برای سوزاندن چربی بیشتر، پروتئین کازئین بیشتری بخورید

بدن سازان و آجیل های سلامتی به طور یکسان اهمیت پروتئین را در رژیم غذایی شما می دانند، به ویژه نوعی پروتئین به نام پروتئین کازئین. بدن برای عضله سازی و سوزاندن چربی به پروتئین نیاز دارد، بدون آن شما نمی توانید خیلی دور شوید. پروتئین کازئین یکی از انواعی است که توانایی مبارزه با تجزیه عضله سخت به دست آمده را دارد و می تواند به شما کمک کند تا به اهداف کاهش وزن خود برسید.

بنابراین ممکن است تعجب کنید که اگر به دنبال کاهش وزن یا عضله سازی هستید، باید چقدر پروتئین مصرف کنید. پاسخ بسیار ساده است – اکثر مردم به ازای هر پوند وزن بدن روزانه به حدود 1 گرم پروتئین نیاز دارند. بنابراین اگر 150 پوند وزن دارید، انتظار داشته باشید که اگر می خواهید به اهداف خود برسید، روزانه 150 گرم پروتئین مصرف کنید.

برخی از افراد از چیزهای مختلفی سود می برند، و با پیشرفت شما ممکن است لازم باشد پروتئین بیشتری مصرف کنید تا به اهداف خود ادامه دهید.

فکر نکنید که پروتئین کازئین فقط در صورتی باید استفاده شود که به دنبال افزایش حجم هستید، همچنین می تواند به همان اندازه در کمک به سوزاندن چربی های اضافی بدن شما موثر باشد. ماهیچه ها چربی را می سوزانند و از آنجایی که کازئین به جلوگیری از تجزیه عضلات شما کمک می کند، می توانید مطمئن باشید که به طور غیرمستقیم متابولیسم شما را بالا نگه می دارد و به شما کمک می کند تا از شر چربی خلاص شوید.

پروتئین کازئین به چربی سوزی و کاهش وزن کمک می کند. مهم است که فواید کازئین را بدانید و آن را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا بدنی را که به دنبالش بودید به دست آورید.

پروتئین کازئین بیشترین درصد از کل پروتئین موجود در شیر را تشکیل می دهد، این یکی از مواردی است که در صورت مصرف زیاد شیر، دریافت مقدار مناسب را آسان تر می کند.

– کازئین با تجزیه بافت عضلانی مبارزه می کند زیرا لخته می شود – کازئین برای مدت طولانی در معده می ماند و به آرامی اسیدهای آمینه خود را آزاد می کند.

– کازئین یک پروتئین عالی برای مصرف در شب است، زیرا اگر به دنبال کاهش چربی هستید می تواند به کاهش گرسنگی کمک کند و ماهیچه های شما را با مواد مغذی مورد نیاز تامین کند.

متابولیسم بالا کلید کاهش وزن است. مطالعات متعددی انجام شده است که نشان می‌دهد پروتئین‌ها می‌توانند این میزان متابولیسم را افزایش دهند، به‌ویژه با افزایش «اثر حرارتی» بدن شما بر استفاده از غذایی که مصرف می‌کنید. با این میزان افزایش یافته، بدن شما به طور طبیعی شروع به سوزاندن کالری های اضافی می کند. از آنجایی که کازئین در طول زمان به آرامی آزاد می شود، هنوز هم می تواند آمینو اسیدهای مناسب بدن شما را در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید تامین کند.

یکی از نکات مهمی که باید هنگام بررسی متابولیسم در نظر بگیرید این است که چه زمانی و چند وعده غذایی در روز می خورید. آنچه را که در مورد “3 وعده غذای مربعی در روز” فکر می کنید را دور بریزید، زیرا این موضوع مربوط به گذشته است. به منظور افزایش متابولیسم، باید مصرف پروتئین و پروتئین کازئین خود را در طول روز در 5 تا 6 وعده غذایی کوچکتر پخش کنید. خوردن وعده های غذایی بیشتر در طول روز به شما کمک می کند احساس سیری بیشتری داشته باشید و همچنین متابولیسم خود را افزایش دهید. همه این عوامل باید در مورد کاهش وزن در نظر گرفته شود.

همچنین اطمینان از دریافت پروتئین مورد نیاز بدن با خوردن وعده های غذایی بیشتر در طول روز آسان تر است. اگر بین وعده‌های غذایی زیاد فاصله بگیرید، بدن شما می‌تواند از ذخایر پروتئین برای سوخت استفاده کند و به نوبه خود شروع به خوردن ماهیچه‌های به دست آمده‌تان کند. این چیزی است که شما نمی خواهید به خصوص اگر به دنبال کاهش وزن هستید- پس مطمئن شوید که مقدار مناسب غذا را هر روز دریافت می کنید. این همان جایی است که پروتئین کازئین وارد می شود، زیرا این توانایی را دارد که به عضلات شما سوخت رسانی کند، به خصوص در مواقعی که می دانید برای مدتی بدون غذا خواهید ماند. سعی نکنید خود را گرسنه نگه دارید – در نهایت فقط متابولیسم کند شده و عضله از دست خواهید داد.

در پایان، چند واقعیت مهم را به خاطر بسپارید:

اگر هدف شما از بین بردن چربی و عضله سازی است، مطمئن شوید که رژیم غذایی شما حاوی مقدار زیادی پروتئین کازئین است، حداقل 1 گرم به ازای هر پوند از وزن بدن در روز.

– غذا خوردن خود را بین 5 تا 6 وعده غذایی در طول روز پخش کنید، باید هر چند ساعت یکبار چیزی بخورید.

پروتئین کازئین در تامین بسیاری از مواد مغذی ضروری بدن در مدت زمان طولانی، گاهی تا 8 ساعت، عالی است.