ای کاش می دانستم سردردهای میگرنی من از گردن من می آید

اخیراً یکی از بیماران در مطب من به نام هدر گفت: “کاش می دانستم سردردهای میگرنی من از گردنم می آید. سال ها پیش پیش شما می آمدم.” هدر به مدت 10 سال چندین بار در ماه از سردردهای میگرنی رنج می برد. سردردهای او کاملاً ناتوان کننده بود. بیشتر اوقات حالت تهوع داشت و مجبور بود در اتاقی تاریک دراز بکشد و کوله ای سرد روی پیشانی خود داشته باشد. در بسیاری از مواقع، در صورت بروز میگرن، او مجبور بود فعالیت های برنامه ریزی شده با خانواده و دوستان را لغو کند.

خوشبختانه، مراقبت های کایروپراکتیک به هدر کمک کرد تا دفعات و شدت سردردهای خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. او می‌توانست ماه‌ها بدون سردرد سپری کند و اگر سردرد ایجاد می‌شد، معمولاً خفیف بود و می‌توانست با گذاشتن یک بسته سرد در پشت گردنش تسکین یابد.

این مقاله درباره سردردهای میگرنی و ارتباط آن با ناحیه گردن که ستون فقرات گردنی نیز نامیده می شود، صحبت خواهد کرد. مراقبت های کایروپراکتیک به عنوان یک درمان احتمالی برای این بیماری به تفصیل توضیح داده خواهد شد. یک مطالعه تحقیقاتی اخیر که به ارتباط بین گردن درد و شرایط میگرن اشاره می کند، مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت.

تقریباً 12 درصد از جمعیت ایالات متحده، از جمله کودکان، از سردردهای میگرنی رنج می برند. زنان سه برابر بیشتر از مردان در معرض سردردهای میگرنی هستند. سردردهای میگرنی نسبت به سردردهای استرسی یا تنشی معمولی ناتوان کننده تر هستند. علائم سردردهای میگرنی یک درد شدید تیز و ضربان دار در یک یا هر دو طرف سر است. حالت تهوع و استفراغ معمولا رخ می دهد. میگرن در برخی افراد به طور خود به خود ایجاد می شود در حالی که برخی دیگر توسط برخی غذاها، بوها، احساسات و تحریکات بینایی و شنوایی ایجاد می شود.

سال‌هاست که متخصصان کایروپراکتیک به ارتباط بین استخوان‌های بالای گردن که ستون فقرات گردنی بالایی نیز نامیده می‌شود و انواع مختلف سردرد از جمله میگرن، اشاره کرده‌اند. پزشکان کایروپراکتیک برای بررسی و تجزیه و تحلیل تراز و حرکت این استخوان ها به نام مهره ها آموزش دیده اند. اگر مهره‌های ستون فقرات گردنی ناهمتراز باشند و حرکت نامناسبی داشته باشند می‌تواند باعث تحریک مفاصل و اعصاب آن ناحیه شود و این می‌تواند منشا و علت سردرد باشد.

یک مطالعه تحقیقاتی اخیر منتشر شده در Cephalgia، می 2019، اشاره کرد که در میان یک گروه 142 بیمار با سابقه میگرن، افرادی که همزمان گردن درد داشتند، 80 درصد بیشتر از شرکت کنندگان بدون گردن درد ناتوانی مرتبط با میگرن را گزارش کردند. این یافته‌ها به تحقیقات فزاینده‌ای اضافه می‌کند که نشان می‌دهد گردن نقشی در روند سردرد میگرنی دارد، زیرا مطالعات قبلی ارتباط بین اختلال عملکرد دهانه رحم (حرکت نامناسب استخوان‌های گردن رحم) و شدت و فراوانی میگرن را نشان داده‌اند.

پزشکان کایروپراکتیک تجربه و تخصص لازم را برای ارزیابی ستون فقرات گردنی بالایی دارند تا تعیین کنند که آیا مشکلی در این ناحیه وجود دارد یا خیر. اگر بتوان کمکی ارائه کرد، پزشک کایروپراکتیک از درمانی به نام دستکاری ستون فقرات (که تنظیم مهره های ستون فقرات نیز نامیده می شود) استفاده می کند تا با خیال راحت و به آرامی علت مشکل را اصلاح کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، تعداد قابل توجهی از بیمارانی که از سردردهای میگرنی رنج می برند، توانسته اند بهبودی در وضعیت خود پیدا کنند.

برای کسانی که از سردردهای میگرنی رنج می برند عاقلانه و عاقلانه خواهد بود که با متخصص کایروپراکتیک مشورت کنند. بیش از 25 سال است که مراقبت های کایروپراکتیک یک روش محافظه کارانه، ایمن و ملایم بدون دارو بوده است تا افراد را از سردرد رهایی بخشد.