بانک خون بند ناف: کدام گزینه برای شما بهترین است؟

به عنوان یک خانم باردار، شما و همسرتان باید چند تصمیم مهم بگیرید، به غیر از اینکه فکر کنید چگونه فرزند کوچک خود را بزرگ کنید. فکر کردن در مورد دادن رژیم غذایی سالم به کودک و پیروی از بهترین شیوه والدین باید در ذهن شما باشد. اما اینجاست که باید فضایی برای پاسخ به این سوال ایجاد کنید – آیا باید بانک خون بند ناف را انتخاب کنید؟ و بهترین گزینه برای شما چیست؟

هدف نهایی هر والدینی این است که تمام تلاش خود را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که فرزندشان هرگز شاهد یک بحران سلامتی نخواهد بود. و همانطور که اکثر پزشکان و محققان پزشکی قبلاً ادعا کرده اند، یکی از راه های تضمین آینده کودک، انتخاب بانک خون بند ناف است. سلول های بنیادی بند ناف در درمان بیماری هایی که گفته می شود غیرقابل برگشت هستند، قوی هستند. بنابراین امروزه، اساساً دو گروه از والدین وجود دارند – یکی که سلول‌های بنیادی فرزندشان را به‌طور خصوصی بانک می‌کنند و گروهی دیگر که همان را به یک بانک دولتی اهدا می‌کنند. و اگر در هند هستید و می خواهید بین بانکداری خون بند ناف خصوصی یا عمومی یکی را انتخاب کنید، در اینجا چیزی است که باید بدانید.

چالش های بانک عمومی خون بند ناف

با توجه به سناریوی هند، چالش حاد در زمینه بانکداری عمومی خون از بند ناف، مکان یابی و سپس ذخیره سازی نمونه های خونی است که با جمعیت و تنوع قومی کشور مطابقت داشته باشد. از این رو، زمانی که نیاز باشد، ممکن است به نظر بسیار سخت باشد که با اهداکننده‌ای مواجه شویم که بهترین گزینه برای یک کودک یا بزرگسالی باشد که برای غلبه بر یک بیماری کشنده نیاز به انجام پیوند سلول‌های بنیادی دارد. این وضعیت دکتر نالینی امبادی بود که یک پروفسور هندی آمریکایی بود که نتوانست زنده بماند زیرا به یک سلول بنیادی مناسب دسترسی نداشت.

هر نمونه ای امکان پذیر نیست

مسائل مربوط به بانکداری عمومی خون بند ناف با کیفیت نمونه جمع آوری شده پیچیده تر می شود. شرایطی وجود دارد که اکثر نمونه ها به دلیل ناکافی بودن سلول های بنیادی باید لغو شوند. گاهی اوقات والدین از این واقعیت آگاه نیستند که هر نمونه ممکن است استفاده نشود. همچنین، والدین باید توجه داشته باشند که صرف ذخیره خون بند ناف به این معنا نیست که والدین «درمان» را برای فرزند، خواهر و برادر، اعضای خانواده یا حتی خودشان قفل کرده‌اند. بنابراین، هنگامی که والدین به بانکداری عمومی علاقه نشان می دهند، باید به این جنبه ها پرداخت تا دیدگاهی عملی ارائه شود.

بانک خصوصی خون بند ناف

با بانک خصوصی خون بند ناف والدین می توانند خون فرزندشان را از بند ناف برای استفاده خودشان ذخیره کنند یا توسط یکی از اعضای خانواده استفاده شود. به عبارت ساده، خانواده “مالکیت” کامل واحد خون بند ناف را دارد و قدرت تصمیم گیری در مورد نحوه استفاده از آن را دارد. با این حال، آنچه در اینجا به نظر می رسد یک چالش است، هزینه بانک خصوصی خون بند ناف است. جمع آوری اولیه و هزینه ذخیره سازی سالانه مبلغ گرانی است. اما جنبه مالکیت چیزی است که باعث می‌شود اکثر والدین به بانکداری خصوصی سلول‌های بنیادی بله بگویند.

با توجه به هزینه‌ای که فرد باید متحمل شود، اغلب والدین درگیر حلقه‌های فکری بی‌پایانی می‌شوند که بهترین انتخاب بانکداری سلول‌های بنیادی است. به گفته آکادمی اطفال آمریکا (AAP)، یک خانواده باید بانکداری خصوصی خون بند ناف را در نظر بگیرد، زیرا سلول های بنیادی خون بند ناف نوزاد ممکن است در مقایسه با افراد غیر بیمار، مناسب تری برای هر عضو بیمار خانواده باشد. اهدا کننده خانواده