اولین نمایش جهانی فیلم «توها» در جشنواره فیلم کوتاه بریتانیا


فیلم کوتاه «توخا» به کارگردانی مرتضی فرهادنیا به دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه بریتانیا راه یافت.

گزارش صبا به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه تجربی “بودنفیلمنامه نویس و کارگردان مرتضی فرخدنیا که برای نمایش جشنواره آماده است، اولین حضور بین المللی خود را در دوازدهمین دوره جشنواره فیلم کوتاه بریتانیا انجام داد.

هدف جشنواره فیلم کوتاه بریتانیا اشتراک گذاری فیلم مستقل در سراسر جهان است. این جشنواره با ورود به دوازدهمین سال خود برای حمایت از فیلمسازان مستند، داستانی و تجربی، نقش مهمی در معرفی فیلم ها به بازارهای جهانی ایفا می کند. یکی از اهداف مهم این جشنواره حمایت از فیلمسازان خلاق در سراسر جهان است.

دوازدهمین جشنواره فیلم کوتاه بریتانیا از 3 تا 14 دسامبر 1401، یعنی از 24 نوامبر تا 5 دسامبر 2022 برگزار می شود.

«توها» داستان دختری است که از گذشته خود پشیمان است و می خواهد جبران کند. این فیلم تجربی که حاصل کارگاه بازیگری آموزشگاه سینمایی گوسان است طی سه ماه تمرین و یک روز فیلمبرداری شده است.

پریسا مهربان، سعید ایوبی، ماریا حق واردیان، مسعود آذراحش، آسیه قاسمی، امیر ابریشم کار، محمدرضا شیر نما و محسن سیل اسپور بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

بازیگران فیلم کوتاه «توخا» – طراح و کارگردان: مرتضی فرهادنیا، دستیار کارگردان: آریا کربلایی، تصویر و صدا: مرتضی فرهادنیا، صدابردار: سعید مصطفوی، تصحیح رنگ: سامان مجد وفایی، مترجم: امیرمحمد قربانی، مدیر ارتباطات با عموم: آزاده فضلی، کارگردان و تهیه کننده: آموزشگاه سینمایی گوسان.

انتهای پیام/