بیش از یک ماه پس از آیدا ، خانواده ای که همه چیز خود را از دست داده اند هنوز بی خانمان هستند

بیش از یک ماه پس از آیدا ، خانواده ای که همه چیز خود را از دست داده اند هنوز بی خانمان هستند


اسکار گومز یک بروشور برای یک آپارتمان زیرزمینی در یک تیر چراغ در کوئینز مشاهده کرد.

در سال 2011 ، او به دنبال آپارتمانی برای خواهرش و دخترش 10 ساله ، لیتزی بود که گومز در تربیت آنها کمک کرد. این سه نفر در یک خانه اجاره ای در وودساید با یک خانواده بزرگ زندگی می کردند. اما صاحب آن ملک را می فروخت و می خواست آنها را بیرون کند.

جستجوی مکانی جدید برای زندگی دلسرد کننده بود. تعداد کمی از صاحبخانه ها به صاحبخانه های بدون سند اجاره می دهند. با این حال ، صاحب آپارتمان در زیرزمین با اسناد نسبتاً کمی آنها را ملاقات کرد ، شاید به این دلیل که آنها با کد مطابقت نداشتند. سقف خیلی کم بود. نور طبیعی و تهویه کافی وجود نداشت. تنها چیزی که برای جابجایی نیاز داشتند یک نامه توصیه از صاحبخانه قبلی و اثبات اشتغال بود.

گومز اتاقی را خرید که مناسب تر از تشک دوقلو با پنجره ای کوچک جلوی آپارتمان بود. لیتی و مادرش در یک اتاق بدون پنجره در مرکز مشترک بودند. راهروی کوچکی که بین اتاق خواب ها کشیده شده بود ، آشپزخانه دو برابر شد. شلوغ و تاریک بود ، اما چیزی بود که می توانستند ماهانه 1250 دلار بپردازند.

وی گفت: فضای وسیعی داشتیم. ما یک اتاق غذاخوری بزرگ ، یک اتاق نشیمن ، یک حمام بزرگ داشتیم. ” آن زمان رفتن به یک آپارتمان کوچک سخت بود. »

با گذشت سالها ، تعداد بیشتری از اعضای خانواده به زیرزمین و سپس به آپارتمان طبقه اول در بالا نقل مکان کردند. هزاران مایل از گوئررو ، مکزیک ، جایی که گومز در آن بزرگ شد ، در مجموع 15 نفر ، از جمله چهار برادر ، شریک و فرزندان گومز ، خواستار خانه ای کوچک در وودساید شدند.

آنها با هم منطقه ای از کار را که برای اقتصاد شهر نیویورک مهم بود – به عنوان یک سازنده ، پرستار بچه و خانه دار تحت پوشش قرار دادند. گومز و دو برادر دیگر قفسه های خود را در سوپر مارکت نگه می دارند. با این وجود ، اعضای خانواده همیشه برای آشپزی ، نظافت و سرگرمی بچه ها آنجا بودند.

سپس باران بارید. هنگام بارندگی های شدید ، گاهی یک یا دو سانتی متر آب در یک قسمت از زیرزمین جمع می شود. به طور معمول ، خانواده وسایل خود را برداشته و شروع به پاک کردن آنها می کند.

این قبل از آن بود که بقایای طوفان ایدا در ماه گذشته با رکورد شکنی به شهر ضربه بزند. بیش از سه سانتی متر باران در یک ساعت بارید و آپارتمان های آنها در زیرزمین و همه چیز داخل آن ویران شد. اکنون ، پس از گذشت بیش از یک ماه ، گومز و خانواده اش هنوز به دنبال مکانی برای زندگی هستند و به دنبال چیز دیگری در زیرزمین غیرقانونی دیگر هستند. اما هیچ گزینه دیگری بدون وضعیت قانونی ، حساب های بانکی و خطوط اعتباری وجود ندارد.

خانواده گومز در سال 2011 به زیرزمینی در وودساید نقل مکان کردند.

گاو

خانواده گومز در سال 2011 به زیرزمینی در وودساید نقل مکان کردند.

اسکات هاینس / گوتامیست

با Vivir Para Contar ، “زندگی می کند تا قصه بگو”

شبی که عایا برخورد کرد ، گومز در حالی که فاضلاب توالت ها و دیگر وسایل لوله کشی بیرون ریخته بود در زیرزمین ایستاده بود. او به زودی خود را در آبهای عمیق زانو که به سرعت در حال افزایش است ، پیدا کرد. او با پرتاب پنبه ، برادران 10 ماهه و 9 ساله خود را بیدار کرد و آنها را به محل امن در آپارتمان بالا برد. چند دقیقه بعد ، اشیای قیمتی – گذرنامه و سایر اسناد – برای صرفه جویی در پول بازگشتند ، اما سپس آب تقریبا به سقف رسید.

گومز گفت: “ما دیدیم که رویاهای ما ناپدید شدند. سالها طول کشید تا کار کنیم. ما همه چیز را از دست دادیم.” بنابراین او بر احساسات خود غلبه کرد و برای تکمیل حکم خود تلاش کرد. من م belمن هستم و بارها از خدا خواسته ام که چنین اتفاقی برای ما نیفتد. “

با این حال ، او خانواده خود را خوش شانس می کند. در طرف دیگر بزرگراه بروکلین-کوئینز ، یک خانواده سه نفره ، از جمله یک نوزاد ، به همراه هشت نفر دیگر در کنار ملکه در خانه های خود غرق شدند که همان شب در آپارتمانهای زیرزمین جان باختند. گومز معتقد است اگر هنگام طوفان در خواب بود ، شهر او ، خواهرزاده هایش و خواهرش را از دست می داد.

گومز بعداً به نقل از گابریل گارسیا مارکز ، رمان نویس ، گفت: “ما باید خدا را برای زندگی شکر کنیم.” “بقیه شانس یکسانی ندارند. آنها زندگی نکردند تا داستانی را روایت کنند.”

مگس های میوه ای که زیرزمین پوسیده را تصرف کرده اند ، اکنون به طبقه بالا حرکت کرده اند.

مگس های میوه ای که زیرزمین پوسیده را تصرف کرده اند ، اکنون به طبقه بالا حرکت کرده اند.

گاو

مگس های میوه ای که زیرزمین پوسیده را تصرف کرده اند ، اکنون به طبقه بالا حرکت کرده اند.

اسکات هاینس / گوتامیست

طوفان و پیامدهای آن بار دیگر توجه را به موضوعی جلب کرد که قانونگذاران مدتهاست برای حل آن تلاش می کنند. تخمین زده می شود که تعداد نیویورکی هایی که در زیرزمین های غیرقانونی زندگی می کنند 100000 نفر است ، اگرچه گروه های دفاعی برآورد می کنند که این تعداد می تواند دو برابر شود. هیچ داده رسمی یا بحران جمعیتی وجود ندارد.

اما حامیان مسکن می گویند که بین کسانی که در زیرزمین زندگی می کنند ، نقطه مشترکی می بینند.

“آنها اغلب مهاجر هستند ، اغلب از خانواده های دارای وضعیت مختلط. آنها کارکنان اصلی هستند. آنتا سیچاران ، مدیر اجرایی شرکت توسعه جامعه چایا گفت: “آنها کمترین حقوق را دریافت می کنند.” آسیب پذیرترین مردم نیویورک در آپارتمانهای زیرزمینی زندگی می کنند. “

پس از ایدا ، شهردار بیل دو بلاسیو ، با هدف اعلامیه های تبلیغاتی و تخلیه افرادی که در زیرزمین شهر زندگی می کنند ، طرحی را طراحی کرده است که به اعتقاد وی می تواند از عواقب مرگبار سیل های فاجعه بارتر جلوگیری کند. پیش از فصل توفان در سال آینده ، انتظار می رود که آژانس آمبولانس شهر با گروه های مبتنی بر جامعه برای ایجاد ثبت نام از آپارتمان های زیرزمینی همکاری کند.

با این حال ، یک راه حل بلند مدت برای جلوگیری از خسارت های آتی در مناطق سیل زده مستلزم سرمایه گذاری حدود 100 میلیارد دلار برای بهبود سیستم های فاضلاب است. در اوج همه گیری کووید -19 در شهر سال گذشته ، تلاش های قبلی برای کدگذاری زیرزمین های بیشتر پس از قطع بودجه خلبان برای برنامه شکست خورد.

دی بلاسیو همچنین تأکید کرد که این شهر به دلیل بحران مسکن در حال اجرا ، برای تسریع در اجرای ساختمانهای مسکونی غیرقانونی به مقامات شهری فشار نخواهد آورد.

وی گفت: “به نظر من واقع بینانه نیست که بگوییم هیچکس زندگی نمی کند.” [illegal basement apartments] د بلازیو اندکی پس از طوفان در یک کنفرانس خبری گفت: “من نمی دانم همه افرادی که به مکانی برای زندگی نیاز دارند کجا خواهند رفت.” اما البته مردم باید در امنیت باشند. این واقعا یک مشکل بسیار دشوار است. “

یک ماه پس از خانواده گومز ، آنها هنوز به دنبال مکانی برای زندگی هستند.

یک ماه پس از خانواده گومز ، آنها هنوز به دنبال مکانی برای زندگی هستند.

گاو

یک ماه پس از خانواده گومز ، آنها هنوز به دنبال مکانی برای زندگی هستند.

اسکات هاینس / گوتامیست

“ما فقط به خانه نیاز داریم”

اگرچه بیش از یک ماه از وقوع سیل می گذرد ، اما اقلامی که می توانستند از آپارتمان در زیرزمین خانواده گومز جان سالم به در ببرند ، هنوز در جلوی خانه انباشته شده است که با قیر آبی پوشانده شده است. زندگی خطرناک است.

گومز به آژانس فدرال مدیریت اضطراری مراجعه کرده است ، جایی که فرزندانش واجد شرایط هستند زیرا او شهروند ایالات متحده است ، اما هنوز در انتظار تأیید مالی است. در همین حال ، او و خواهرش و دخترش لیتزی با خانواده اش در آپارتمانی در بالای خانه سیل زده خود می خوابند. در حال حاضر ده نفر در یک آپارتمان سه اتاق مشترک هستند. دیگران که در زیرزمین زندگی می کردند با خانواده های پراکنده خود در سایر مناطق کوئینز اقامت داشتند.

خانواده به مدت دو هفته بدون گاز آشپزی و آب گرم رفتند. مگس های میوه که ابتدا توسط کپک روی دیوارهای زیرزمین صید شده بودند ، اکنون به طبقه بالا حرکت کرده اند.

چند شب در هفته ، بعد از صف در سوپر مارکت ، گومز یک دوست را به رقص سنتی محلی مکزیک می برد تا برای دختر دوست دخترش آماده شود. Quinceañeraبه لیتیز ، اکنون 19 ساله ، اولین سال خود را در دانشگاه در حالی که به صورت پاره وقت کار می کرد ، آغاز کرد.

"ما به خانه نیاز داریم ،" لیتی گوتیرز ، 19 ساله ، گفت.

گاو

لیتزی می گوید: “این بسیار استرس زا است زیرا شما می گویید:” اوه ، من خانه ای ندارم که به خانه بروم و تکالیفم را راحت انجام دهم. ” او شبهای خود را در کتابخانه مدرسه می گذراند و از او برای یک مکان آرام تشکر می کند که می تواند هدفون خود را روی سرش بگذارد ، به موسیقی گوش دهد و سعی کند بر کارهای مدرسه تمرکز کند.

وی گفت: “ما فقط به خانه نیاز داریم.”

گومز گفت: “ترس ، اضطراب و عدم اطمینان وجود دارد.” “مثل باران نمی توانی بخوابی.”

اما ، همانطور که یک دهه پیش بود – هنگامی که آنها برای اولین بار بروشور آپارتمانی را که اکنون ترک می کنند دیدند – جستجوی خانه جدید موانع زیادی ایجاد می کند. سایر اعضای خانواده در هفته های اخیر توسط صاحبخانه ها بازگردانده شده اند. گومز معتقد است که به دلیل وضعیت مهاجرت مورد تبعیض قرار می گیرند.

او می گوید: “اگر شما شهروند یا مقیم قانونی نیستید ، اجاره آپارتمان در یک ساختمان بسیار مشکل است.” گویی مهاجران از دریافت مسکن مناسب برخوردار نیستند. »

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *