بازگشت علمی تخیلی – بیماران بیمارستان تگزاس ممکن است به زودی با ربات ها صحبت کنند

دکتر شما ممکن است به زودی یک ربات شود، یا زمزمه ها هشدار می دهند. شبیه چیزی از یک فیلم علمی-تخیلی بد به نظر می رسد؟ خوب، شاید باید از هر پزشکی که بر روی صفحه نمایش سیستم رباتیک حضور از راه دور RP-7 توسط InTouch Technologies ظاهر می شود، بپرسید، یک سیستم روباتیک قابل مانور که به پزشکان اجازه می دهد تا با بیماران خود از مکان های دور ویدئو کنفرانس ویدئویی کنند.

دکتر الکس گاندزاس، از بیمارستان سینای بالتیمور و دارنده گزینه های سهام با فناوری های InTouch، این دستگاه را به مدیران بیمارستان به عنوان راهی برای نظارت دقیق بر بیماران پس از جراحی های کاهش وزن که در آن تخصص دارد، معرفی کرد. از زمان معرفی، مدت اقامت بیماران وی کوتاهتر بوده است. در مطالعه گاندزاس که در اوایل این ماه در مجله کالج جراحان آمریکا منتشر شد، 92 بیمار از 376 بیمار ویزیت های رباتیک بیشتری داشتند و همه 92 بیمار از نظر پزشکی برای بازگشت سریعتر به خانه نسبت به کسانی که چک-این دریافت نکردند دریافت کردند. سیستم کنفرانس از راه دور اقامت کوتاه‌تر بیمار برای بیمارستان‌ها، شرکت‌های بیمه سلامت و بیماران به طور یکسان یک تغییر خوشایند خواهد بود – که همگی علاقه‌مند به فرستادن سریع‌تر بیماران به خانه هستند.

در حالی که بدون شک، مطالعات بیشتر باید توسط پزشکانی انجام شود که علاقه مالی به این فناوری ندارند، این نتایج اولیه امیدوارکننده است. بازدیدهای روباتیک توسط گاندزاس برای جایگزینی چک-این های شخصی خود با بیماران مورد استفاده قرار نگرفت – فقط برای افزودن به آنها. نه InTouch Technologies و نه دکتر Gandsas “باری” را تصور نمی کنند، یا به این نام مستعار است که به طور کامل جایگزین بازدیدهای شخصی با متخصصان مراقبت های بهداشتی شود. در عوض، سیستم کنترل‌شده با جوی استیک، که از دوربین‌ها، صفحه‌نمایش ویدیویی و میکروفون استفاده می‌کند، برای تکمیل ویزیت‌های سنتی پزشکان در نظر گرفته شده است و به بیماران و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهد تا در صورت غیرممکن بودن، از پزشکان و متخصصان واجد شرایط مشاوره دریافت کنند. پزشکان ممکن است به زودی بتوانند به بیماران خود معاینات روزانه اضافی را ارائه دهند و به سؤالات بسیار سریعتر پاسخ دهند، همه اینها در حالی که در خانه خود نشسته اند یا زمانی که از منطقه دور هستند.

با این حال، بیمارستان سینا تنها بیمارستانی نیست که این فناوری را دارد. در واقع، ربات‌ها مدتی است که برای کمک به مراقبت از بیمار، از جمله راهنمایی بیماران سکته مغزی از طریق درمان، و کمک به آنها در بازی‌های ویدیویی، استفاده می‌شوند. بسیاری از دستگاه های مصنوعی در حال حاضر حداقل تا حدی رباتیک هستند و اگر مقدار مشخصی از فناوری رباتیک نبود، مردم نمی توانستند با ذهن های بزرگی مانند استیون هاوکینز ارتباط برقرار کنند.

جانز هاپکینز همچنین دارای یک سیستم رباتیک کنفرانس از راه دور برای کمک به برقراری ارتباط با بیمارانی است که نیاز به مترجم دارند، در صورتی که مترجم در خود بیمارستان در دسترس نیست. استفاده از چنین فناوری می تواند تأثیرات بسیار مثبتی بر سیستم مراقبت های بهداشتی تگزاس داشته باشد – به ویژه در دالاس، هیوستون و آستین – که تعداد زیادی از بیمارانی را که انگلیسی صحبت نمی کنند، رسیدگی می کند. فقدان ارتباطات کافی مانع اصلی دریافت مراقبت های بهداشتی با کیفیت برای بسیاری از مهاجران در تگزاس است. فقدان مراقبت های بهداشتی با کیفیت به نوبه خود می تواند منجر به مشکلات جدی بهداشت عمومی از جمله انتقال بیماری های واگیر شود.

تقریباً 120 سیستم رباتیک حضور از راه دور RP-7 در حال حاضر در سرتاسر جهان در حال استفاده هستند و برنامه‌هایی برای پیاده‌سازی تعداد بیشتری در سال‌های آینده وجود دارد. چین در حال حاضر از سیستم های مشابه برای کمک به مقابله با کمبود مراقبت های پزشکی در مناطق روستایی و غیرقابل دسترس استفاده می کند.

دکتر لوئیس کاووسی، رئیس بخش اورولوژی در سیستم بهداشت یهودی شمال شور-لانگ آیلند، علاقه خاصی به این روند جدید داشت و مطالعه ای را برای نظارت بر تأثیر این فناوری بر مراقبت از بیمار انجام داد. این مطالعه هیچ کاهشی در رضایت بیمار و افزایش عوارض ناشی از بازدید از راه دور نشان نداد. کاووسی گفت، این فناوری در مقایسه با سایر سیستم های در حال توسعه، واقعاً «ابتدایی» است. نیاز به ترس حداقل است.

تعداد نسبتا کمی از سیستم های InTouch Technologies موجود است و مطالعات بیشتری هنوز انجام نشده است. با این حال، اگر از راه دور رباتیک به عنوان مکملی برای ویزیت پزشکان شخصی استفاده شود، پتانسیل بهبود چشمگیر بسیاری از جنبه‌های مراقبت‌های بهداشتی را دارد – از سرعت پاسخ‌دهی به سؤالات بیماران گرفته تا تعداد ویزیت‌هایی که در مجموع دریافت می‌کنند. آیا ساکنان روستایی مراقبت مناسبی دریافت می‌کنند یا خیر، تا چه حد (یا حتی اگر) مترجمی برای توضیح علائم آن‌ها ارائه شده است. ایالت هایی مانند تگزاس، به ویژه، با کمبود پزشک و حجم بالای بیمارانی که انگلیسی صحبت نمی کنند، سود خواهند برد. بنابراین شاید ربات‌ها در بیمارستان‌ها چیزی نباشند که انسان باید از آن ترس داشته باشد. در واقع، آنها حتی ممکن است اقامت ناخوشایند شما را با چند روز سریعتر از بین ببرند.

آگاهی از فناوری پزشکی بخش مهمی از مراقبت از سلامت شما است. نحوه مراقبت از خود مطمئناً با افزایش سن روی شما و در نهایت کیف پول شما نیز تأثیر خواهد گذاشت.