اولین جنگ در جام جهانی با دست و پای شکسته


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینآخرین جام جهانی قبل از جنگ جهانی دوم به میزبانی فرانسه در سال 1938 با حضور 15 تیم برگزار شد. مسابقاتی که مجدداً به صورت مقدماتی برگزار شد.

در مرحله یک چهارم نهایی با حضور حدود 22 هزار نفر دو تیم در بوردو – برزیل و چکسلواکی به مصاف هم رفتند.

در دور قبل سلسائو با نتیجه 6 بر 5 بر لهستان پیروز شد و چکسلواکی با نتیجه 3 بر صفر هلند را شکست داد. هر دو تیم در وقت اضافه بازی کردند و از این نظر کمی خسته شدند.

این مسابقه اولین بازی در تاریخ جام جهانی بود که «جنگ» نام داشت. سال ها بعد، این عنوان با بازی مجارستان و برزیل در جام جهانی 1954، بازی ایتالیا و شیلی در جام جهانی 1962 و بازی هلند و پرتغال در جام جهانی 2006 به دست آمد.

برزیل در دقیقه 30 با گل آقای لئونیداس قهرمان جام حذفی پیش افتاد اما در دقیقه 65 این گل توسط آلدریش ندجلی فوق ستاره تیم اروپایی از روی نقطه پنالتی پاسخ داده شد.

اما نکته مهم بازی سخت دو تیم بود. زازا و مارتیم به ترتیب در دقایق 14 و 89 از برزیل و جان ریچ در دقیقه 89 از چکسلواکی اخراج شدند تا شاهد اولین بازی تاریخ جام جهانی باشند که سه استثنا داشت. در آن زمان کارت قرمز نداشت و بازیکنان با صلاحدید داور یا دخالت نیروهای امنیتی زمین را ترک کردند.

شدت اشتباهات به حدی بود که پلانیچکا دروازه بان معروف چکسلواکی و مهاجم تیم نیدلی دچار شکستگی اندام شدند.

بازیکن برزیلی از ناحیه شکم به شدت آسیب دید. لئونیداس و یکی از هم تیمی هایش در برزیل به دلیل مصدومیت نتوانستند تا پایان در زمین بمانند.

به گفته شاهدان عینی، تقصیر داور مجارستانی پل فون هرزکا است که از همان ابتدا نتوانست به درستی با بازیکنان برخورد کند و همین موضوع باعث تشدید درگیری شد.

بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید و 2 روز بعد شاهد بازی برگشت بودیم. چند نفر از دو تیم به دلیل شدت مصدومیت نتوانستند بازی کنند. برزیل 2-1 پیروز شد و به نیمه نهایی رسید.

آنها در این دور مقابل قهرمان ایتالیا شکست خوردند و به همین دلیل دستشان برای جام اول کم بود.

اولین جنگ در جام جهانی که با دست و پای شکسته میزبان بوردو بود

اولین جنگ در جام جهانی که با دست و پای شکسته میزبان بوردو بود

اولین جنگ در جام جهانی که با دست و پای شکسته میزبان بوردو بود

اولین جنگ در جام جهانی که با دست و پای شکسته میزبان بوردو بود

منبع: ایرنا