برای اولین بار یک زن وزیر خارجه کره شمالی شد


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینرسانه دولتی کره شمالی امروز (شنبه، 11 ژوئن) اعلام کرد که کره شمالی مذاکره کننده ارشد هسته ای خود را به عنوان وزیر خارجه منصوب کرده است و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به حزب حاکم خود قول داده است که «قدرت برای قدرت» برای مبارزه با تهدیدات استفاده خواهد شد. این کشور

به گزارش رویترز به نقل از خبرگزاری دولتی کره، کیسیانای، چو سونگ هوی که مدت‌ها یکی از اعضای کلیدی مذاکرات هسته‌ای پیونگ یانگ با آمریکا بوده، به عنوان وزیر خارجه منصوب شده است.

این انتصاب پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده در ماه جاری هشدار داد که کره شمالی در حال آماده شدن برای هفتمین آزمایش هسته ای خود است و گفت که در صورت وقوع مجددا به دنبال تحریم های سازمان ملل خواهد بود.

کیم جونگ اون در جلسه عمومی کمیته مرکزی حزب کارگر کره به آزمایش هسته ای اشاره ای نکرد و توضیح نداد که چگونه می تواند قدرت نظامی این کشور را تقویت کند. کیم گفت که حق دفاع از خود موضوع دفاع از حاکمیت است و یک بار دیگر اصل مبارزه دائمی حزب برای قدرت و رقابت رودررو را روشن کرد.

به گزارش رسانه دولتی کره شمالی، او اهدافی را برای تقویت قدرت نظامی و تحقیقات دفاعی این کشور برای حفاظت از حاکمیت آن اعلام کرد.

به گزارش رویترز، لی جئونگ سو وزیر دفاع کره جنوبی و لوید آستین وزیر دفاع آمریکا روز شنبه «ادامه فعالیت نظامی و آمادگی کره شمالی برای آزمایش هسته ای» را محکوم کردند و آن را غیرقابل قبول خواندند.

وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه ای در حاشیه کنفرانس امنیتی در سنگاپور اعلام کرد که لی و آستین بر سر گسترش دامنه رزمایش مشترک کره جنوبی و آمریکا، همانطور که در نشست توافق شد، برای حفظ مهار و آمادگی پایدار توافق کردند. . دوستت دارم.

پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد: «تعهد ایالات متحده به دفاع (کره جنوبی) قوی است و زیربنای طیف کامل توانایی های ایالات متحده از جمله هسته ای است. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه گفت که واشنگتن از نزدیک احتمال آزمایش هسته ای کره شمالی را زیر نظر دارد.

منبع: فارس