حیوانات خانگی از دلالانی در دسترس است که به دنبال پوشش بیشتر ریسک و نیازهای بیمه ای شما هستند.
 • قوانین تغییر می کنند تا به شما حق انتخاب کم و بیش بدهد – تغییرات در مزایای تصادفات اتومبیل به این معنی است که شما باید انتخاب های خود را بررسی کنید.
 • شما واجد شرایط تخفیف های اضافی می شوید – تغییرات در شرایط شخصی شما ممکن است بر واجد شرایط بودن شما برای تخفیف بیمه نامه تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر شما یک سیستم هشدار نصب می کنید، احتمالاً واجد شرایط تخفیف در سیاست مالک خانه خود هستید. اگر از لاستیک های برفی برای وسیله نقلیه خود استفاده می کنید، بسیاری از بیمه گذاران برای بیمه نامه خودروی شما تخفیف ارائه می دهند. اگر سن 50 تا 55 سال را پشت سر بگذارید، ممکن است واجد شرایط تخفیف راننده بزرگسال شوید.
 • اگر شغل خود را تغییر دهید و رفت و آمد کوتاه تری دارید – شما باید این را به کارگزار بیمه خود گزارش دهید زیرا رانندگی کمتر معمولاً با ریسک کمتر و حق بیمه گران قیمت کمتر مرتبط است. اگر شغل خاصی دارید، ممکن است واجد شرایط بیمه کمتری نیز باشید.
 • شما یک تجارت خانگی راه اندازی کرده اید – استفاده متفاوت از خانه شما، به غیر از منازل کاملاً مسکونی، ممکن است به بیمه تجاری برای پوشش مناسب خطرات مسئولیت نیاز داشته باشد.
 • شرایط شخصی شما تغییر می کند – اگر ازدواج کرده اید یا بچه دارید، ممکن است بخواهید پوشش خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سطح پوشش شما برای مراقبت از افراد تحت تکفل خود در صورت بروز حادثه کافی است.
 • فرزند شما گواهینامه رانندگی می گیرد – همیشه بررسی کنید که آیا فرزندتان می تواند به خط مشی شما اضافه شود یا خیر. این اغلب کم هزینه ترین گزینه برای بیمه کردن آنها برای رانندگی است. اگر آنها ماشین خود را دریافت کنند، احتمالاً شما نیز واجد شرایط تخفیف چند ماشین هستید.
 • اگر فرزند شما برای شرکت در کالج یا دانشگاه به آنجا رفت – بررسی کنید که آیا پوشش مالکان خانه شما می‌تواند برای محافظت از دارایی‌های فرزندتان در زمانی که در مدرسه نیست افزایش یابد یا خیر. ممکن است خرید یک بیمه نامه مستقل مستاجران مقرون به صرفه تر باشد.
 • اگر بیش از یک سال است که بررسی بیمه ای نداشته اید – سطوح پوشش شما ممکن است قدیمی باشد. یک مثال کلیدی در این مورد بیمه خانه شما است. ارزش ملک و هزینه های جایگزینی می تواند به راحتی تا حدی افزایش یابد که محدودیت های پوشش موجود شما اجازه بازسازی کامل خانه شما را در صورت از دست دادن کامل نمی دهد.

وقت گذاشتن برای صحبت با متخصص بیمه همیشه زمان خوبی است. حتی اگر بعد از تماس در هزینه های بیمه خود صرفه جویی نکنید، هیچ جایگزینی برای داشتن پوششی که در صورت نیاز به درخواست شما انتظار دارید وجود ندارد. از آنجایی که اکثر بیمه نامه ها برای مدت یکساله هستند، بهتر است قبل از تمدید پوشش سالانه خود با متخصص بیمه خود صحبت کنید.