برنامه ریزی بازنشستگی: گامی برای آینده ای مطمئن

بازنشستگی یک تصمیم بزرگ است. همه نگران این هستند که بعد از بازنشستگی چه اتفاقی می افتد. این سوالی است که هر یک از ما را از روز اول کارمان آزار می دهد، اما اگر برنامه ریزی درستی برای بازنشستگی دارید، لازم نیست نگران باشید. بسیاری از ما فکر می کنیم که محاسبه مبلغ برای بازنشستگی، ممکن است به ما ایده ای تقریبی بدهد که چقدر باید پس انداز کنیم.

ماشین حساب های بازنشستگی آنلاین می توانند ابزار مفیدی برای تخمین های تقریبی ارائه دهند. متأسفانه، این ممکن است خوب به نظر برسد، اما احتمالاً منابع پولی را با مقدار محاسبه شده بیش از حد خرج کرده یا کمتر خرج می کنید. هزینه‌های غیرمنتظره مانند افزایش هزینه‌های زندگی، هزینه‌های پزشکی ممکن است علیرغم وجود وجوه رزرو شده، وضعیت مالی شما را برهم بزند.

با این وجود، می توانید چک لیستی از چیزهایی تهیه کنید که می تواند به شما در آماده سازی امور مالی برای بازنشستگی کمک کند و نفس راحتی بکشید. برای تهیه یک برنامه بازنشستگی، ممکن است چندین برنامه را برای برنامه ریزی بهتر برای آینده در نظر بگیرید. در زیر چند نکته و توصیه وجود دارد که می تواند به شما در برنامه ریزی صحیح مالی کمک کند.

1. ساختن یک صندوق اضطراری: این صندوق به عنوان یک منبع مالی برای پاسخگویی به هر گونه هزینه غیرمنتظره ای که ممکن است مجبور باشید با آن مقابله کنید، مانند هزینه های پزشکی، شخصی یا هر گونه هزینه های برنامه ریزی نشده دیگری عمل می کند. همچنین مفید خواهد بود که در صورت تاخیر در بازنشستگی در حساب پس انداز خود به آن وابسته باشید.

2. شمارش گزینه های بیمه درمانی: همیشه توصیه می شود که هزینه های پزشکی خود را مشخص کنید، و چگونه این هزینه ها را پوشش می دهید. باید واضح باشد که فوریت های پزشکی می تواند واقعاً گران باشد، به خصوص اگر قصد دارید خیلی زودتر بازنشسته شوید. یک بیمه درمانی را انتخاب کنید تا به شما کمک کند تا این هزینه ها را پوشش دهید، بدون اینکه یک پنی اضافی در پایان خود خرج کنید.

3. مالیات بر درآمد بازنشستگی: بسیاری از افراد بازنشسته هنگام محاسبه هزینه های خود، فراموش می کنند مالیات های مختلفی را که احتمالاً متحمل خواهند شد، حساب کنند. توصیه می شود با یک مشاور بازنشستگی مجرب مشورت کنید تا به شما کمک کند تا از طریق مالیات های احتمالی که ممکن است بر حقوق بازنشستگی یا تامین اجتماعی خود متحمل شوید، بپردازید.

4. اسکن از طریق گزینه های احتمالی بازنشستگی: همیشه ایده خوبی است که چندین گزینه موجود را قبل از انتخاب یکی مرور کنید. این فرآیند به شما امکان می دهد مقایسه کنید و موردی را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت دارد.

اینها برخی از نکات و توصیه هایی است که به شما در ایجاد یک برنامه بازنشستگی منطقی کمک می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های بازنشستگی که ممکن است برای شما مناسب باشد، با یک مشاور متخصص در منطقه خود مشورت کنید.