بررسی نقش علی شریعت در پیروزی انقلاب اسلامی


مجموعه مستند «سالک» با موضوع دستاوردهای فکری و عملی علی الشریعه از امروز روی آنتن شبکه مستند می رود.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون صبا، سریال سالک یک کارنامه فکری و کاربردی است. علی شریعتی کارگردان محمدمهدی ابراهیمی نصر و تدارکات محسن رحیمی و مهدی مطهر روز شنبه 28 خرداد ساعت 19:30 به مناسبت درگذشت س شبکه مستند به طرف آنتن می رود.

این سریال در چهار قسمت با عناوین «از مزینان تا پاریس»، «بازگشت به خانه»، «ماموریت روشنفکری» و «گفت‌وگوهای تنهایی» زندگی و روزگار علی شریعتی را به تصویر می‌کشد و برای اولین بار به تفصیل اجرا و جلوه‌ها را بررسی می‌کند. این متفکر حوزه اندیشه نوین ایرانی در قالب مستند.

بررسی نقش شریعت در پیروزی انقلاب اسلامی و پیوند اندیشه و عمل آن با سایر اندیشمندان و فعالان فعال و بیان زوایای پنهان سخنور و نویسنده محبوبی که کتاب هایش با ۲۵ نام مستعار فروخته شد و مرگ مرموز وی پایان یافت. زندگی کوتاه او مسائلی است که در این مستند به آن پرداخته شده است.

نویسنده و کارگردان این سریال محمدمهدی ابراهیمی نصر است و از دیگر عوامل می توان به سامان مختاری عکاس، راوی، ناصر طهماسب، تدوینگر سیدیاسار صدرنژاد، پژوهش ریحانه فراهانی و محمدمهدی ابراهیمی نصر، تصویرگر کتاب طنز، علی اکجاره مبارکه اشاره کرد.

«سالک» هر شب ساعت 19:30 از شبکه مستند پخش می شود و تکرار آن روز بعد ساعت 20 خواهد بود.

انتهای پیام/