بررسی کتاب از "آنچه که چشم ها نمی بینند"

پدر و مادر مونا در زمانی که حکومت صدام شهروندان را مسموم و کشته شده بود از عراق فرار کرده بودند. او در آمریکا بزرگ شد و به ارائه بهترین خدمات به نوزادان در حرفه اطفال خود افتخار کرد. او در برنامه اقامت خود به کارآموزان آموزش داد تا در مورد جامعه ای که در آن خدمت می کنند بیاموزند. قدم زدن در این بحران در سال 2011 تصاویری از همه کسانی که در عراق رنج کشیده اند را به ارمغان آورد.

هنگامی که سؤالاتی در مورد بحران آب و پوشش احتمالی در فلینت، میشیگان مطرح شد، او تصمیم گرفت برای سلامتی همه فرزندانش مبارزه کند. او با آزمایش سطوح خونی سرب در بیماران شروع کرد. او و سه نفر دیگر که شروع به تحقیق در مورد این موضوع کردند، با مخالفت مقامات محلی محلی مواجه شدند که هرگونه مشکلی را انکار می کردند.

پس از هشت ماه مصیبت، سرانجام آنها را به اعتراف به حقانیت نگرانی هایش واداشت. پیشنهاد او برای اقدام شامل اعلام وضعیت اضطراری، تهیه فیلترهای آب، آب بطری شده و فرمول مخلوط شده بود. سرب در آب آشامیدنی سه مدرسه پیدا شد.

مشکل از زمانی شروع شد که برای صرفه جویی در هزینه، منبع آب از دریاچه هورون به رودخانه فلینت تغییر یافت. رودخانه فلینت سال ها محل تخلیه سمی بود.

پس از فاش شدن این بحران، برخی از مقامات شغل خود را از دست دادند، برخی اتهامات جنایی علیه آنها تشکیل شد و کسانی که در سمت خود باقی ماندند، حداقل چشمان ملت آنها را تماشا می کرد.

دکتر مونا و شرکای FlintKids.org را ایجاد کردند تا مجموعه ای از خدمات را برای کمک به بهبود کودکان فلینت و داشتن امید به آینده ارائه دهند. آنها همچنین با برنامه Imagination Library همکاری می کنند تا برای کودکان کتاب بیاورند تا سواد دوران کودکی را ارتقا دهند.

مونا با جنگیدن برای ساکنان فلینت، نه تنها آنها را از آسیب نجات داد، بلکه به خانواده خود چیزی داد که می توانستند به آن افتخار کنند. مصیبت آنها برای آزادی در یک کشور آزاد بیهوده نبود. او ممکن است نتواند از آنچه در عراق اتفاق افتاد جلوگیری کند، اما در آمریکا توانست صدای خود را برای ایجاد تغییر به گوش مردم برساند.

داشتن شهامت برای صحبت کردن بهایی داشت. وقتی در مورد داستان‌های الهام‌بخش می‌خوانیم، از فداکاری‌هایی که در پشت صحنه انجام شده است، اطلاعی نداریم. ما فقط نتیجه را تحسین می کنیم. قهرمانان معمولاً افراد عادی هستند که کاری را انجام می دهند که می دانستند کار درستی است.

مطمئنم برای بچه های فلینت، میشیگان، مونا قهرمان آنهاست. حالا به آنها صدا داده شده است.