بمب های شکلاتی داغ | بررسی های تغذیه


درست کردن توپ های هات شکلات بسیار آسان است – توپ های شکلات تلخ پر شده از مخلوطی از کاکائو داغ و مارشمالو! در یک لیوان شیر داغ بریزید تا شکلات داغ و خامه ای شکل بگیرد.

بمب های کاکائویی داغ

وقتی ترند بمب هات چاکلتی مطرح شد، اولش زیاد فکر نکردم. بعد، من اخیراً در یک مهمانی بودم و دیدم که چگونه وقتی شیر داغ را روی بمب کاکائو می‌ریزی، بمب کاکائویی داغ باز می‌شود. به نظر من این عالیه! این بهترین هدیه تعطیلات است، بنابراین تصمیم گرفتم خودم آن را درست کنم. درست کردن آن بسیار سرگرم کننده و آسان است!

هات شکلات بمب کاکائویی داغ

بمب شکلات داغ چیست؟

اگر نمی دانید بمب هات چاکلتی چیست، یک توپ بزرگ شکلاتی است که با کاکائو داغ خانگی و مارشمالو پر شده است. وقتی شیر داغ را روی توپ کاکائو می ریزید، آب می شود و باز می شود و کاکائو و مارشمالو برای یک فنجان کاکائو داغ فوق العاده سرگرم کننده آزاد می شود.

البته بچه های من عاشق این بمب های کاکائویی داغ هستند. می توانید آن را در طعم های مختلف درست کنید. در صورت تمایل می توانید آن را با شکلات تلخ یا شکلات شیری درست کنید. می توانید کاکائوی ساده و داغ درست کنید یا طعم های سرگرم کننده ای مانند کارامل، کره بادام زمینی، تمشک، شکلات سفید یا نعنا به آن اضافه کنید. می توانید روی آن را با پوره نعناع یا پاشیدن بپاشید. انواع طعم ها را برای سرگرمی ایجاد کنید!

می‌خواستم ببینم که آیا می‌توانم قالب‌های سیلیکونی برای ساختن بمب‌های شکلات داغ را از کسی که می‌شناسم قرض بگیرم، سپس متوجه شدم که یک بسته ۲ تایی به معنای واقعی کلمه در آمازون ۴ دلار است، بنابراین توصیه می‌کنم آنها را برای یک پروژه ارزان‌قیمت انتخاب کنم. ابتدا سعی کردم آن را در قالب سیلیکونی سفت تری درست کنم و اصلا کار نکرد. شکلات به قطعات کوچک خرد شد. این یک کار فوق العاده است.

توپ های داغ مارشمالو کاکائویی

2-مواد مخلوط کاکائو داغ

خیلی آسان است که میکس شکلات داغ خود را فقط با دو ماده پودر قند و پودر کاکائو درست کنید. شما قطعا می توانید یک مخلوط شکلات داغ از قبل تهیه کنید تا چند دقیقه صرفه جویی کنید یا اگر این همان چیزی است که در دست دارید. خیلی دوست دارم بدونم که فقط دو ماده داره.

بمب کاکائو داغ با نعنا

طرز تهیه توپ های شکلات داغ

ابتدا پودر کاکائو و پودر قند را با هم مخلوط کنید تا مخلوط کاکائو داغ شود. برای بهترین نتیجه از پودر کاکائو با کیفیت بالا استفاده کنید. ویفرهای ذوب Ghiradelli (من شکلات تلخ را دوست دارم) بردارید و آن را در یک کاسه ذوب کنید. حدود یک دقیقه و نیم خوب کار کرد. تا زمانی که جوش بیاید حرارت ندهید. از یک دماسنج تیلور (بهترین دماسنج های دیجیتال موجود!) استفاده کنید تا مطمئن شوید که درجه حرارت بالاتر از 120 درجه فارنهایت برای بهترین نتایج نیست.

شکلات ذوب شده برای بمب های کاکائویی

از شکلات ذوب شده استفاده کنید و با استفاده از یک کاردک بزرگ داخل قالب های شکلات سیلیکونی بریزید و مطمئن شوید که شکلات دور قالب است. باقی مانده شکلات را ذخیره کنید. بگذارید خنک شود تا شکلات سفت شود – فقط چند دقیقه طول می کشد. نیم دایره ها را با احتیاط از قالب جدا کنید. 1-2 قاشق غذاخوری از مخلوط داغ کاکائو و مینی مارشمالو را به نیمی از قالب ها اضافه کنید.

اگر شکلات دیگر آب نشد، آن را حرارت دهید تا آب شود. گلوله های شکلاتی خالی نصف شده را در شکلات ذوب شده آغشته کرده و روی نیمه پر از مخلوط کاکائو قرار دهید. این مرحله را با دقت انجام دهید تا نشکند و در نتیجه آشفتگی ایجاد نشود.

توپ های شکلات داغ

اجازه دهید شکلات خنک شود تا خشک شود و سپس روی آن شربت شکلات یا هر چیز دیگری که دوست دارید تزیین کنید. اگر درزها قابل مشاهده است نگران نباشید. دوست دارم خیلی محکم بسته نباشند چون وقتی شیر داغ روی آنها می ریزند بهتر باز می شوند. برای درست کردن شکلات داغ، یک بمب را در یک فنجان بریزید و روی آن را با 1/2 فنجان شیر بسیار داغ قرار دهید. مخلوط کنید و لذت ببرید!

میوه: 6 عدد بمب کاکائویی داغ

توپ های شکلات داغ

توپ های هات شکلات دارای توپ های شکلات تلخ پر از مخلوطی از کاکائو داغ و مارشمالو هستند! در یک لیوان شیر داغ بریزید تا یک فنجان هات چاکلت غنی و خامه ای داشته باشید.

زمان آماده سازی: 15 دقیقه زمان کل: 15 دقیقه

دستورالعمل ها

  1. پودر کاکائو را در یک کاسه یا میسون جار، پودر کاکائو را با پودر قند مخلوط کنید و برای استفاده بعدی کنار بگذارید.
  2. در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو، شکلات را اضافه کنید و 30 ثانیه در مایکروویو حرارت دهید تا ذوب شود. دما را با دماسنج تیلور اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که دما بیش از 120 درجه فارنهایت نباشد – باید کمی گرم باشد اما نه داغ یا حباب بزند. شکلات را هم بزنید تا مطمئن شوید که کاملا آب شده است.
  3. قالب های سیلیکونی شکلات را با استفاده از یک کاردک بزرگ با شکلات بپوشانید و مطمئن شوید که شکلات در تمام قالب قرار دارد. باقی مانده شکلات را ذخیره کنید.
  4. اجازه دهید شکلات خنک شود – فقط چند دقیقه طول می کشد. می توانید آن را در یخچال بگذارید تا سریعتر کار کند. نیم دایره ها را با احتیاط از قالب جدا کنید. 1-2 قاشق غذاخوری از مخلوط داغ کاکائو و مینی مارشمالو را به نیمی از قالب ها اضافه کنید.
  5. اگر شکلات باقی مانده دیگر ذوب نشد، آن را حرارت دهید تا ذوب شود. گلوله های شکلاتی خالی نصف شده را در شکلات ذوب شده آغشته کرده و روی نیمه پر از مخلوط کاکائو قرار دهید.
  6. اجازه دهید شکلات خنک شود تا خشک شود و سپس روی آن شربت شکلات یا هر چیز دیگری که دوست دارید تزیین کنید.
  7. برای درست کردن شکلات داغبمب را در فنجان بریزید و یک و نیم فنجان شیر بسیار داغ را روی آن بریزید. شیر را به آرامی روی بمب کاکائویی بریزید. مخلوط کنید و لذت ببرید!

**این بمب های شکلاتی را در یخچال در ظرف دربسته نگهداری کنید.

توصیه: اگر کمی درز روی بمب کاکائویی ظاهر شود اشکالی ندارد – این کمک می کند که وقتی شیر روی آن ریخته می شود بمب کاکائویی به خوبی باز شود!

لذت بردن!

بیشتر هدایای شکلاتی تعطیلات

با به‌روزرسانی‌های The Nutritionist Reviews به‌روز باشید سایت شبکه اجتماعی فیس بوکو توییترو پینترست. اینستاگرام و ایمیل مستقیم به صندوق ورودی شما.

اهدا می کند

این هدیه یک دماسنج آب نبات تیلور برای یک نفر خواهد بود (برای تهیه این دستور غذا عالی است!)!

رافلکوپتر هدیه

بمب های کاکائویی داغ

با تشکر از تیلور برای حمایت مالی از این پست! دماسنج آنها برای دستور پخت بسیار مفید است.