بیش از 3100 کودک یمنی در هشت سال جنگ جان خود را از دست داده اند


بر اساس گزارش ها جام جم آنلاینمرکز یمن گزارشی از تعداد کودکان کشته شده در جنگ یمن منتشر کرده است.

در گزارش ائتلاف الیم در مورد نظارت بر پایان حقوق بشر در یمن (ائتلاف یمن برای نظارت بر نقض حقوق بشر در یمن) آمده است: «جنگ هشت ساله یمن مانند یک دهه برای کودکان یمنی بود.

بر اساس این گزارش، در این مدت 3182 کودک یمنی شامل 2795 پسر و 387 دختر در 20 استان یمن کشته شدند.

بر اساس این گزارش، 250 کودک در اثر انفجار مهمات و 152 کودک دیگر در اثر انفجار بمب جان خود را از دست دادند.

اخیرا سازمان یمنی انصاف حامی حقوق کودکان و زنان نیز گزارشی از وضعیت فاجعه بار زنان در یمن در نتیجه هفت سال جنگ و محاصره منتشر کرده است.

به گزارش فارس، این سازمان گزارش داد که از آغاز تهاجم ائتلاف سعودی به یمن در 26 مارس 2015 تاکنون 2412 زن یمنی کشته و 2825 زن دیگر زخمی شده اند.

این گزارش در ادامه به تشریح وضعیت زنان یمنی در مناطق تحت اشغال ائتلاف و مزدوران می پردازد و خاطرنشان می کند که میانگین خشونت علیه زنان از زمان آغاز حملات 63 درصد افزایش یافته است.

انصاف افزود حمله [عربستان] بیمارستان ها و مراکز درمانی زنان یمنی را از دسترسی به خدمات پزشکی محروم کرده اند. علاوه بر این، شیوع این بیماری و افزایش سوء تغذیه به ویژه در بین زنان باردار و شیرده و همچنین افزایش سقط جنین و ناهنجاری های مادرزادی ناشی از سلاح های ممنوعه توسط ائتلاف سعودی است.

در ادامه این گزارش آمده است که 1.2 میلیون زن یمنی از سوء تغذیه رنج می برند که نیمی از آنها باردار هستند. سالانه هشت هزار زن در اثر محاصره جان خود را از دست می دهند و 70 درصد داروها در یمن در دسترس نیستند.