بولتن تکان دهنده سلامت – تنها واقعیت پزشکی که همه کارشناسان در مورد آن توافق دارند!

تنها واقعیت پزشکی که به نظر می رسد همه کارشناسان و دانشمندان در سراسر جهان بر آن اتفاق نظر دارند این است:

این یک معجزه است که شما حتی آنقدر زنده هستید که این گزارش را بخوانید!

بسیار خوب، ممکن است کمی پیش پا افتاده به نظر برسد، اما در اینجا “حقایق” بر اساس نتایج بسیاری از مطالعات اخیر آمده است:

* ویتامین A برای شما مفید است اما اگر بیش از حد دریافت کنید، شما را می کشد

* آب برای شما مفید است اما غلظت بالای کلر و سایر مواد افزودنی شما را می کشد

* نور خورشید ویتامین D بسیار مورد نیاز را تامین می کند … اما شما را با سرطان می کشد

* شیر برای شما مفید است، اما روش نگهداری آن را برای شما مضر می کند و می تواند شما را بکشد

* میوه و سبزیجات برای شما مفید هستند، با این تفاوت که نوعی که خریداری می کنید دستکاری ژنتیکی شده است و بنابراین احتمالاً شما را می کشد.

آیا چیز دیگری باقی مانده است؟ آره هوا خوبه…

به جز نوعی که نفس می کشیم که آنقدر آلوده است که تو را می کشد.

دریافت پیام؟

نکته پایانی این است که اگر به خود اجازه دهیم ادراک خود را از سلامتی بر اساس تحقیقات عمومی استوار کنیم، احتمالاً خود را به ناامیدی نگران خواهیم کرد (… و سپس نگرانی شما را خواهد کشت)

بگذارید دیدگاه خود را کاملاً روشن کنم. من برای متخصصان پزشکی خود و آموزش آنها نهایت احترام و قدردانی را دارم. کار و تحقیقات آنها زندگی روزمره را نجات می دهد و هیچ کس نباید قضاوت آنها را جایگزین قضاوت متخصصان آموزش دیده شود.

با این گفته، صرفاً به این دلیل که یافته ها منتشر می شوند، همیشه به این معنی نیست که آنها دقیق یا مفید هستند. یافته ها عادت بدی به تغییر دارند.

معلوم شد کره سالم است، بعد اعلام کردند که کلسترول موجود در کره شما را می کشد، سپس آن را پس گرفتند و گفتند مفید است اما فقط در دوزهای کوچک – سپس *آن* را پس گرفتند… در این برهه از زمان. نمی دانم کجا ایستاده اند، اما می دانم که احتمالاً دوباره تغییر خواهد کرد.

بدترین اشتباهی که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید نخوردن کره است. اگر این کار را بکنید بدترین اشتباه این است که خودتان را محکوم کنید. ممکن است ثابت شود که کره ناسالم است، اما نگرانی در مورد هر مقدار مصرف روزانه و دوز توصیه شده، سلامتی شما را سریعتر از یک حبه کره در هر روز از بین می برد!

تقریباً در مورد همه چیز، از جمله هر چیزی که در لیست “قاتل” در بالا ذکر شد، یکسان است.

زمان کمتری را با نگرانی در مورد مقدار مصرف روزانه و دوز توصیه شده صرف کنید و در واقع احتمال بیماری یا بیماری خود را کاهش خواهید داد. بیشتر (اگر نه همه) اثرات منفی غذا و محیط ما به راحتی توسط بدن ما جبران، تنظیم و از بین می رود.

بخشی از کتاب مقدس وجود دارد که روزی را به یاد می آورد که عیسی با عادات غذایی ناسالم (ناپاک) شاگردانش مواجه شد. این در مرقس فصل 7 ثبت شده است و پاسخ او (عیسی) در آیه 18-19 دیده می‌شود، که می‌گوید: «پس به آنها گفت: «آیا شما نیز چنین بی‌فهمید؟ نمی توان او را نجس کرد، زیرا به قلبش جز معده اش وارد نمی شود و از بین می رود و این همه غذاها را پاک می کند؟» ‘

از آنجایی که یک مسیحی معتقد به کتاب مقدس هستم، این بیانیه بیش از یک دهه پیش مرا از بیماری رها کرد و از آن زمان (به معنای واقعی کلمه) هرگز حتی سردرد هم نداشتم! با این حال، می‌دانم که همه کسانی که این گزارش را می‌خوانند، مسیحی نیستند، اما این موضوع بر ارتباط علمی این بیانیه تأثیری نمی‌گذارد.

به چه ارتباط علمی اشاره می کنم؟

چندین سال پس از گرفتن یک تصمیم ساده برای باور آن قسمت از کتاب مقدس، با اسناد پزشکی جالبی برخورد کردم. آنها یافته های مبتنی بر تغذیه در رابطه با سلامتی و انرژی را ثبت کردند و یافته های شگفت انگیز زیر را ارائه کردند…

بدن انسان (فیزیکی) همیشه برای تولید سلامت و انرژی به مصرف گروه ها و انواع خاصی از مواد غذایی نیاز دارد. با این حال، آنها مواردی از شن خوردن (بله، منظورم کثیفی) افراد (Geophagia) را در طی سال‌ها بدون از دست دادن انرژی یا سلامتی مشاهده کردند.

(* توجه: Geophagia یک عادت غذایی سالم نیست و برخی مرگ و میرها ثبت شده است. با کمال تعجب، این مرگ و میرها مربوط به “کثیفی” واقعی نبودند، بلکه به سمومی مانند سرب و سایر مواد شیمیایی کشنده موجود در خاک مناطق خاص مربوط بودند. مشخص شد که افراد در حال خوردن شن بودند)

این یافته درست در مواجهه با اکثر مطالعات بهداشتی عمل می کند، اما به شدت برای فاکتور سلامت ذاتی که همه افراد از آن برخوردار هستند، بحث می کند.

با کمی تحقیق بیشتر، گزارش‌هایی نیز خواهید یافت که اذعان می‌کنند روند دقیق چگونگی تبدیل بدن ما به منابع غذایی به ظاهر ناتوان (مانند شن و ماسه یا سایر مواد کمبود ویتامین و مواد معدنی) به انرژی، هنوز یک راز است.

بدن شما توانایی شگفت انگیزی در مصرف تقریباً هر ماده ای دارد و ارزش غذایی مورد نیاز خود را استخراج می کند و بقیه را حذف می کند. معیار واقعی این فرآیند هنوز ناشناخته است و تا حد زیادی استفاده نشده است، اما ما می‌توانیم با ایجاد یک ترکیب شیمیایی بدن که برای تسهیل مصرف سالم همه مواد غذایی موافق است، با این فرآیند همکاری کنیم.

ساده ترین راه برای انجام این کار از طریق اتخاذ یک فلسفه جدید است که متوجه می شود بدن شما با آنچه در آن قرار داده اید برخورد می کند و آنچه را که لازم نیست حذف می کند.

اما این بهانه ای برای پرخوری یا رژیم غذایی ناسالم نیست.

هنگام اتخاذ این نگرش جدید، باید آن را با ترکیبی از موارد زیر ترکیب کنید:

o خوردن منظم غذاهای طبیعی (میوه، سبزیجات، آب و غیره. سالاد با هر وعده غذایی همیشه ایده خوبی است!)

o عادات غذایی بدون پرخوری (هر چیزی را که می خواهید بخورید – در حد اعتدال – اما نه هر چیزی که روی میز است)

o اطاعت از صدای بدن و هوس های طبیعی خود (زمانی که یک ولع غیر منتظره یا صادقانه برای یک ماده غذایی طبیعی به وجود می آید، فوراً از خواسته خود اطاعت کنید و با سلامتی همچنان هوس کنید)

o از گودال افکار عمومی دوری کنید (به هر حال معمولاً فقط حدس و گمان است!) به عبارت دیگر، از برنامه های گفتگو و برنامه های پزشکی که به شما می گویند چقدر بد، شیطانی و تهدید کننده زندگی اطراف شما هستند اجتناب کنید.

این گزارش را درک کنید و روزهای بد سلامتی شما برای همیشه پشت سر شما خواهد بود.