به روز ماندن در مورد تغییرات کد CPT

برای متخصصان مراقبت های بهداشتی و پرسنل پزشکی بسیار مهم است که در مورد همه تغییرات در کد CPT به روز بمانند. کد CPT مجموعه کد اصطلاحات رویه ای جاری است و توسط انجمن پزشکی آمریکا (AMA) مدیریت می شود. AMA کمیته ای به نام هیئت تحریریه CPT را برای رسیدگی به آن منصوب می کند که توسط متخصصان مختلف مراقبت های بهداشتی استفاده می شود تا ارتباط اصطلاحات پزشکی یکنواخت و یکسان باشد. این به بیماران، پزشکان، سازمان‌ها و پرداخت‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به طور واضح و پیوسته در مورد درمان‌ها ارتباط برقرار کنند.

تغییرات در کد منتشر شده در نسخه های جدید که سالانه در دسترس هستند. این موارد جدید هر سال در ماه اکتبر منتشر می شوند. نسخه های استاندارد و حرفه ای کد CPT وجود دارد. برخلاف مجموعه کدهای ICD-9 و ICD-10، مجموعه CPT به تشخیص شرایط اشاره نمی کند، بلکه به درمان ها و خدماتی که توسط متخصصان پزشکی در درمان بیماران خود استفاده می شود، اشاره دارد. در حالی که مجموعه کدهای ICD دارای کدهایی برای این منظور هستند، اما در تنظیمات سرپایی از آنها استفاده نمی شود، در حالی که کدهای CPT هستند. مجموعه کد CPT به عنوان سطح یک سیستم کدگذاری رویه مراقبت های بهداشتی شناخته می شود و توسط مراکز خدمات مدیکر و مدیکید شناسایی شده است و بنابراین برای همه پزشکان بسیار مهم است.

مجموعه کد به چند دسته مختلف تقسیم می شود. رده I شامل کدهایی است که برای ارزیابی و مدیریت، بیهوشی، جراحی، رادیولوژی، آسیب شناسی و آزمایشگاه و پزشکی استفاده می شود. هر یک از این زیربخش ها به شیوه ای منطقی و شهودی تجزیه شده اند تا متخصصان در زمینه های مربوطه بتوانند نوع کد مورد استفاده را تشخیص دهند. به عنوان مثال، کدهای ارزیابی و مدیریت از 99201 تا 99499 متغیر است. کدهای بیهوشی به دو گروه 00100 تا 01999 و 99100 تا 99150 تقسیم می شوند. کدهای مربوط به رادیولوژی از 70010 تا 79999 متغیر است. تاریخچه بیمار، معاینه فیزیکی، فرآیندهای غربالگری، نتایج، مداخلات پیشگیرانه، پیگیری ها، ایمنی بیمار و اقدامات ساختاری. کدهای دسته III برای فناوری های نوظهور محفوظ است.

در حالی که مجموعه کد CPT باید توسط تقریباً همه سیستم‌های پرداخت بیمه (مراقبت‌های سلامت) و همچنین اکثر راه‌حل‌های مدیریت عملکرد پزشکی مورد استفاده قرار گیرد، مالکیت معنوی دارای حق چاپ انجمن پزشکی آمریکا است، همانطور که در مورد مدیریت عمل در مقابل آمریکایی تعیین شده است. انجمن پزشکی. حتی مراکز خدمات مدیکر و مدیکید (CMS) نیز مانند کاربردهای عملی قانون قابل حمل و پاسخگویی بیمه سلامت (HIPAA) به استفاده از کدها نیاز دارند. اگرچه کدها در ثبت فدرال ظاهر می‌شوند، اما حق چاپ AMA ایجاب می‌کند که اکثر سازمان‌ها، شاغلین و امکاناتی که از این کد استفاده می‌کنند هزینه مجوزهای لازم برای دسترسی به آن را بپردازند. با این حال، قابلیت های جستجوی محدودی در رابطه با کد موجود در وب سایت انجمن پزشکی آمریکا وجود دارد. این جستجوها برای استفاده توسط سازمان های تجاری در نظر گرفته نشده است، فقط برای استفاده شخصی و شخصی است. تغییرات کد CPT نیز در وب سایت به صورت اختصاری اعلام شده است.