این نوشیدنی از بیماری پارکینسون جلوگیری نمی کند


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینمهری سالاری متخصص مغز و اعصاب و پژوهشگر اختلالات حرکتی با بیان اینکه بیماری پارکینسون دومین بیماری شایع سیستم اعصاب مرکزی در بین بیماری های عصبی است، گفت: شیوع آن در مردان بیشتر از زنان است و علائم اصلی آن در قربانی حرکات آهسته است. سفتی و لرزش

وی گفت: خوشبختانه بیماری پارکینسون در بین بیماری های عصبی به درمان پزشکی پاسخ خوبی می دهد و می تواند کیفیت زندگی بیماران را بهبود بخشد. بهبود عملکرد بیمار، داروهای مصرفی هیچ عارضه ای ندارد و فقط در برخی بیماران باعث افزایش حرکت می شود که نشان دهنده اثر خوب و عملکرد صحیح دارو است.

این متخصص مغز و اعصاب گفت: بیماری پارکینسون یک بیماری پیشرونده است و تنها راه ثابت شده برای کاهش سرعت پیشرفت این بیماری انجام ورزش و ورزش منظم است که از نظر علمی سه ساعت در هفته به مدت یک ساعت کمک می کند. مفید خواهد بود. و تغییر سبک زندگی تاثیر زیادی در پیشگیری از بیماری پارکینسون خواهد داشت.

سالاری با تاکید بر سبک زندگی سالم و مصرف میوه و سبزیجات تازه و همچنین استفاده بیشتر از گوشت سفید گفت: از نظر علمی ثابت شده است که نوشیدن یک فنجان قهوه در روز می تواند از ابتلا به پارکینسون پیشگیری کند و نقش موثری در محافظت داشته باشد. ” حاوی سلول های عصبی است.

برخلاف تصور رایج که لرزش عامل بیماری پارکینسون است، انجمن اختلالات حرکتی خاطرنشان کرد: «هر لرزشی بیماری پارکینسون نیست. به عنوان مثال، یک بیماری پارکینسون شایع تر به نام لرزش خوش خیم یا لرزش خانوادگی وجود دارد. این بیماری با افزایش سن نیز تشدید می شود.در برخی از بیماران با لرزش دست و سر، احتمال ابتلا به این بیماری دور از ذهن نیست و یا عدم کندی و سفتی در حرکات، تشخیص نوع بیماری را تسهیل می کند.

وی گفت: در حال حاضر هیچ روش غربالگری برای تشخیص بیماری پارکینسون در آینده وجود ندارد و استفاده از MRI ​​تنها برای تشخیص پارکینسون از سایر بیماری ها است.

یکی از اعضای انجمن پارکینسون با اعلام حمایت از برنامه ریزی و ایجاد امکانات کاردرمانی و ورزش توسط انجمن پارکینسون در آینده نزدیک گفت: از بیماران توصیه می شود اطلاعات خود را در سایت انجمن ثبت کنند. پارکینسون در www. سایت Pdiran.ir با دریافت اطلاعات و استفاده از این برنامه های حمایتی که در دستور کار این انجمن قرار دارد، ما را در کنترل این بیماری در سراسر کشور یاری کند.

منبع: فارس