ایمنی مزرعه – نگهبانی ماشین آلات و فضاهای محدود

اکثر تراکتورها و ماشین آلات کشاورزی در یک مزرعه از طیف گسترده ای از ابزارها و اتصالات مختلف برای انجام انواع مختلف کاری که مزرعه بر روی آنها کار می کند استفاده می کنند.

تراکتورها به طور مداوم وسایل را تغییر می دهند، اغلب چندین بار در طول روز، گاهی اوقات اگر شرایط آب و هوایی به شدت تغییر کند. تغییر این ابزارها معمولاً با ترکیبی از تعامل مکانیکی و انسانی انجام می شود.

مقررات بهداشتی و ایمنی معمولاً شامل برخی مقررات استاندارد برای حفاظ ماشین‌آلات می‌شود که تمام قسمت‌های متحرک تراکتور را پوشش می‌دهد و برای جلوگیری از آسیب رساندن به کارمند توسط هر گونه تخلیه غیرعادی از خود تراکتور یا از ادوات یا اتصالات مورد استفاده آن طراحی شده است. .

مقررات معمولاً تصریح می کند که انواع تجهیزات کشاورزی و کشاورزی باید با نوعی محافظ انتقال نیرو ارائه شود. اغلب به این محافظ به عنوان نقاط نیپ اشاره می شود. این نقاط نیپ اساساً نقاطی هستند که روی چرخ دنده ها، تسمه ها و قرقره ها وجود دارند.

همچنین باید برای جلوگیری از هرگونه حادثه ناشی از وسایل برقی که می توانند در حین انتقال نیرو مورد استفاده قرار گیرند، دقت زیادی شود. یک تراکتور هم از نظر کارکرد تراکتور و هم از نظر قدرتی که به استفاده از آن منتقل می کند مقدار قابل توجهی از خروجی الکتریکی را شامل می شود.

در حالی که این ابزارها در حال تغییر هستند، همیشه خطر تخلیه استفاده نادرست از تجهیزات وجود دارد که خطراتی را برای عامل ایجاد می کند.

برای ایمنی عامل و خود تراکتور بسیار مهم است که تمام محافظ ماشین آلات به درستی نصب شده، به طور منظم بررسی شوند و همیشه در هر زمان که از تراکتور یا قطعه ای از ماشین آلات کشاورزی استفاده می شود استفاده شود.

اکثر قوانین مربوط به قوانین ایمنی و بهداشتی تصریح می‌کنند که کارکنان باید در استفاده صحیح از تمام ماشین‌آلات مورد استفاده در مزرعه نشان داده شوند و شامل نگهبانی ماشین‌آلات به این معنا می‌شود.

واقعاً مهم است که کارفرما آن را جدی بگیرد و هم آموزش رسمی و هم نظارت بر همه عوامل در این زمینه ارائه دهد. این امر می تواند به ویژه در مورد هر تراکتور جدیدی که خریداری می شود، یا هر گونه ماشین آلاتی که قبلاً در مزرعه وجود دارد، صادق باشد.

ماهیت کار مزرعه این است که مقدار قابل توجهی از نحوه یادگیری کار از طریق تجربه روزانه انجام می شود، برخلاف آموزش رسمی که در سایر صنایع وجود دارد.

با این حال، جایی برای درجاتی از آموزش رسمی وجود دارد، چه روی خود ماشین یا در یک محیط رسمی تر، این به طور خاص برای همه انواع ایمنی مزرعه اعمال می شود، اما به ویژه در مورد ایمنی در مورد تراکتورها و سایر انواع ماشین های کشاورزی.

مزارع اغلب به عنوان زمین های باز در نظر گرفته می شوند که تراکتورها در ردیف های متناوب بالا و پایین می روند. علاوه بر این، تراکتورها و سایر انواع ماشین آلات کشاورزی اغلب در فضاهای بسیار محدود مانند سیلوها، چاله های کود، سطل های غلات و غیره استفاده می شوند.

این فضاهای محدود خطرات بیشتری را از نظر ایمنی، هم از نظر نحوه استفاده از تراکتور یا ماشین آلات و هم از نظر نوع کاری که فضای محصور به همراه دارد، به همراه دارد. کارفرما موظف است بیشترین مقررات ایمنی و بهداشت را رعایت کند تا مطمئن شود که هیچ کس به دلیل محیط اطراف خود در معرض هیچ نوع آسیب، خطر مرگ و میر یا سایر انواع آسیب های جدی قرار نگیرد.

این بدان معناست که کارفرما باید ارزیابی دوره‌ای ریسک را از هر فضای محدودی که احتمالاً در استفاده منظم است انجام دهد، خطرات مربوطه را شناسایی کند و اطمینان حاصل کند که تدارکات کافی برای به حداقل رساندن یا کاهش هرگونه خطر یا خطر ناروا در نظر گرفته شده است.