این قابلمه های سفالی غذای غیرسمی و مغذی می پزند و 100% سبز هستند

غذا یک لذت و لذت است که هر فردی که به این سیاره آمده است از آن لذت می برد. مردم از فرهنگ ها، مناطق، نژادهای مختلف همیشه از زمان های بسیار قدیم از آشپزی و غذا خوردن لذت می بردند. بخش جالب این است که اهمیت غذا به همین جا ختم نمی شود… این تنها چیزی است که بیش از هر چیز دیگری زندگی درون ما را تقویت و حفظ می کند. و همچنین یکی از مهم ترین عواملی است که سلامت ما را تعیین می کند. در میان قابلمه‌ها و تابه‌های مختلفی که امروزه در دسترس هستند، بهترین آن‌هایی که به طور کامل به تمام این 3 جنبه غذا پاسخ می‌دهند، قابلمه‌های سفالی هستند که طعم، ارزش غذایی و سلامت غذا را حفظ می‌کنند. برای درک این مزایا، باید آن‌ها را با آنچه که در حال حاضر استفاده می‌شود و تفاوت قابلمه‌های پخت سفالی در هر مورد را مقایسه کنیم:

ظروف معمولی، چرا سمی و ناسالم هستند؟

اکثر ظروف پخت و پز معمولی این روزها از فلزات یا خاک رس حاوی مواد شیمیایی به نام سرامیک ساخته می شوند. همه فلزات از جمله چدن، فولاد، آلومینیوم، تیتانیوم واکنش پذیر هستند، یون های فلزی را در دمای پخت شسته می کنند که با مواد مغذی غذا واکنش نشان می دهد و ترکیبات سمی تشکیل می دهد – آنها هیچ ارزش غذایی در بدن ندارند و در خون، بافت ها و اندام ها تجمع می یابند. برای تشکیل بدن بیمار و سیستم ایمنی ضعیف. گلدان های سرامیکی پر از مواد شیمیایی هستند که حاوی ترکیبات فلزی هستند که یون های فلزی را مانند فلزات شسته می کنند. در مقابل، گلدان سفالی مناسب 100% غیر سمی است زیرا مواد خام به طور طبیعی خنثی هستند و شسته نمی شوند. مواد مغذی موجود در غذا را دست نخورده نگه می دارد.

چگونه با مواد مغذی موجود در غذا تعامل دارند؟

گرمای شدید دیواره‌های فلزات و سرامیک‌ها، مواد مغذی ضروری مانند کربوهیدرات‌های پیچیده، فیتونوترینت‌ها و ویتامین‌ها را از بین می‌برد. مواد مغذی محلول در آب که به صورت بخار وجود دارد دائماً از گلدان خارج می شود. این باعث می شود که غذای شما از یک جهت دچار کمبود مواد مغذی شود.

دیگ های سفالی چگونه متفاوت هستند؟

با این حال، با ظروف سفالی، حرارت ملایم غذا را همانطور که لازم است می پزد – هیچ ماده مغذی از بین نمی رود و طعم و عطر طبیعی غذا دست نخورده باقی می ماند. مهمتر از همه، بخار را می توان در یک گلدان سفالی با طراحی ارگونومیک به خوبی مدیریت کرد – همه اینها به لطف گرمای مادون قرمز بسیار منحصر به فرد است که درب را در دمای پایین تری نسبت به بقیه دیگ نگه می دارد. بنابراین بخار در سطح داخلی درب متراکم می‌شود و در حین پخت و پز به داخل غذا می‌ریزد. این نه تنها ارزش غذایی غذای شما را بهبود می بخشد، بلکه طعم آن را نیز بهتر می کند!

چگونه دیگ های سفالی مناسب برای خود انتخاب کنیم؟

غذای پخته شده در دیگ سفالی بسیار سالم تر از قابلمه های فلزی یا سرامیکی است – کاملاً بدون سموم و ارزش غذایی بهبود یافته است. اما انتخاب گلدان سفالی مناسب بسیار مهم است زیرا بازار پر از گلدان های سفالی است که بدون در نظر گرفتن ارزش بهداشتی کامل آن ساخته شده اند. با افزایش تقاضا و نیاز به پایین نگه داشتن قیمت ها، افزودنی های سمی با خاک رس مخلوط می شوند. این کار به منظور تسریع در خشک کردن یا برای ساخت در قالب های لغزنده انجام می شود – روشی سریعتر. و اکنون محصول با همان رنگ لعاب کاری می شود که قطعه پخته شده بدون لعاب به آن تبدیل می شد. این کار به منظور صرفه جویی در زمان با تکمیل انجام می شود، اما از همان رنگ استفاده می شود تا مصرف کنندگان بتوانند بدون لعاب فکر کنند. یک قطعه کاملا بدون لعاب بیشتر طول می کشد تا به پایان برسد و به مهارت بیشتری برای کار کردن نیاز دارد، اما مزایای زیادی برای پخت و پز دارد.

بهترین گزینه برای پخت و پز در دیگ سفالی سالم، استفاده از گلدان های ساخته شده از خاک رس اولیه بدون لعاب یا خاک رس خالص است. آنها واقعا سالم هستند زیرا از مواد شیمیایی یا لعاب استفاده نمی شود و برخلاف سایر ظروف 100٪ سبز هستند. آنها کاملاً زیست تخریب پذیر هستند و به همان اندازه که برای سلامتی شما مفید هستند برای محیط زیست نیز مفید هستند.