بیمه عمر برای بیماران دیابتی: چند واقعیت و ملاحظات

افرادی که مشکلات پزشکی جدی دارند، به عنوان مثال، دیابت (هر دو نوع 1 و نوع 2)، به طور مرتب متوجه می شوند که با توجه به وضعیت سلامت جسمانی خود، بیمه عمر را رد می کنند. دو نوع دیابت وجود دارد که افراد ایجاد می کنند. دیابت دوران کودکی و دیابت نوع 2 وجود دارد که در غیر این صورت دیابت شروع بزرگسالان نامیده می شود.

همه افراد دیابتی از پوشش یا پرداخت حق بیمه عمر بالا محروم نمی شوند. تقریباً مانند برخی مشکلات پزشکی دیگر، دریافت بیمه عمر در صورت عدم ابتلا به دیابت شامل عوامل مختلفی است که بستگی به واقعی بودن وضعیت شما و میزان نظارت شما بر آن دارد.

چند عنصر که در هنگام درخواست پوشش مادام العمر به عنوان دیابتی مورد توجه قرار می گیرد:

• آیا به انسولین وابسته هستید؟

افراد زیادی می توانند سطح گلوکز خون خود را از طریق ترکیبی از برنامه ریزی غذایی دقیق و ورزش کنترل کنند. بیماران دیابتی که به انسولین وابسته نیستند ممکن است در مقایسه با افرادی که به انسولین وابسته هستند، حق بیمه کمتری بپردازند.

• آیا قند خون شما تحت کنترل است؟

اگر بتوانید نشان دهید که قند خونتان تحت کنترل است، به راحتی پوشش بیمه دریافت می کنید. به عنوان یکی از جنبه های اصلی تست پزشکی بیمه عمر شما، آزمایش آزمایشگاهی بر روی آزمایش خون شما انجام می شود که معمولاً تخمین گلوکز را شامل می شود. این نتایج در کنار سوابق پزشکی شما برای تعیین سطح کنترل دیابت شما در نظر گرفته می شود. یکی از موارد مهمی است که باید به خاطر بسپارید.

• چه مدت است که دیابت دارید؟

به آن اعتماد کنید یا نه، ممکن است فردی که برای مدت طولانی دیابت داشته است، در مقایسه با کسی که اخیرا مورد بررسی قرار گرفته است، به عنوان یک عامل خطر کمتر در نظر گرفته شود. در صورتی که شما برای مدت طولانی با دیابت زندگی کرده اید، می تواند نشان دهد که متوجه شده اید چگونه بیماری خود را کنترل و نظارت کنید.

• آیا سیگار می کشی؟

سیگاری بودن برای سلامتی شما مفید نیست و معمولاً به این معنی است که برای پوشش مادام العمر هزینه قابل توجهی بیشتری خواهید پرداخت. در هر صورت، ارزشی که برای بیمه عمر می پردازید احتمالاً در صورت سیگاری بودن و دیابتی بودن به میزان قابل توجهی بیشتر خواهد بود، اساساً به این دلیل که در معرض خطر جدی تری برای تعداد زیادی از مشکلات پزشکی واقعی هستید.

انواع مختلفی از بیمه عمر وجود دارد، زیرا هر فردی دارای نیازهای متمایز است. اگر دیابتی هستید، داشتن چند گزینه بیمه عمر چیزی است که باید برای آن سپاسگزار باشید!