بمب 66; 25 خرداد روز درگذشت شاپور استتعداد بازدید: 1

تقریباً بدون این اعتبار هنری، پایگاه تجاری و اقتصادی بیشتری داشت و با تسلط بر سینمای فیزیکی، توانست فیلم هایی بسازد که در گیشه موفق بودند.

علاوه بر فیلم معروفی که در نوروز سال 53 با موفقیت روبرو شد، باید به فیلم «به من زندگی بده» فیلمبرداری سال 65 اشاره کرد که در سال 1366 در سینماهای تهران و شهرستان ها اکران شد و حدود 24 میلیون تومان فروخت. ، فیلم پرفروش. سال را نامگذاری کرد.

طبق جلد دوم کتاب «تاریخ سینمای ایران» نوشته جمال امید، این فیلم در شهرهایی به نمایش درآمد که سابقه کمتری برای تهران داشتند و سپس همین موفقیت در تهران ادامه یافت.

نکته جالب دیگر این فیلم این است که مدیریت وقت سینما ارشاد «بگذار زندگی کنم» را در گروه ج قرار داد که از نظر رده بندی یکی از ضعیف ترین فیلم ها محسوب می شد، اما با وجود اینکه این فیلم در گروه ج قرار دارد. و نقدهای منفی منتقدان «بگذار زنده بمانم» به قدری مورد استقبال مخاطبان درخشان قرار گرفت که بسیاری از فیلم های آن سال و حتی قبل و بعد از آن نتوانستند آن را تکرار کنند.

یکی از قوانین مربوط به فیلم های گروه C این بود که زمان اکران آنها نباید بیشتر از سه هفته باشد، به این معنی که عمدتا نه کارگردانان و نه فیلمسازان چنین فرصتی برای فیلم های گروه C نداشتند و تجربه نشان داده است که فیلم های این گروه بدون توجه به اینکه از نظر سطح و کیفیت قادر به جذب بیننده نیستند، اما استقبال خیره کننده و فروش خیره کننده، بگذار زنده باشم، در این زمینه به یک عادت تبدیل شده و فیلم را مجبور به ماندگاری طولانی مدت در اکران سینما کرده است. در تهران و شهرهایی که بررسی خواهند شد. و باز هم یکی از لحظات قابل توجه «بگذار زندگی کنم» تعداد تماشاگران آن است و بدون احتساب اکران های بعدی، تنها در همان سال 66 و 5 میلیون و 400 هزار نفر این فیلم را در سینماها دیدند.

این تعداد بیننده ای که در زمستان 66 تقریباً همزمان با بمباران تهران در فضایی تند و ستیزه جویانه به تماشای این فیلم رفته اند، از تعداد بینندگان پرمخاطب ترین فیلم های این کشورها بیشتر است. سالها در سینمای ایران زیرا فیلم های پرفروش این یکی دو سال از جمله دینامیت، پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران، در بهترین حالت دو میلیون نفر را به سینما جذب کرده است.

قریب و علی اکبر عرفانی، تهیه کننده «بگذار زنده بمانم» در حال استفاده از ترکیبی از ستاره های دو سریال پرطرفدار تلویزیونی برای بازی در ملودرام خانوادگی وحشتناک بودند. یعنی مهدی هاشمی که بازیگر افسانه سلطان و شبان است و افسانه بایگانی که در سربداری نقش ترک ها را بازی می کند.

محبوبیت این دو چهره، علاوه بر نام، با غم فیلم های هندی همراه است و داستان عاشقانه ای که برای احیای متابولیسم و ​​طلاق موقتی نیاز داشت، با موسیقی کمبوجیه روشن فکر و «بگذار با وجود زندگی کن.” زمانی که در گروه C بود، سال ها قبل از دینامیت و ترقه های مشابه مثل سولو که مهدی هاشمی عزیز یکی از بازیگران آن است، تبدیل به یک فیلم عالی روی اکران شد و مانند بمب اجاره ای منفجر شد.

علی رستگار یک گروه فرهنگی و هنری است