اکران جام جهانی فوتبال در سینما منتفی است/ استقبال سینماگران از جشنواره فیلم فجر


رئیس سازمان سینمایی در میان خبرنگاران مطرح می شود.

رئیس سازمان سینمایی درباره اکران جام جهانی، جشنواره فیلم فجر و برخی مسائل دیگر صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار سینمایی صبا، رئیس سازمان سینمایی درباره اکران مسابقات جهانی فوتبال، جشنواره فیلم فجر و برخی موارد دیگر صحبت کرد.

محمد خزایی رئیس سازمان سینمایی همزمان با افتتاحیه رسمی پردیس سینمایی مهر شهید در جمع خبرنگاران از اکران مسابقات فوتبال جام جهانی در سینماها، برگزاری جشنواره فیلم فجر و موارد دیگر خبر داد.

مدیرعامل سازمان سینمایی درباره اکران مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر در سینماها توضیح داد: حدود یک ماه پیش به دنبال این بودیم که بتوانیم مسابقات جام جهانی فوتبال را به صورت همزمان در سینماهای کشور به نمایش بگذاریم و اولیه دریافت کردیم. مصوبات و برنامه به تصویب شورای فرهنگ های عمومی رسید این موضوع مورد تایید کمیته فرهنگی و هنری بازی های قطر نیز قرار گرفت، اما طی مکاتبات اخیر با وزارت کشور و بر اساس بررسی های انجام شده، تصمیم گیری در این زمینه به هیات تامین استان واگذار شد.

خزاعی افزود: بنابراین هر استانی می تواند با توجه به شرایط موجود در استان در این مورد تصمیم گیری کند و مجوز نمایش بازی های جام جهانی فوتبال را در سینماهای آن استان بدهد. بنابراین تصمیم گیری در این حوزه از حیطه اختیارات سازمان سینمایی خارج است و استانداران باید در این زمینه تصمیم گیری کنند. نامه‌های مربوط به مدیران عامل استان‌ها ابلاغ شده و آنها همچنان به کار خود ادامه می‌دهند تا بازی‌های جام جهانی در سینماهای استان‌هایی که امکانات موجود است قابل مشاهده باشد. اگر هیئت تامین هر استان با این برنامه مخالفت کند، این بازی ها روی صفحه نمایش داده نمی شود.

این مدیر سینما تصریح کرد: با توجه به اینکه بازی های تیم ملی فوتبال ایران از فردای آن روز آغاز می شود و طبق آخرین مشاهداتی که دوستان ما داشته اند، بازی های جام جهانی به صورت عمومی در سینماهای جهان اکران نمی شود. کشور.

خزاعی در جای دیگری درباره آخرین وضعیت اختصاص تیزر رایگان تلویزیونی برای فیلم های در حال اکران گفت: طبق توافقی که در حاشیه شورای عالی سینما با آقای جبلی در این خصوص داشتیم، نتیجه این است که برای فیلم هایی که پخش خواهند شد، سهمیه تبلیغات تلویزیونی را در نظر بگیرید. سهمیه پنج فیلم اعلام شده قبلاً اختصاص یافته است، تبلیغات آنها از تلویزیون پخش می شود. یکی دو فیلم مانده که هنوز ردیابی نکرده اند اما سهمیه آنها اختصاص یافته است. طبق اطلاعات ما، بیش از 200 تیزر رایگان برای هر یک از این فیلم ها ارائه شده است. برخی از فیلم ها 400 و 300 بار دیده شدند. برای آنها این سهمیه ها متناسب با کارها لحاظ می شود.

محمد خزاعی ادامه داد: امیدواریم تعامل سازمان سینمایی و تلویزیون ادامه داشته باشد. سینما قطعا نیاز به حمایت دارد، به خصوص در این شرایط که تبلیغات حرف اول را برای حمایت از فیلم می زند. اطلاعات صحیح می تواند فضای جدیدی را در سینماها ایجاد کند. قول هایی در این خصوص داده شد تا بتوانیم مقدمات لطف متقابل خود و تلویزیون را فراهم کنیم.

رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر جایگاه فیلم هایی که مدعی حضور در جشنواره فیلم فجر هستند و احتمال عصبانیت اهالی سینما از این اتفاق بیان کرد: چنین حسی را در بین سینمادوستان نسبت به فجر نمی بینم. تمامی برنامه ها و برنامه های سازمان سینمایی امسال با شکوه برگزار می شود. ما هیچ برنامه ای را محدود نکرده و نخواهیم کرد. جشنواره فیلم کوتاه برگزار شد و جشنواره سینما حقیقت نیز برگزار می شود. جشنواره فجر در زمان مقرر برگزار می شود. کسانی که عاشق جشنواره ملی خود هستند قطعا در این مراسم حضور خواهند داشت و شاهد استقبال خوبی از سوی سینماگران از جشنواره فجر بودیم. دبیرخانه فجرو همزمان با پایان مهلت ارسال، آمار آثار را منتشر خواهد کرد.

رئیس سازمان سینمایی همچنین با اشاره به مراسم «مهر سینما» خاطرنشان کرد: این مراسم در استان بسیار باشکوه برگزار شد. این اقدامی بی سابقه بود که برای اولین بار در سازمان سینمایی تدوین و اجرا شد. برنامه های ساماندهی سینما باید شامل تقدیر و تشکر از هنرمندان شهر می شد که سال ها از آن بی خبر بودیم. «مهر سینما» رویکردی نو و متناسب با نگاهی خاص به امکانات استانی سینمای ایران بود. در هر استانی که رفتیم هنرمندان به خوبی شرکت کردند و من به شخصه انتظار چنین استقبالی را از این مراسم نداشتم.

خزاعی همچنین درباره تعامل سازمان سینمایی با قوه قضائیه در زمینه حوادث اخیر بیان کرد: در راستای تعامل با دستگاه قضایی و اتفاقات اخیر جلسه مشترکی تشکیل شد که در آن پیشنهاد شد کارگروهی برای نظارت تشکیل شود. مشکلات هنرمندان نماينده سازمان سينمايي، نماينده قوه قضاييه و نماينده خانه سينما جلساتي را در اين زمينه آغاز كرده اند و هم اكنون در حال انجام تحقيقات هستند. مشکلات مربوط به برخی از افرادی که حتی خودمان هم آنها را نمی شناختیم، اما نامشان در لیست جمع آوری شده و با فعالان شهرستان در ارتباط بود، بررسی شد و بخشی از مشکلات آنها حل شد.

انتهای پیام/